FMMMM FMMMM komentáře u knih

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Medvídek Pú a spol.,mi nikdy nepřirostli k srdci. Jako malému se mě v televizním zpracování nelíbil CZ dabing a v knižní předloze se mě zase nelíbilo chování zvířátek v některých situacích. Momentálně čtu tuto knihu dětem (vydání z roku 1978) a stále nejsem z knihy nadšen. Při čtení se děti dost často ptají, proč to medvěd udělal? Protože je medvěd idiot? To ne, snažím se vysvětlovat a vysvětlovat... Snad se jim kniha líbí, no uvidíme časem. :-) Pro mě je kniha podprůměr.

11.12.2015 2 z 5

O dvou kamarádech, Harýkovi a Billovi O dvou kamarádech, Harýkovi a Billovi Rudo Moric

No nevím, jestli číst 6-letému dítěti o tom, že kluk od vedle mi jen tak ze srandy zastřelil kocoura a maminka na dotaz, proč to udělal, odpoví: "To už je tak na tom světě." Nebo další vysvětlování, proč jde děda utopit koťata, protože: "Koček a kocourů je v každém domě plno." Podle mého, je kniha určena pro větší děti, realitu života zná snad každý z nás, ale proč čít toto malým dětem před spaním? Mimo jiné, kniha se mi zdá přeložena dost nešťastně, některá slovní spojení a věty jsou jako z internetového překladače. :-)

11.12.2015 2 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Jak já se na knihu těšil... Několik let jsem uvažoval nad koupí a nakonec jsem zakoupil zde v bazaru. Jaké bylo mé překvapení, že kniha má sice svůj humor, který mne ze začátku bavil, ale postupem jsem si říkal, kdy bude konec. Od knihy jsem několikrát ustoupil k jiné knize a po 6 měsících konečně dočetl. Pro mne je kniha nesrovnatelná například s Černým obeliskem nebo Jak jsem vyhrál válku, na tyto tituly tato kniha nemá. Pro mě velké zklamání a to mám válečné romány velmi rád.

06.11.2015 2 z 5

Lidské tělo – podívej se pod okénko! Lidské tělo – podívej se pod okénko! kolektiv autorů

Další z nových knížek pro malé děti. Opět krásně namalováno a znázorněno v okýnkách. Poznatky dětí mě rozesmály, mám kosti všude? Mozek myslí? Krev utíká... :-) Parádní, muselo být zakoupeno.

06.11.2015 5 z 5

Jak co funguje? Jak co funguje? Minna Lacey

Skvělá kniha pro malé průzkumníky, kteří objevují svět a zjišťují jak to funguje. Děti se skvěle baví a my také. :-)

06.11.2015 5 z 5

Michelangelův zápisník Michelangelův zápisník Paul Christopher (p)

Začátek se zdál docela zajímavý, ale zhruba od poloviny kniha ztrácí tempo, nápad, originalitu. Kniha mi připomněla vykrádačky všech možných krimi knih. Michelangelův zápisník? Ani náhodou! Doporučuji jako jednohubku na delší jízdu vlakem nebo autobusem na dovolenou :-) Nic Vám to nepřidá, ale aspoň to cestování rychle uteče.

14.10.2015 1 z 5

Kuba nechce spát Kuba nechce spát Petra Braunová

Skvělý příběh k zamyšlení, hlavně pro malé děti, které se nedovedou odtrhnout od PC her :-)

02.10.2015 5 z 5

Dobrý svět Dobrý svět Alena Ježková

Zde v databázi knih v popisu zní: "doporučujeme zvláště rodičům s malými dětmi!". Kniha určitě není pro malé děti, v knize je uvedeno od 6 let. Příběhy nejsou nikterak záživné, navíc takovýchto knih je na knižní scéně spousty a v daleko lepší obsahové kvalitě.Některé věty mi připadají, jako by byly opsány ze slabikáře. Kniha děti neoslovila a určitě neskončí v jejich knihově.

