Dobrodruh z donucení

Dobrodruh z donucení https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62739/bmid_dobrodruh-z-donuceni-l6M-62739.jpg 5 10 3

Námořní dobrodružství mladíka, který byl neoprávněně obviněn z vraždy a prchá na moře.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Toužimský & Moravec

The unwilling Adventurer , 1932

Turlogh
04.02.2021 3 z 5

Tak tento dobrodružný román je snad o největším smolaři všech dob. Hlavní hrdina je nejdříve obžalován z vraždy, pak je násilím odveden na královskou vojenskou loď, jejíž kapitánem je jeho bratranec (jaká náhoda) který se jej snaží mnoha způsoby zabít, následuje osud trosečníka, pak je v zajetí pirátů, následuje zajetí otrokářem na lodi a tak dále a tak dále. Tuto neuvěřitelnou eskapádu smolných osudů změní až konec románu. Osobně nedoporučuji, nešťastník hlavní hrdina mě vcelku točil. Howgh.

Francois17
04.06.2019 5 z 5

Krásná dobrodružná knížka "starého střihu". Čtení jsem si velice užíval, opravdu nádhera. Od autora už jsem před lety četl Zlaté jezero a to bylo také velice dobré. Ctitelům starých dobrodružek doporučuji.

Eeli
11.03.2018 3 z 5

Kniha, která je svou formou i obsahem typická pro tento žánr. Popisuje různá dobrodružství prožívaná hlavním hrdinou při jeho nedobrovolném pobytu na moři. Příběh působí prostě až naivně a je psán velmi kultivovaným jazykem. Nicméně mu všechna tato "vzornost" docela sluší a knížka je to proto velmi milá a sympatická. Myslím, že ji kdysi hltalo mnoho mladých mužů.

námořníci

Richard Austin Freeman
anglická, 1862 - 1943
1940  90%Dobrodruh z donucení
1938  100%Jako zloděj v noci
1929  93%Měsíční kámen
1928  100%Oko Osirovo
1930  90%Zrádná škraboška

Kniha Dobrodruh z donucení je v