FMMMM FMMMM komentáře u knih

Obrazy konců dějin. Česká vizuální kultura 1985-1995 Obrazy konců dějin. Česká vizuální kultura 1985-1995 Pavel Vančát

Na tuto knihu jsem čekal skoro půl roku a musím říct, že toto čekání stálo za to. Pro mě je toto vydání nahlédnutím do doby nedávno minulé pomocí bohatého obrazového materiálu. Co mě mimo zajímavých fotek potěšilo, jsou popisy s odkazy na další publikace, ze kterých je částečně citováno. Je zajímavé jak se „ nejen umění“ mění v průběhu několika let a čemu lze ještě říkat umění. Menším zklamáním je postupná absence informací o nové vlně tvůrců mezi lety 90-95.
PS: Vidět výstavu osobně, musel být příjemný zážitek.

25.10.2020 4 z 5

Atlas zvířat celého světa Atlas zvířat celého světa Paola Grimaldi

Atlas má spousty krásných ilustrací, mnoho informací o zvířatech na různých kontinentech. Děti z obrázků zvířat mají velkou radost, Výtku mám k popisu samostatných států, navíc například Českou republiku zde nenajdete vůbec.

09.06.2019 4 z 5

Akta Hitler Akta Hitler Henrik Eberle

Od 600-ti stránkové knihy jsem čekal rozhodně víc. Není zde popsáno, jak se Hitler dostal k "moci", jaké ho k tomu vedly příčiny nebo neúspěchy a další informace o jeho osobě. Z knihy jsem se nedozvěděl skoro nic ohledně "podrobení" si evropy, válečných plánech, utocích, finančních dohodách, politockých rozhodnutích, atd. Je zde plno nedůležitých informací z "bunkru", věčírky, oslavy, starosti o psa a jiné, které mě z 90% nezajímaly a přišly mi úplně zbytečné. Jestliže kniha byla "upravena" pro Stalina, v tomto případě nevím, co si myslet o Stalinovi. Za pozornost stojí akorát vyšetřování kolem smrti Hitlera, o kterém se zde píše.

08.04.2017 2 z 5

Game Game Anders de la Motte

Svižný začátek, skvělý nápad celosvětové hry. Ale cca v 1/3 mi připadá, že je kniha uměle natahovaná nezáživnými kliše jiných detektivek. Zhruba od poloviny víte, jak to dopadne. Od švédského krimi jsem čekal rozhodně více. Pro mě velké zklamání.

20.02.2017 1 z 5

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

Po výborné knize Miláček, jsem velice zklamán tímto dílkem, výběrem, pokusem či jak tuto „knihu“ popsat. Slepence „neobyčejných“ příběhu o několika stránkách mě vůbec neupoutaly k hlubšímu zamyšlení nebo přemýšlení o ději a to knihy GdM umí velice dobře. K přirovnání bych použil K. Čapka a jeho povídky z jedné a druhé kapsy, které bych také přirovnal spolu s Ďáblem k článkům do nedělního Blesku. Nechce se mi věřit, že by tento geniální autor vydal něco takového, jako sbírka povídek Ďábel a jiné povídky, pokud se nejedná jen o výcuc Maupassantových povídek od vypočítavého nakladatele…

02.09.2016 1 z 5

Od Bogunu k Bohumínu: Historický průvodce městem Od Bogunu k Bohumínu: Historický průvodce městem Jan F. Teister

Velice mě zklamaly informace o přilehlých částech, které byly velice povrchní a neúplné.

21.08.2016 3 z 5

Kolektoři Kolektoři Markus Heitz

Moje první přečtená kniha od M. Heitze a hned musím autora pochválit. Jsem rád, že se mi do rukou dostalo zrovna toto jeho sci-fi dílko a ne zrovna kniha, kde jsou elfové atd., nic proti nim. :-) Začátek knihy, kde je popsán manuál a pojmy, mě málem od knihy odradil. Naštěstí jsem po dalších stranách zjistil, že příběh je tak rozumně podáván, že není třeba si úvodní manuál a pojmy pamatovat. :-) V knize je celkem rozumně popisována budoucnost, což na někoho může působit zajímavě, na jiné rozpačitě. Cestování vesmírem, různé typy "božích" stvoření, zbraně, kosmické lodě, o tom všem se mi moc pěkně četlo. Škoda tak předvídaného a zázračně "šťastného konce". Snad autora nenapadne vydat druhý díl.

06.08.2016 4 z 5

V lese V lese kolektiv autorů

Další z dětských encyklopedií pro děti. Čím se liší tato od jiných, předně nádherné ilustrace a chytře vymyšlená odkrývací okýnka s dalšími obrázky zvířat nebo rostlin. Nevím, jestli má kniha pokračování, ale je celkově neucelená. Období obsahuje podzim a zimu, kde se poděl zbytek? Příště možná pomůže zaměření opravdu jen na les a přidání pár stránek navíc.

