ferda16 ferda16 komentáře u knih

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Když jsem přečetla první díl, dostala jsem jako dárek druhý i třetí. Ale opět se vlastně nic moc neděje. Už jsem měla praxi v tom, které pasáže mohu klidně přeskočit a někde tam hluboko hluboko pod povrchem je i nit příběhu, který, kdyby byl jinak zpracovaný, by mohl být slušný.

20.09.2018 1 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knížka je určitě originální svým konceptem. Čte se dobře, svižně, ale byla jsem z děje hrozně vysátá. Už prvotní šok název knížky x co se dozvíte na začátku a pak.....začínala jsem Jáchymem a ze všeho, co se mu dělo jsem byla taková fakt znavená. Bylo mi líto, jak se mu nedaří a pak mi zase byl něčím nesympatický....

Pak přišla druhá strana. Musím uznat, že je vlastně dobře zpracovaná, že si vyplníte mezery a nečtete příběh úplně stejný znovu, to zase ne. Celkově mě však knížka opravdu moc nezaujala. Ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem si úplně odlišný koncept psaní knih přečetla. Možná, kdybych začala Veronikou, měla bych na knížku jiný pohled, kdo ví. Rozhodnout se můžeme jen jednou :-)

20.09.2018 3 z 5

Kytice / České pohádky Kytice / České pohádky Karel Jaromír Erben

Skvělé příběhy - četla jsem sice povinně, ale ráda a s chutí. A zpracování v Semoforu také vřele doporučuji.

01.08.2018 5 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Hezká knížka. Líbilo se mi téma a příběh byl napínavý. I zakončení mělo pěknou myšlenku. Propojenost náboženství - minulosti a současnosti. Parádní.

31.07.2018 4 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Za mě další skvělý díl!! Knížka se nedá odložit. Opět fascinující téma. Doufám, že mu jen tak nedojdou nápady a budu se těšit na další příběhy členů Sigmy a na jejich osudy :)

03.07.2018 5 z 5

Starohradské pohádky čaroděje Archibalda I. díl I. Starohradské pohádky čaroděje Archibalda I. díl I. Rudolf Suk

Knížka je nápaditá - hlavně ta jména jsou moc hezky vymyšlená i příběhy. Navíc je kniha plná krásných obrázků. Četla jsem ji klukovi před spaním a je tedy pravda, že některá jména jsou spíš jazykolamy, ale za nás měla knížka úspěch :-)

04.12.2017 3 z 5

Cizí jazyky a specifické poruchy učení Cizí jazyky a specifické poruchy učení Olga Zelinková

Knížka je skvělá. Hezky se čte a kdo se zajímá o tuto problematiku, bude spokojen. Doporučuji jak studentům, učitelům, tak rodičům.....

Poruchy učení Poruchy učení Olga Zelinková

Skvělá knížka. Přehledná a hezky psaná - jak pro pochopení problematiky, tak jako příprava k diplomce. Doporučuji.

24.11.2017 4 z 5

Charitativní péče - Dějiny a současnost Charitativní péče - Dějiny a současnost Martin Chadima

Knížka je tenká, výstižná. Dá se v ní dobře zorientovat a k výkladu na VŠ to byl prima doplněk. Navíc nás zkoušel právě z věcí z této knihy....:)

24.11.2017 3 z 5

Co se děje s mým tělem? Kniha pro holky Co se děje s mým tělem? Kniha pro holky Lynda Madaras

Doporučuji všem maminkám, aby tuto knížku koupili dcerám v pubertě. Mě to tedy rozhodně pomohlo :-)

24.11.2017 3 z 5

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

Knížka byla zajímavá. Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale napínavé to bylo a zkusím ještě nějakou.

Výklad víry Výklad víry Jan Hus

Je to těžká knížka - ale povinnost na VŠ. :-)

23.11.2017 2 z 5

Okna v bouři Okna v bouři Jaroslav Vrchlický (p)

Za trochu lásky je prostě klasika, kterou nezapomenu. Nejsem moc na básničky, ale toto se povedlo.

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Příběh mě zaujal. Byl to pro mě nový pohled na tuto ženu. Knížka se čte svižně a byla jsem ráda i za fotografie v průběhu jejího života. Na oddech knížku doporučuji.

23.11.2017

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Vhodná knížka na odlehčení a odpočinek. Čte se sama.

Modrý horizont Modrý horizont Wilbur Smith

Další napínavý příběh rodu. I když předešlé dva díly mě pohltily víc. Ale po delší pauze se těším na další díl.

23.11.2017 4 z 5

Vládce hromů Vládce hromů Elizabeth Peters (p)

Opět krásný napínavý příběh. Čte se příjemně.

23.11.2017 4 z 5

Strážkyně podsvětí Strážkyně podsvětí Elizabeth Peters (p)

Pěkný, živý a napínavý příběh.

Lovci diamantů Lovci diamantů Wilbur Smith

Brala jsem si ji na zájezd, protože byla tenká a udělala jsem dobře. Svižný napínavý příběh, ale je pravda, že tento autor má mnohem lepší díla.

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Tak po knížce Román pro ženy jsem se celkem těšila, ale byla jsem zklamaná. Tato knížka se nepovedla. Nebyl to rozhodně můj šálek kávy!!!

23.11.2017 2 z 5