finka finka komentáře u knih

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Včera jsem díl dočetla potřetí a musím říci, že se mi líbí pořád stejně moc. Dokonce už mě opouští neláska k Anně. Knihu jsem si v duchu přehrávala jako film a ano, seriál by se mi líbil.
Dnes jsem začala Divoký symbol, co nedávno vyšel (a něčím na tento navazuje) a je fajn už od prvních stran. To je výhoda sérií (seriálů), že máme čas si vytvořit k hrdinům nějaký vztah a pokud je autor stejně dobrý jako paní Briggs a nenechá kvalitu klesat (což byl problém jen Říčního znamení, Mercy 6) je to velká radost vracet se k našim milým netvorům. Miluju tyhle pohádky.
PS: sláva Finsku!

20.10.2021 5 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Tak jsem po tom podruhé sáhla po šesti letech a nedočetla. Jak je možné, že se knižní vkus tak mění? V roce 2015 se mi to líbilo víc než Visio a teď je to naopak. Divné.

08.09.2021 4 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Po komentářích zde jsem neměla vysoká očekávání. O to více jsem byla příjemně překvapena. Ano, Marcusova revolučně/vojensko/lékařská minulost nebyla zrovna atraktivní část knihy, ale mohlo to být horší. Autorka by měla pokračovat, je málo knih v žánru, které nejsou blboučké...

03.04.2021 4 z 5

Pramen moci Pramen moci Nora Roberts

Třetí díl je podobný prvnímu. Po výborném druhém jsem byla trochu zklamaná.

18.11.2020 2 z 5

Nový začátek Nový začátek Nora Roberts

Tento díl se mi vyloženě nelíbil, zato druhý ano! Je úplně jiný, čirá fantasy plná kouzel s hrozně sympatickou hrdinkou. Moc se těším na třetí.

31.08.2020 1 z 5

Poselství krve Poselství krve Nora Roberts

První díl stál za pendrek, takže doporučuji ho přeskočit a vrhnout se rovnou na druhý. Mile mě překvapil - pokud ovšem máte rádi fantasy - je kouzelný a to doslova :-)

31.08.2020 4 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Pád je šťavnatější a jaksi zalidněnější (:-)) Marťan. Takže komu se líbila one man show z Rudé planety, tady bude také spokojen.

11.03.2016 4 z 5

Válečníci Válečníci Jaga Rydzewska

Ocenila jsem nové názvy přístrojů: levitátor, morfer, mentoskop a materiálů alfaxil, jeho levnější verze betaenerfin i sendzenit na který platí jen antihmota (a to je jen střípeček z nepřeberného množství)...prostě mnoho nových neznámých výrazů, na které má autorka patent :-)
Báječné bylo sledovat génia při práci a Neporazitelného (biokyborga) v boji, kdy si lidé (podlidé?) obecně myslí, že dokáže zpomalit čas, ale on naopak zrychlí sebe – jako ve Visio in extremis od Žambocha. Ten konec se fakt povedl a to jsem vyjmenovala jen střípeček zajímavého:-)

Jinak plný souhlas s komentářem níže. Knize by slušela větší střídmost. Informační chaos, ve kterém se čtenář ztrácí. Čtyři hvězdy dávám jen díky originalitě a fajn konci - taková měla být celá kniha a byla by fenomenální! Jsem zvědavá na druhý díl, třeba se autorka už uklidnila (a informačně v prvním díle vyřádila) a bude to jen čirá epická extáze!

26.01.2016 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

První i druhý díl se mi líbily. Teď při čtení třetího trpím. Mega hustá blbost. Nevěřím, že dokážu dočíst....co se stalo? Asi dost bylo perel. A to mám v knize od mistra řeznického věnování - ano, žije! Nakonec nedočteno.
Souhlas s N10Tikky - brouku, vyjimečně se shodneme:-)

02.05.2013

Upírova zrada Upírova zrada Susan Goggins

Já je mám prostě ráda Williama a hlavně Jacka, no.
Vím, není to žádnej zázrak, braková obálka, překlad stojí za houby...no jo, Levné knihy :-)))

24.03.2013 4 z 5

Stahovač Stahovač Neal Asher

Zatím nejlepší z Asherových knih. Nevím, co víc dodat. Jistě, že by se dalo něco vytknout, ale proč to dělat ... Celkový zážitek byl fenomenální.

