Krvavý kruh

Krvavý kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8159/mid_krvavy-kruh-Y45-8159.jpg 4 44 3

Vampire Files série

< 3. díl

Třetí kniha série Vampire Files. Jack Fleming se vyrovnal se svou upíří existencí. Pomstil se mafii, unikl fanatickým lovcům upírů. S čím se však stále nedokáže srovnat, je vlastní minulost. Přesněji řečeno Maureen – žena, díky níž se stal upírem. Zmizela z jeho život bez jediného slůvka vysvětlení a Jack musí tuto záhadu rozluštit. Pravda však bolí…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Bloodcircle , 1990

slawa.cap
30.12.2019 5 z 5

Nemůžu jinak, zase přečteno za jeden večer. Vysvětlí se hodně z Jackovi minulosti a (pravděpodobně) se prováže příběh s jinou autorčinou sérií - Jonathan Barrett, Gentleman Vampire. Zatím nejmenší gangsterka a největší detektivka ze série. Rozhodně stejná kvalita jako u předchozích dílů. Není to žádná velká literatura, ale minimálně v rámci upírů se mi série opravdu líbí.
No nic, jdu napsat do Fantomu, kde se flákají s dalšími díly.

Zelený_Drak
16.03.2016 2 z 5

Stejně jako u předchozích dílů platí, že se mi kniha dobře četla. Nenáročná, ale nenudila. Konečně se dozvíme, co se stalo s Jackovou původní milou. A přiznávám, že jsem to nečekala. Rozuzlení patří k těm "absurdním", kdy autorka sáhla po něčem, co se původně vůbec nenabízelo. Jen to mě na tomto dílu mrzelo, že v kontextu předchozího už to působí, že "vzácné zrození upíra" nastane vždy.

Klidně bych si přečetla i další díly, třetí díl mě k tomu konečně navnadil. Na druhou stranu je to díl, který uzavírá hlavní dějovou linku, takže nevím, co bych případně měla od dalších dílů očekávat. Obávám se, že bez linky s Maureen to sklouzne k nesouvislé řadě detektivních zápletek.

Allebith
04.10.2012 5 z 5

Dobře zpracované hledání nemrtvého Jacka, bývalého reportéra, po té, jež miloval, Vás upoutá a kruh se uzavře.. ;)

Patricia Nead Elrod
americká, 1954