Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

Umění zblízka - Renesance Umění zblízka - Renesance Alison Cole

Nádherná kniha o nádherném období lidských dějin. To je umění, které povznáší člověka k Bohu. Chtěl bych v té době žít, aspoň chvíli.

22.04.2016 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Dlouhé, nudné, pořád to samé dokola, ženské. Harry a jeho partička neustále něco rozebírají jako hejno samiček :-)

01.11.2015 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Pro mě slabší a světlejší než třetí díl. Ale není to zlé a nenápadité.

07.09.2015 3 z 5

Noční jízda aneb 12 opravdu erotických povídek Noční jízda aneb 12 opravdu erotických povídek Anna Hebr

Po Padesáti odstínech se mi líbí všechny erotické knihy a všechny mi připadají lepší. Těchto dvanáct minipovídek je z klasických souložících míst a vymyslel a zvládl by to popsat snad skoro každý. Trochu mi nevyhovovalo, jak Ona spí s každým, koho potká a On pokaždé odchází. O kapku víc romantiky nebo duševních vlastností by nevadilo. A opět mě pobavilo, jak jako ve většině dívčí literatury, ona nic nedělá, jen kafíčka a večeře :-) Takže logicky vzato, všechna práce opět zbyla na nás mužích :-)

06.07.2015 3 z 5

Černá kniha církve Černá kniha církve Michael Hebeis

Hříchy katolické církve po celou historii až do dneška. Je vidět, že v církvi jsou jen lidé. Lidé se svými chybami. A podle toho to také v církvi vypadá. Takže je to organizace stejně špatná, jako jsou špatné ostatní organizace. I když by to tak být nemělo. Nečte se to lehko. Obvzlášť pro mě jako duchovní osobu. Ale je dobře, že tato kniha vznikla. Protože je nutné poukazovat na chyby. Ale jednou mi to stačilo.

19.03.2015 3 z 5

Jak zvířátka našla domov Jak zvířátka našla domov Dagmar Hilarová

Milá pohádka o tom, jak různá zvířátka měla hlad a dědek s babkou je vzali do domečku. Zajímalo by mě, jak povedená domácnost fungovala dál :-)

15.07.2014 3 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Kdybych byl býval byl v mládí neučil, tak by tato kniha pro mě měla pouze sexuální kouzlo. Takhle má i pedagogické. I přes obě kouzla to není nic světoborného. Co říkáte Vy?

14.03.2014 3 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Knihu jsem přečetl před návštěvou divadla. Upřímně mne nenadchla. Komedie to určitě není. I tu melancholii a klasickou ruskou duši ze stránek cítím jen velmi slabě. Snad bude divadelní předatavení výraznější.

18.02.2023 3 z 5

Jak léčit nemoc šílené medicíny Jak léčit nemoc šílené medicíny Jan Hnízdil

Velmi kritická kniha skvělého Jana Hnízdila o stavu naší společnosti, politiky, zdravotnictví...

16.04.2022 4 z 5

Léčitelé jak je neznáte Léčitelé jak je neznáte Jiří Kuchař

Zajímavá kniha rozhovorů s výjimečnými lidmy. Obvzlášť pan Prouza byl pokorný světec s desetisíci vyléčenými lidmy. A za své záraky si nevzal ani korunu.

10.09.2021 4 z 5

Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Jiří Janča

Chybí toho teda dost.

08.01.2021 3 z 5

Alexandr Veliký - Zrozen ke slávě Alexandr Veliký - Zrozen ke slávě Valerio Massimo Manfredi

Skvělá kniha o jednom skutečném krásném a citlivém chlapci z Makedonie, který je napůl člověk a napůl bůh a jak se stal největším králem Makedonie.

23.09.2020 4 z 5

Legenda se vrátila Legenda se vrátila Aleš Pivoda

Krásně zpracovaná kniha o jedné fotbalové legendě a jejím návratu na výsluní. Zaujala mě krásná filosofie klubu a zejména pana Prokeše. Kniha končí v roce 2013, současnost (2020) Dukly je opět náročná a druholigová.

04.04.2020 5 z 5

Sparta – Slavia: Rivalové navěky Sparta – Slavia: Rivalové navěky Milan Macho

Věčná rivalita v srdci Evropy, největší česká sportovní rivalita a derby pražských S jako největší sportovní zápas roku. Souhlasím, že příběh stárnoucího novináře a elévky je zbytečný a rušivý. Zřejmě přání autora. Jinak spousta zajímavých informací a zajímavá kniha o soupeření největších českých klubů od roku 1893, kdy se Slavii objevil její věčný soupeř a její protiklad - Sparta.

07.02.2020 3 z 5

Imunitní trénink Imunitní trénink Herman Geesing

Zajímavá, ale dnes již zastaralá kniha. V současné době je jich se zaměřením na zdravý životní styl mnoho a lepších. Imunita je super, ale není to vše. Ve své době skvělá kniha.

08.01.2020 3 z 5

Nože - Úplná encyklopedie zbraní a výstroje Nože - Úplná encyklopedie zbraní a výstroje Igor Skrylev

Nože ruským pohledem. Velmi rozvláčné a subjektivní.

01.05.2019 4 z 5

Nože a nožíři v Československu Nože a nožíři v Československu Mikuláš Pernitzky

Skvělá kniha o nožích a nožířích v Československu. Klobouk dolů před panem Pernitzkým.

11.04.2019

Benjamin a tisíc mořských ďasů kapitána Barnabáše Benjamin a tisíc mořských ďasů kapitána Barnabáše Miroslav Šašek

Nádherná kniha mého dětství.

03.02.2019 5 z 5

Motocyklové deníky Motocyklové deníky Ernesto Che Guevara

Zábavná cesta Che a Alberta na Nortonu 500 po Latinské Americe. V její bídě se rodil největší revolucionář historie.

20.08.2018 5 z 5

Země Země James F. Luhr

Krása, pestrost a proměnlivost naší Matky Země zobrazená v jediné knize...

01.05.2018 4 z 5