Rain Man

Rain Man https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112095/bmid_rain-man-sRy-112095.jpg 4 66 17

Podle scénáře Ronalda Basse a Barry Morrowa a povídky B. Morrowa napsala Leonore Fleischerová. Příběh o neobyčejné cestě dvou bratrů napříč Amerikou.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Egem

Rain Man , 1989

n.ezn.amy
29.05.2023 4 z 5

Když Charlie po smrti otce zjistí, že má bratra, rozhodne se ho ze ziskuchtivých důvodů unést z ústavu pro choromyslné. Avšak při společné cestě Amerikou se mění charakter Charlieho a přehodnocuje vztah ke svému mentálně zaostalému bratrovi. Osobně moc nemusím knihy, které jsou napsány podle filmu, ale tenhle film mám strašně rád, takže této knize jsem neodolal.

Anavi8912
04.07.2022 4 z 5

Dojemný příběh dvou bratrů, kteří si k sobě, i přes nepřízeň osudu, pokouší najít cestu. Kniha je přepisem úspěšného filmu, bez kterého by některé kapitoly tolik nevyzněly. Úplně jsem viděla vynikajícího Dustina Hoffmanna v roli autistického Raymonda a Toma Cruise v roli mladšího bratra Charlieho.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Neobyčejný příběh dvou navzájem si odcizených bratrů, jejich dlouhá cesta najít si jeden k druhému náklonost a vžít se do pocitů každého z nich. Přes dlouhé peripetie, velké množství nedorozumění a citového a nervového vypětí, ale i jejich vzájemnému a místy i radostnému dobrodružství k sobě bratři najdou cestu. Moc hezké, dojemné, nostalgické. Příběh chytne za srdce a dlouho nepustí.

menalinda
27.07.2019 5 z 5

Dokonale napsané,dokonale zahrané.

SSTknihy
28.01.2019 3 z 5

Knižní přepis slavného filmu je vlastně putováním dvou bratrů – hezkého a úspěšného Charlieho a jeho staršího autistického bratra Raymonda, které je nejen o překonání fyzické vzdálenosti mezi dvěma místy, ale především o sblížení dvou nesmírně odlišných světů. Málokterý příběh přispěl k chápání autismu a lidí jím postižených jako právě Dešťový mužíček. Dojemné, ale i vtipné čtení.

Adhara
15.07.2018 3 z 5

Taký priemer. Začiatok bol pre mňa (ako antiekonómku :-)) veľmi nudný. Ďalej sa to s čítavosťou zlepšilo. Vykreslenie autistu Raymonda ani rýchla zmena povahy jeho brata Charlieho mi však nepripadajú presvedčivé. Niežeby som osobne poznala nejakého autistu, vychádzam len z toho, čo bolo popísané. Ak Ray neznáša akýkoľvek dotyk, ako mohol bez problémov tancovať či dokonca sa bozkávať? X-krát sa ho niekto dotkol a nič... Zároveň sa mi zdalo, že na autistu je miestami až príliš chápavý a city prejavujúci. Na Charliem ma zase iritovala jeho nepoučiteľnosť a sústavné strácanie nervov s Rayom, aj jeho hovorová reč, ktorej však Ray napodiv väčšinou rozumel.

recenzentka
27.12.2017 5 z 5

milujem tento príbeh, nielen pre filmové spracovanie, kde bolo skvelé obsadenie.je to príbeh hľadania a nachádzania cesty k sebe dvoch odlišných bratov.
odporúčam a vždy sa teším, keď si ho môžem prečítať alebo pozrieť znova.

Lucka11
25.12.2017 5 z 5

Súrodenecké vzťahy bývajú komplikované. A keď je jeden z bratov autista a druhý využívajúci všetkých a všetko...Je o problémy postarané. Plus smrť matky, otec neschopný vyrovnať sa s tragickými okolnosťami. Príbeh má rýchly spád. Priznávam videla som aj film, ale to bolo dosť dávno. A Tom Cruis nepatrí k mojim obľúbencom :-(
Keď to zhrniem príbeh odporúčam, mne sa veľmi páčil.

Jirinamac
12.12.2017 5 z 5

Knížka i film moc pěkné. Další moje knížka za pár kaček z antikvariatu

intelektuálka
27.09.2017 5 z 5

Dešťový mužíček je hrdinou této knihy a svým způsobem je geniální. Sonda do života člověka, který svět vidí trochu jinak.
Výborná kniha /i film/.

LukinIV
15.07.2016 5 z 5

Skvělá knížka, jež přinutí člověka zamyslet se nad vlastním životem.
Dlouho jsem nepřečetl nic, z čeho bych cítil takové nadšení jako z této knihy.

FMMMM
27.07.2015 4 z 5

Vydání z roku 1993 je napsána podle scénáře a povídky, tudíž skoro podle filmu. Film mi seděl mnohem více, i tak skvělá kniha.

MorbidCuriosity
30.11.2014 5 z 5

O tom, že existuje nějaký film s názvem Rain Man, jsem věděla, nicméně neviděla jsem ho. Jako první se mi do ruky dostala kniha.
Do knížky jsem se začetla až neuvěřitelně snadno a strašně se mi líbila. Vzhledem k tomu, že mám taktéž sestru, která není úplně psychicky v pořádku, dokázala jsem najít pochopení i pro Charlieho ne zrovna příjemný zacházení s Raymondem. Raymond samotný je úžasnou postavou, která vám ukáže spoustu obyčejných věcí v úplně novém světle.
Nejdojemnější je pak část, kdy Charlie zjistí, že jeho bratr je vlastně Rain Man - jeho hrdina z dětství, o kterém si do té doby myslel, že si ho vymyslel. Stejně tak je úžasné sledovat, že ačkoliv lékaři tvrdí, že je Raymond emočně plochý a není schopný žádných citů, od Charlieho dětství Raymond city vlastně projevoval.

RoseBud
28.10.2014 4 z 5

Ku knihe som sa dostal náhodou bez poznania jej filmovej predlohy.
Hneď z úvodu sa zoznámime s inteligentným no neúspešným obchodníkom ktorý sa v zavete svojho otca dočíta že väčšinu zdedil jeho brat Raymond o ktorom nikdy nepočul.
Zistenie že Reymond je pacientom na psychiatrii ho nenechá chladným a s jeho svojskou povahou sa snaží získať peniaze no nakoniec získa oveľa viac, hrdinu z detstva, veľkého brata, RAINMANA.

Pre tých čo ešte stale vahaju určite odporúčam.

Amiran
29.07.2014 5 z 5

Mě naopak vůbec nebavil film, ale kniha mě uchvátila... Opravdu emotivní a silný příběh. Čte se jedním dechem. :))

Romčuška
12.05.2014 5 z 5

Nádherný příběh!! Dosti dojemný.

bovinka
30.11.-0001 3 z 5