Místo, které znám: Školka

Bohatě ilustrovaná knížka seznamuje s prostředím školky, určená k předčítání předškolním dětem.
1. vydání

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/197267/skolka-yYL-197267.png 4.34
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Grada

Heut gehen wir in den Kindergarten, 2000

Kniha Místo, které znám: Školka

Petja
01.02.2017

Knížka seznamuje děti s prostředím nemocnice na příkladu holčičky Kačenky, která jde poprvé do školky. Obrázky i příběh o jsou realistické, líbí se mi, že příběh přiznává, že ve školce děti můžou zažít i nepříjemné situace, není to jen v duchu "ve školce je to super, tam se těš". Navíc je zde dvoustránka s obrázky, které mají děti vyhledat na přečtených stránkách. Překlad je místy trošku kostrbatý, ale i tak je to u nás velmi oblíbená knížka.

FMMMM
17.08.2015

Doporučuji číst dětem cca měsíc před nástupem do školky :-)

Marki87
27.07.2015

Dceři je 2,5 roku, za měsíc má jít do školky. Nejprve se vztekala, že do školky nechce a nepůjde, že chce být radši doma. Tak jsem v knihovně zapátrala a půjčila tuto knihu. Hezký jednoduchý příběh o holčičce, která také šla poprvé do školky. Kniha je doplněna pěknými a bohatými ilustracemi. Dceři se kniha moc líbí, musíme ji číst stále dokola a když zrovna nečteme, tak si sama prohlíží obrázky a pořád se mě ptá, jestli už konečně půjdeme do školky :-) Takže kniha účel splnila, musím tedy hodnotit rozhodně kladně :-)

Susa Hämmerle
německá, 1958