05.08.2016 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Dotčeno za pár dní, kniha se čte skvěle. Rozdělení metra mi připadalo, jako rozdělení evropy před 2.světvou válkou. Některé situace a postavy až neuvěřitlné :-), ale kdo ví, co bude za pár let...

11.07.2016 4 z 5

Jak zvířátka objevují svět Jak zvířátka objevují svět Peter Holeinone

Nádherně ilustrovaná kniha. Příběhy jsou vyprávěny dost komplikovaně, někdy až nesrozumiteně, zvlášť pro předškoláky.

26.06.2016 3 z 5

Co se děje v noci Co se děje v noci Anna Milbourne

Moc pěkné leporelo, škoda že není ještě delší.

13.05.2016 5 z 5

Křížové sestry Křížové sestry Alexej Remizov

Kniha má sice "pouhých 97 stránek", ale svým krkolomným obsahem mi připadala na nekonečné dílo. Až v půlce knihy nabrala kniha nějaké obrysy, ale horko, těžko se dá tempo, styl a celkové pojetí knihy srovnávat s klasikem Dostojevským, Tolstým nebo Puškinem.

25.04.2016 2 z 5

Kniha džunglí Kniha džunglí neznámý - neuveden

Kásné ilustracé, velice stručný příběh. Hlavní co děti ocenily, bylo puzzle :-)

20.03.2016 2 z 5

Pinocchio Pinocchio Claudio Cernuschi

Velice slabá kniha, s kraťoučkým příběhem, který se nedá nazvat ani úryvkem z originálního Pinocchia. Nebýt dětí, které si knihu vybraly kvůli puzzle, kniha by nestála za hodnocení a koupi.

20.03.2016 1 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Nejakčnější díl z této trilogie... Podobně jako u filmové série, je každá kniha jiná a proto se čtou všechny pěkně rychle. Přečetl jsem každý díl za jeden den, čím si teď rozmlsám mozek, to nevím :-)))

17.02.2016 4 z 5

O dvou kamarádech, Harýkovi a Billovi O dvou kamarádech, Harýkovi a Billovi Rudo Moric

No nevím, jestli číst 6-letému dítěti o tom, že kluk od vedle mi jen tak ze srandy zastřelil kocoura a maminka na dotaz, proč to udělal, odpoví: "To už je tak na tom světě." Nebo další vysvětlování, proč jde děda utopit koťata, protože: "Koček a kocourů je v každém domě plno." Podle mého, je kniha určena pro větší děti, realitu života zná snad každý z nás, ale proč čít toto malým dětem před spaním? Mimo jiné, kniha se mi zdá přeložena dost nešťastně, některá slovní spojení a věty jsou jako z internetového překladače. :-)

11.12.2015 2 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Jak já se na knihu těšil... Několik let jsem uvažoval nad koupí a nakonec jsem zakoupil zde v bazaru. Jaké bylo mé překvapení, že kniha má sice svůj humor, který mne ze začátku bavil, ale postupem jsem si říkal, kdy bude konec. Od knihy jsem několikrát ustoupil k jiné knize a po 6 měsících konečně dočetl. Pro mne je kniha nesrovnatelná například s Černým obeliskem nebo Jak jsem vyhrál válku, na tyto tituly tato kniha nemá. Pro mě velké zklamání a to mám válečné romány velmi rád.

06.11.2015 2 z 5

Jak co funguje? Jak co funguje? Minna Lacey

Skvělá kniha pro malé průzkumníky, kteří objevují svět a zjišťují jak to funguje. Děti se skvěle baví a my také. :-)

06.11.2015 5 z 5

Michelangelův zápisník Michelangelův zápisník Paul Christopher (p)

Začátek se zdál docela zajímavý, ale zhruba od poloviny kniha ztrácí tempo, nápad, originalitu. Kniha mi připomněla vykrádačky všech možných krimi knih. Michelangelův zápisník? Ani náhodou! Doporučuji jako jednohubku na delší jízdu vlakem nebo autobusem na dovolenou :-) Nic Vám to nepřidá, ale aspoň to cestování rychle uteče.

14.10.2015 1 z 5

Dobrý svět Dobrý svět Alena Ježková

Zde v databázi knih v popisu zní: "doporučujeme zvláště rodičům s malými dětmi!". Kniha určitě není pro malé děti, v knize je uvedeno od 6 let. Příběhy nejsou nikterak záživné, navíc takovýchto knih je na knižní scéně spousty a v daleko lepší obsahové kvalitě.Některé věty mi připadají, jako by byly opsány ze slabikáře. Kniha děti neoslovila a určitě neskončí v jejich knihově.

02.10.2015 2 z 5