Fengr Fengr komentáře u knih

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

V 19. století bych nedokázal žít. Mně by stačila jenom ta všudypřítomná přetvářka a už bych se zbláznil.
Julian mi ze začátku byl nevýslovně nesympatický. Jeho jednáním, myšlenkami, prostě vším.
Ale v průběhu děje, začínal být vnímavější světu kolem sebe a míň nabubřelí. Což zapříčinilo, že s ním i snad soucítím.
Celkový dojem z knihy mám nějaký prazvláštní. Ale i tak jsem si ji rád přečetl.

10.01.2020 4 z 5

Skaláci Skaláci Alois Jirásek

Tohle nebylo čtení, to bylo potěcha pro duši

19.09.2019 5 z 5

Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru John Howe

Znáte to. Jdete si do knihkupectví koupit jen jednu knihu, ale jak to tak bývá, odcházíte hned s několika. Když jsem knihu zběžně prolistoval, řekl jsem si, že ji prostě Musím mít.
Výborná kniha jak z textové části, tak i z ilustrační. Pokud váháte jestli si ji pořídit, neváhejte.

27.02.2023 5 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Kniha se mi do rukou dostala čistě náhodou a vůbec toho nelituji. Velmi povedený román.

20.10.2021 5 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Zvláštně zajímavá kniha ještě s více zvláštním koncem.

30.08.2021 4 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

Ale jó, občas není špatný přečíst takovouhle šílenost. Poslední třetina byla sice nic moc, ale i tak jsem se u toho bavil (nejvíc asi u "Cze-ngliš"). A o to mně především šlo, pěkný odreagování.

22.01.2020 3 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Tohle mě hodně bavilo. Tady nejde snad nic vytknout. Rozuzlení, informace o hl. postavě, děj to vše jsem prostě hltal.
Jsem trošku smutnej, že už to mám přečtený.
Nic jinýho nezbývá než se těšit na další díl.

26.05.2019 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Moc pěkný.

26.01.2020 5 z 5

Moderní výživa ve fitness a silových sportech Moderní výživa ve fitness a silových sportech Lukáš Roubík

Kniha splnila mé očekávání.
Začnu negativy. Občasné pasáže jsou až Moc složité. Na druhou stranu nikdo nemůže po přečtení knihy říct, že to nebylo dostatečně vysvětleno. Já za sebe jsem něco nepochopil, ale záleží na člověku, který to čte a na jeho vědomostech.
Díky téhle knize jsem načerpal nepřeberné množství znalostí, které jsem zařadil do svého života.
Takže za mne mohu doporučit všem, kteří se zajímají o stravování. A já určitě nezůstanu u jednoho přečtení.

28.11.2019 5 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Nejlépe tuhle knihu vystihuje slovo nuda.

06.09.2021 1 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Skvělá oddechovka.

20.11.2022 5 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Tak tohle je hodně super. Úplně mně to vtáhlo víc do světa Zaklínače. Je zde popsáno vše nejdůležitější. Hodně se mi líbila kapitola o zaklínačích a bestiář. Nebo vlastně úplně všechno. Přesto jsem knihu nedočetl celou. Je to z toho důvodu, že jsem zatím přečetl jenom dvě knihy. A v poslední kapitole knihy je příběh Geralta a Ciri, pravděpodobně se vším všudy, a to jsem si fakt nechtěl vyspoilerovat. Takže doporučuji přečíst až po dočtení ságy.

31.01.2020 5 z 5