Francois17 Francois17 komentáře u knih

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Zatím asi nejlepší pokračování mistra Shardlaka. Pořád se tam něco děje a je to velice napínavé. Moc dobré.

05.09.2019 5 z 5

Dynastie Dynastie Conn Iggulden

Opět vynikající a po všech stránkách dokonalá kniha. Doporučuji.

19.08.2019 5 z 5

Fridrich Veliký Fridrich Veliký Nancy Mitford

Velice vtipně a zábavně napsáno.

Pohřeb Pohřeb Neil Cross

Mně se to moc líbilo. Pecka.

04.07.2019 5 z 5

Tygři sedmi moří 5.: Iberští korzáři a jejich soupeři 17.-18. století Tygři sedmi moří 5.: Iberští korzáři a jejich soupeři 17.-18. století Jacques Marseille

Větší písmo, šestnáct stran barevné přílohy a vyprávění o flanderských a holandských korzárech a španělském námořnictvu. Pěkná knížka.

Slepé oko Slepé oko Stuart MacBride

Počínání nakladatele, který utne vydávání tak skvělé série, se dá jen těžko pochopit. Co na to říct ? Škoda, ale bylo to výborné.

04.06.2019 5 z 5

Dobrodruh z donucení Dobrodruh z donucení Richard Austin Freeman

Krásná dobrodružná knížka "starého střihu". Čtení jsem si velice užíval, opravdu nádhera. Od autora už jsem před lety četl Zlaté jezero a to bylo také velice dobré. Ctitelům starých dobrodružek doporučuji.

04.06.2019 5 z 5

Encyklopedie šlechtických rodů Encyklopedie šlechtických rodů Pavel Juřík

Nad knihou jsem strávil hodně času a přečetl jí od A do Z. Zajímavé jsou osudy některých šlechtických rodin během nacistické okupace a po ní. Výborné.

12.05.2019 5 z 5

Písař Jejího Veličenstva: Zpověď oblíbence Kateřiny II. Písař Jejího Veličenstva: Zpověď oblíbence Kateřiny II. Henri Troyat

Krátké, brilantní a vtipné.

19.04.2019 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

Staré známé postavy a postavičky. Opět skvělé, ale tentokrát je to hodně silné kafe. Kniha si zaslouží veškeré superlativy. Je prostě výborná.

30.03.2019 5 z 5

Pevnost Pevnost Bernard Cornwell

Skvělé, škoda, že to byla jen jedna knížka. Tohle období, by si zasloužilo celou sérii. Moc pěkná a zajímavá kniha. Byl jsem opravdu nadšen.

24.03.2019 5 z 5

Vzbouřenci a ztroskotanci Vzbouřenci a ztroskotanci Václav Králíček

Knížka tak na jedno, dvě odpoledne, ale moc pěkná.

24.03.2019 5 z 5

Život v Napoleonově armádě Život v Napoleonově armádě Elzéar Blaze

Je to takové povídání, někdy zajímavé, jindy už méně. Poznámky Jiřího Kovaříka na některých stranách, jsou delší než samotný text autora. Spousta moc pěkných obrázků.

14.03.2019 4 z 5

Waterloo: Historie čtyř dnů, tří armád a tří bitev Waterloo: Historie čtyř dnů, tří armád a tří bitev Bernard Cornwell

Velice dobrá kniha. Přehledně popsané jednotlivé etapy bojů, má to spád a dobře se to čte. Výborné.

12.03.2019 5 z 5

Sedmiletá válka v Evropě Sedmiletá válka v Evropě František Stellner

Perfektní kniha. Autora si okamžitě dávám do oblíbených. Velice srozumitelně napsáno, žádné nudné pasáže, fakt skvělé. Doporučuji.

10.03.2019 5 z 5

Sen o světové říši Sen o světové říši Guido Knopp

Na dané téma toho u nás moc nevychází. Kniha je to velice pěkná, čtivě napsaná, se spoustou fotografií souvisejících s textem a ne pouze ilustračních. Togo a Kamerun jsou zmíněny pouze v časové ose na konci knihy, to je trošku škoda. Ale celkově - výborná a ojedinělá kniha.

24.02.2019 5 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Čím dál lepší.

09.02.2019 5 z 5

Plamenonosič Plamenonosič Bernard Cornwell

Tak a to je zatím všechno. Od autora mi zbývá přečíst už jen pár jednotlivých knih. Škoda, bylo to výborné. Za nejlepší Cornwellovu sérii sice považuji Sharpa, ale tohle bylo taky skvělé. Desátý díl nezklamal, byla to opět dobrodružná knížka jak se patří. Zbývá už jen čekat na české vydání dílu jedenáctého.

27.01.2019 5 z 5

Lvi na vlnách - Anatomie námořních bojů Velké Británie s Francií v letech 1789–1794 v Atlantiku Lvi na vlnách - Anatomie námořních bojů Velké Británie s Francií v letech 1789–1794 v Atlantiku Václav Králíček

Spousta informací na poměrně malém prostoru necelých dvou set stran. Autor uvádí vlastně u všech aktérů základní životopisná data a vše je podáno srozumitelně. Dobrá kniha. Bavila mě.

19.01.2019 5 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Opět skvělé. Co slovo to perla.

13.01.2019 5 z 5