Faustka Faustka komentáře u knih

Ambasadov Ambasadov China Miéville

Tak to už je na mě, až příliš vysoký level.

14.01.2019 2 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

No, jako malá jsem Robinsonku hodnotila mnohem líp. Teď už mě to tak nebralo, takže když to shrnu je to za tři.

17.05.2017 3 z 5

Balady Balady Johann Wolfgang Goethe

Mám to stejně jako Vivienne, nejsilněji na mě zapůsobil Král duchů.

12.05.2017 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Parádní krimi, které mě drželo v napětí od začátku do konce. "Thanks for the hunt" .. Ursula.

29.01.2016 5 z 5

Ostrov uklízeček Ostrov uklízeček Milena Moser

Irma toho umí hodně a ještě něco navíc. I když je to "jen uklízečka." :-)

31.12.2015 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Seriál je fajn. Knížka je takové to "hodně keců o sexu bez sexu." A pana Božského můžu potkat kdekoliv - stačí se jen pozorně dívat.

07.05.2015 1 z 5

Alžběta a Babeta Alžběta a Babeta László Hárs

Bety Boróková mě nikdy neomrzí. Pokaždé si její kousky užiju. Pan Pupík k Babetce obdivně vzhlíží a já s ním.

"Láhev od rumu?" civěl strýček Gyula zachmuřeně na tetu Lonci. "Počkej, tu jsem viděl. Špacírovala před domem a tvrdila, že má rande s flaškou od koňaku."

10.02.2015 5 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Ve filmové podobě by Anděl smrti vypadal ještě efektněji.

24.11.2014 3 z 5

Vzpoura na lodi Bounty Vzpoura na lodi Bounty Vítězslav Kocourek

Je to nějaká chvíle, co jsem se nechala unášet na vlně dobrodružství. Vezmu-li však Bounty do ruky, vrátí se znovu ten poutavý příběh mého dětství.
"Čas šumí jako oceán a z jeho hlubin zaznívá píseň touhy po volnosti až k nám."

31.07.2014 5 z 5

Utkaný svět Utkaný svět Clive Barker

"Zbývalo mu jen jít stále dál. Prodal svůj život za možnost ochutnat božství; jediné, k čemu by se nyní vrátil, je hořká porážka. Tedy kupředu, a k čertu s důsledky."
.................
Vyčerpávající příběh. Ještě, že jsem byla ve formě. Jinak bych ten Rayment‘s Hill tak snadno nedala.

19.07.2014 4 z 5

Železná rada Železná rada China Miéville

"Bezútěšná pustina, jakou si nedovede nikdo představit. Kde se z lidí mohou stát skleněné krysy a z krys ďábelští mocnáři nebo nepřirozené zvuky a jaguáři a stromy se mohou změnit v okamžiky, k nimž nemohlo nikdy dojít, mohou se změnit v neskutečné úhly. Kde se procházejí a kde se rodí monstra. Kde jsou země, vzduch a čas zkažené."

... Už jsem to vzdala. Jenže reakce mého okolí mě za tento neuvážený čin striktně odsoudila. Tím bylo rozhodnuto. Budu pokračovat. A ejhle, ono se to rozjelo! Dokonce už jsem obdržela nabídku od Českých Drah. Nejspíš ji přijmu.

"Ženy a muži táhli trať pustinou a napříč světem, tam a zpátky, vlekli dějiny."

Ale přiznám se… Byl to boj!

10.03.2014 3 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Vzdát se svého "mazla", neodpustitelné.

13.01.2014 2 z 5

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Když přišla ta nabídka.. "dům na kopci pod velkým stromem; je to starý dům přinejmenším tisíc let. A když se zvedne jižní vítr je cítit po pomerančích. Strom se v tu chvíli vlní jako ohromný zelený bouřkový mrak, s tím rozdílem, že z něj nelétají žádné blesky, ale je plný květů." .. přijala jsem ji. Bez dlouhého rozmýšlení. Odložit rozečtenou knihu, je jen nepatrný ústupek za tak slibnou nabídku. Řeknete si.. A co konec, nebude jí scházet. A proč? Budou i jiné konce. Možná ve mně časem zahlodá červík pochybností a zvědavost mi nedá. Vím, vím pane B. dala jsem slib a ten neporuším. Taky je to vlastně zbytečné, co může být na konci jiného, než.. slovo. Ano, je mi jasné pane B., že si se mnou celou dobu zahráváte, ale střípek naděje ještě zbývá. A já dokážu čekat, stejně jako Vy. A vám radím, neberte tuhle knihu do ruky, sídlí v ní pokušení, ale nejistý výsledek.

30.12.2013 2 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Doposud Koontzem nepolíbená hodnotím jako "né špatné, jen moc americké", jak by jistě podotkla matka Phanová. A teď jen vybrat nějakou tradiční. "Deane... ty divochu, kroť se všichni nás sledují".

12.11.2013 3 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Mňau .... jsem přítulná;-) Chceš mě?

23.10.2012 4 z 5

Klubko nářků Klubko nářků Chris Wooding

Závěrečný díl "The Ascendancy Veil", je stále ve fázi příprav ... a pochybuji, že se kvůli mně a j.kostal(ovi) bude Triton někdy namáhat s vydáním.

15.10.2012 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Dynamické, originální… Lukjaněnkova městská fantasy mě uvrhla do stavu poznat víc… o dost víc!
„Šero je nenasytná děvka, která nepohrdne ničím a nikým.“

31.10.2011 5 z 5

Kukačky Kukačky Václav Dušek

Nestárnoucí prima počteníčko. ... A některá témata jsou věčná.

15.08.2017 5 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Dokud seděl Kajínek za katrem byl klid. Teď mi to tu připomíná "Hon na Kajínka." Každá doba má přece své "hrdiny." Co třeba Babinský. :-)

03.06.2017 4 z 5

Pět hospod, dva bary a jeden noční klub Pět hospod, dva bary a jeden noční klub John Williams

Je to jiný svět, který stojí za to poznat.

07.08.2015 4 z 5