02.10.2015 2 z 5

V lese V lese Christine Henkel

Nádherně ilustrovaná kniha. Po přečtení doporučuji vyrazit do lesa, třeba i s knihou a vše ukázat v originále :-)

02.10.2015 5 z 5

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Přečteno vydání z roku 2013. Kniha velice dlouhá až nudná, což by mě tak nevadilo. Ale co mě velice zklamalo, byl styl psaní. Nevím jestli to byl úmysl pana Merleho nebo překladatele, ale souvětí o 3 stranách a více mě fakt velice rušilo. Skoro až "romantický" konec mě odradil od Merleho dalších sci-fi počinů. Jinak Merle psal skvělé knihy o historii.

29.09.2015 2 z 5

Místo, které znám: Zubní ordinace Místo, které znám: Zubní ordinace Susa Hämmerle

Naše děti se naštěstí zubaře nebojí, ale tato kniha určitě pomůže ostatním. Pěkně vysvětleno, popsáno, ilustrováno.

17.08.2015 4 z 5

Místo, které znám: Školka Místo, které znám: Školka Susa Hämmerle

Doporučuji číst dětem cca měsíc před nástupem do školky :-)

17.08.2015 4 z 5

Další doteky dějin Další doteky dějin Karel Pacner

Kniha je velice nevyvážená, na jedné straně jsou informace velice zajímavé a doplňující, stojí za přečtení. Na druhé straně je těch informací málo a stálo by za to rozepsat se o nich více,ne jen "zpráva" o 3 stranách. Některé kapitoly dokonce působí jako bulvární zprávy.Pokud se někdo zajímá o doplnění informací z historie v průběhu minulého století, toto bych určitě nedoporučil. Udivuje mě, že se pod toto podepsalo Sdružení Post Bellum.

03.08.2015 1 z 5

Rain Man Rain Man Leonore Fleischer

Vydání z roku 1993 je napsána podle scénáře a povídky, tudíž skoro podle filmu. Film mi seděl mnohem více, i tak skvělá kniha.

27.07.2015 4 z 5

Těžká planeta Těžká planeta Isaac Asimov

Povídky jsou různých kvalit, ale najdou se skvosty nad kterými se člověk zasměje. Trochu mě udivil doslov p. Koryty, zejména v předposlední odstavci.

27.07.2015 3 z 5

Lidské tělo Lidské tělo Steve Parker

Kniha zapůjčena pro děti předškolního věku, jaký šílený omyl, že by mě jeden omyl:-) Kniha je nádherná, hlavně fotografie a ilustrace. Ale určitě je pro starší děti, těm menším se líbí jen ze začátku, u řezu lebkou se obrázky přestávají líbit. :-)

20.07.2015 4 z 5

Mašinka Tomáš - Průvodce vlakovou dílnou Mašinka Tomáš - Průvodce vlakovou dílnou Chris Oxlade

Kniha mohla být mnoho lepší, ale potenciál rozepsat se o dílně a vytvořit k tomu aspoň jeden příběh, byl zahozen... Samostatné knihy s příběhy o Mašince Tomášovi jsou nesrovnatelné.

20.07.2015 2 z 5

Mini Kočička Mini Kočička neznámý - neuveden

Krátké, ale pěkně ilustrováno.

17.07.2015 3 z 5

Dobrodružství včelky Máji Dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Na seriálové včelce Máje jsem neměl rád tu "divnou" hudbu v napínavých situacích. Pokud jde o knihu, dětem se líbí a také předčítání nezní tak špatně.:-) Nevím jak ostatní vydání, ale toto je graficky shodné se seriálem.

10.07.2015 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Skvěle napsáno, pěkný vývoj gramatiky po "operaci", až mi to dělalo problémy se čtením :-) Určitě mohla hlavní postava dopadnout jinak. Mozek lze stimulovat k lepším výsledkům i některými léky...

08.07.2015 4 z 5