Feanor Feanor komentáře u knih

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

V mladosti sa mi páčil romantický Ivanhoe, po rokoch oceňujem skôr opisy života rôznorodých postáv a mojou favoritkou sa stala Rebeka.

08.12.2020 5 z 5

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Od prvej chvíle ma to chytilo a nepustilo až do konca. Zaujímavý a napínavý dej. Výborná oddychovka.

06.08.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Merle ako vždy skvelý. Príbeh vskutku brutálny. Ešte desivejšie, že podľa skutočnosti. Už to nechcem viac čítať.

05.08.2020 4 z 5

Muži v zbrani Muži v zbrani Terry Pratchett

Mám rada Hliadku, mám rada Elánia ale mojim favoritom ostáva Patricij, samozrejme po Smrťovi.

12.07.2020

Hold Katalánsku Hold Katalánsku George Orwell (p)

Moja najobľúbenejšia Orwellovka. Realistická, zaujata, vášnivá, smutná. Zaujímavý je aj príbeh jej vydania. Odmietanie, ktorým si prešlo veľa autorov, v tomto prípade v mene "vyššieho princípu".

12.07.2020

Cválajúce dni Cválajúce dni Ján Smrek

Svieže, plné energie, lásky. Potecha srdca každý deň.

12.07.2020 5 z 5

Roztratení Nemci Roztratení Nemci Karl-Markus Gauss

Je to nemilosrdný obraz troch krajín a mnohých národov človeka, ktorému je cudzí nacionalizmus, naopak blízky multikulturalizmus a vidí v ňom pozitíva, nami často prehliadané.

25.02.2020 4 z 5

Láskou spútaní Láskou spútaní Eva Ava Šranková

Zaujímavá kniha, fajn napísaná. Historické vložky by som trochu skrátila alebo vložila medzi príbeh. Veľmi mi pripomínala iný príbeh, ktorý som čítala dávnejšie, ale hlavné postavy akoby boli z knihy J. Benzoniovej Krásna Katarína.

23.07.2018 4 z 5

Bajky Bajky Ezop

Bájky boli fajn, trochu som mala problém s archaickou češtinou, ale to je môj problém nie Ezopov.

02.03.2018 4 z 5

Deformace Deformace Robin Cook

Pomalší rozbeh ale potom už strhujúce tempo. Výborná oddychovka.

27.02.2018 4 z 5

Řeka lásky Řeka lásky Barbara Cartland

Dokiaľ sa neobjavila hlavná hrdinka ešte to trochu šlo ale potom už Barbara Cartlandová len kopírovala sama seba. Bieda. Nehodí sa ani ako rozprávka pred spaním.

27.02.2018 1 z 5

Osm černých koní Osm černých koní Ed McBain

Pre mňa top McBain

01.02.2018 5 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Trochu hliadky, veľa filozofovania, ale to je pre Pratchetta normálne. Vojna, politika, rovnoprávnosť žien. Chytilo ma to až v pevnosti.

06.01.2018 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Moje najobľúbenejšie vianočné čítanie.

14.12.2016 5 z 5

Pochodeň svobody Pochodeň svobody David Weber

Pre mňa jedna z najlepších Weberových kníh. Veľa akcie, minimum nudnej politiky, Zilwicki, Cachat a návšteva Mesy. Skvele namiešané a napínavé.

12.12.2016 5 z 5

Na dálnici je hippie Na dálnici je hippie James Hadley Chase (p)

Po rokoch skvelý návrat k J H Ch. Trochu ma prekvapil iný pohľad na hippie, ale každá minca má dve strany.

11.08.2016 5 z 5

Stín svobody Stín svobody David Weber

Bolo to fajn. Politika a akcia celkom dobre namiešaná. Len neviem prečo sa tam vyskytli úplne rovnaké kapitoly ako v Sílíci bouři - jedna o Cachatovi a Zilwicko a druhá o Detweilerovi.

09.08.2016 4 z 5

Roky v Bílém domě Roky v Bílém domě Henry Kissinger

Beriem ako vysvetlenie a ospravedlnenie Kissingerovho pôsobenia v Bielom dome. Každopádne je to zaujímavá kniha a priviedla ma k rovnako zaujímavému pohľadu druhej strany - k pamätiam sovietského veľvyslanca Dobrynina.

05.08.2016 4 z 5