22.02.2013 4 z 5

Vůně krve Vůně krve Ulrike Schweikert

Souhlas s Greetchen. Jazyk kostrbatý, věty nelogické, dialogy nereálné, překlepů a chyb přehršel. Nejvíc mě dostala věta: "vezmu si autobus" :-))))))) Myšleno pojedu autobusem...nebo "mravní oddělení" namísto mravnostního, to je prča :-))
Víc hvězd si to nezaslouží. Jestli to bylo překladem, tak se autorce omlouvám.

06.10.2012 1 z 5

Krvavý kruh Krvavý kruh Patricia Nead Elrod

Solidní oddechovka, po které sáhnu, když nemám co číst. Projela jsem trilogii už nesčetněkrát, ale kupodivu hodnotím až dnes. Parádní zpracování tématu, líbí se mi, že hrdina mizí jako pára nad hrncem a to doslova, fajn. Ujde i vzájemná interakce mezi hrdiny. Jen mi pořád vadí doba ve které je příběh zasazen - pro mě úděsně nezajímavá, v literatuře se jí vyhýbám. Nějaké výhrady mám k místy nelogickému příběhu, ale budiž, nic není dokonalé a v tomto mixu žánrů obzvlášť.

Krvavý život Krvavý život Patricia Nead Elrod

Krvavý seznam Krvavý seznam Patricia Nead Elrod

První brána První brána Megan E. O'Keefe

Nebýt Tomase - neboť on je zástupcem tématu, který ve sci-fi vyhledávám - ani bych třetí díl už nečetla. Ale přiznávám, že zhruba od poloviny jsem se nemohla od textu odtrhnout, to bych na začátku této trilogie nečekala (i na "to" jsem si zvykla).
Myslím, že se vrhnu znovu na první díl, chci vidět první setkání Sandy, Bera a Tomase znovu z jiné perspektivy.

28.05.2024 4 z 5

Oberonova předehra Oberonova předehra Kevin Hearne

Z prvních dílů jsem byla opravdu nadšená, druid a to jeho spojení se zemí! Úžasný hrdina, skvělé téma, ale...
Toto jsem nedočetla; pořád stejně ploché, bez hloubky a šťávy. Kniha putuje do Re-knih, ať si ji užije někdo, kdo ji více ocení.

26.02.2024 2 z 5

Jací jsou? – Číňané Jací jsou? – Číňané Zhu Song

Skvělé. Škoda, že tato útlá knížečka neexistovala v češtině před dvaceti lety, kdy jsem po těchto informacích prahla a nacházela jsem je jen v beletrii. Tehdy nebyla videa o Číně na YT a ani dostupné čínské seriály. Ráda si informace ověřuji z více zdrojů a čínská mentalita mě fakt zajímá, je tak od naší odlišná a přece v něčem překvapivě podobná. Lehce humorné a pravdivé.

19.12.2023 5 z 5

Zničený Zničený Kevin Hearne

Po deseti letech jsem sáhla po dalším díle Železného druida a zjišťuji, že je už (teprve?) sedmý. Dlouhá přestávka mi jen prospěla, už to zase dokážu číst. Mělo to i tehdy potenciál, který ale autor zabil bezbřehým chaosem, kdy do příběhu zapojil doslova VŠECHNY bohy a kde co nadpřirozeného, takže vznikl pohádkový maglajz a užvaněný pes tomu nepomohl. Škoda. Přitom postava druida a vše s ním související je tak zajímavé!
Zjišťuji, že Atticus má ke své učnici jakýsi milostný vztah a stejně tak ona k němu. Skvělé. V prvních dílech byl jejich vztah divně bezpohlavní (nevím jestli v těch dalších už pohlavní nebo to jde pořád pomalu?).
Zpětně musím ocenit všechny ty skvělé obálky - je to snad jediná série, kde fotka odpovídá charismatu a pohlednosti hl. hrdiny.

27.11.2023 4 z 5

Konec axiomu Konec axiomu Lindsay Ellis

Co se týče obsahu, tak průměr. Nechápu důvod, proč muselo kvůli knize padnout tolik stromů - na stránkách leckde převládá prázdno nad textem - kdyby se celá kniha na výšku nahoře i dole ořezala, nic by se nastalo. Tedy stalo, byla by lehčí a protože knihy pořád vláčím s sebou...

28.10.2023 3 z 5