Kolektoři

Píše se rok 3042. Lidstvo vyrazilo do vesmíru, nikoliv však s vlastní technikou, nýbrž za pomoci objektů, které nalezlo při vykopávkách na Zemi. Tato mimozemská dědictví umožňují lidem cestování rychlostí vyšší než rychlost světla. Vznikají velké mnohonárodní koncerny, jež mocí a spoustou peněz urychlují cesty ke hvězdám – až lidstvo narazí na tajuplnou mimozemskou rasu, která nad ním má výraznou převahu – na Kolektory. Ti se nabídnou, že vezmou lidskou civilizaci pod svá křídla a slibují jí blahobyt a ochranu. Tuto nabídku nemůže lidstvo odmítnout. Kolektoři však mají s lidmi úplně jiné úmysly. Úmysly s katastrofálními následky ......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176671/big_kolektori-SKD-176671.jpg 442

Kolektoři 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Brána

Collector, 2010

Kniha Kolektoři

Gematria
24.11.2020

Kniha zajímavě začíná, poté následuje trochu pomalejší rozjezd, ale pak už je to typická autorova jízda, plná intrik, kdy každá strana sleduje vlastní zájmy, a nikdo neví, komu může věřit. A člověk čte, protože prostě musí vědět, co bude dál. A když ve druhé půlce knihy dojde k odhalení skutečných motivů kolektorů, je to docela síla. Čekal jsem kdeco, ale tohle ne.

Luigi1
24.09.2020

Dost dlouho trvalo než se začal příběh rovíjet.Zajímavý je popis vesmírných nemocí i pohled na náboženské víry.Ke konci začína mít kniha ten správný pád.No,ale stejně ten konec.Uvidíme

slunečnice777
10.04.2020

Musel jsem se do příběhu začíst, ale stálo to za to. Miluji space-operu. Někdo může namítat že je to standardní zpracování, jak jsem se dočetl v komentářích. Příběh má vše od něho požaduji, napětí, akci, city, a podobně. Jak stále říkám dokola čtenářům kteří jsou věčně nespokojení že není dokonalá kniha. Taková neexistuje, vždy se najdou chybičky, proto vypnout a bavit se příběhem. Určitě se začtu do pokračování, i když si neumím představit kam se bude děj posouvat. Autorovi děkuji za skvělé čtení.

B4LU
13.12.2017

Kvalitně vymyšlená, standardně zpracovaná space opera. Rozhodně osvěžující je elegantní jednoduchost důvodu, proč Kolektoři dělají, co dělají - po překombinovaných machinacích á la Mass Effect je to vyloženě balzám na duši.
Na rozdíl od ostatních recenzentů zde mi ten konec ale nepřipadal nějak hrozný. Ano, je to vyložená deus ex machina, která působí dojmem, že autor už nevěděl kudy kam - na druhou stranu jejím využitím nedostáváme žádný totální happyend, což by byl zase mínus v mých očích. Možná se podívám i po dvojce.

zimela
08.06.2017

Kolektorům se někam zakutálela kolečka a chromý čáp autorova umu jim je najít nepomáhá.
2 skomíravě blikající **...pod čarou; nedočteno.

FMMMM
06.08.2016

Moje první přečtená kniha od M. Heitze a hned musím autora pochválit. Jsem rád, že se mi do rukou dostalo zrovna toto jeho sci-fi dílko a ne zrovna kniha, kde jsou elfové atd., nic proti nim. :-) Začátek knihy, kde je popsán manuál a pojmy, mě málem od knihy odradil. Naštěstí jsem po dalších stranách zjistil, že příběh je tak rozumně podáván, že není třeba si úvodní manuál a pojmy pamatovat. :-) V knize je celkem rozumně popisována budoucnost, což na někoho může působit zajímavě, na jiné rozpačitě. Cestování vesmírem, různé typy "božích" stvoření, zbraně, kosmické lodě, o tom všem se mi moc pěkně četlo. Škoda tak předvídaného a zázračně "šťastného konce". Snad autora nenapadne vydat druhý díl.

olle3
21.06.2016

Celkem zklamání. Ono by to nebylo tak hrozné (vlastně se mi tam pár nápadů a postav líbilo - Chemikal, Codriver v těle Faye sestry...), kdyby to napsal někdo jiný, pro mne neznámý. Po Trpaslících však Heitz dokázal, že je víc jak průměrný spisovatel, a proto jsem měl očekávání vysoká.

Solverino
20.12.2015

Po volném tempu začíná příběh nabírat na obrátkách. Vesmírné bitvy, intriky nadnárodních korporací, mimozemšťané (ahumánci), cestování nadsvětelnou rychlostí a mnoho dalšího. Jak může někdo, kdo tak mistrně vykreslil svět trpaslíků a fantasy příběhy psát i tak kvalitní sci-fi?! Naprosto špičková záležitost, plně srovnatelná s velmistry tohoto žánru. Velmi doporučuji ke čtení fanouškům kvalitní "kosmické" sci-fi. (naštěstí tam není moc prostoru na balast typu "láska" :)