Lvi na vlnách - Anatomie námořních bojů Velké Británie s Francií v letech 1789–1794 v Atlantiku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389450/bmid_lvi-na-vlnach-anatomie-namornich-bo-O04-389450.jpg 5 2 2

Barvité líčení série dramatických námořních střetnutí britské a francouzské flotily v prvním období Francouzské revoluce. Doba počátečního chaosu, převratných změn v organizaci námořnictva, úvodních malých i větších střetnutí, rytířských soubojů na vlnách i mnoha jiných událostí přinášejících velícím admirálům doslova noční můry vyvrcholila na jaře 1794 několikadenní námořní bitvou. A ve hře bylo hodně – konvoj 116 lodí plných zásob plující ze Spojených států do Francie zmítané revolučním kvasem, a hlavně - nedostatkem téměř všeho. O tučnou kořist proplouvající jim takřka pod nosem měli však eminentní zájem také Britové…... celý text

Thor91
19.03.2023 5 z 5

Ke knize jsem se dostal v podstatě náhodou, když jsem v eshopu koukal co ještě přihodit do košíku. Uvědomil jsem si, že o námořnictví v době velkých plachet nevím téměř nic, přitom filmy s touto tématikou mě vždy celkem bavili.
Ač jsou v knize uváděna v podstatě akorát suchá fakta a popisy průběhů bitev, přečetl jsem knihu velmi rychle a se zaujetím. Vřele mohu toto dílo doporučit komukoliv, kdo se třeba i jen okrajově zajímá o námořnictví či historii.

Francois17
19.01.2019 5 z 5

Spousta informací na poměrně malém prostoru necelých dvou set stran. Autor uvádí vlastně u všech aktérů základní životopisná data a vše je podáno srozumitelně. Dobrá kniha. Bavila mě.