Eyghon Eyghon komentáře u knih

Šťastné Vánoce, má lásko a další kriminální příběhy Šťastné Vánoce, má lásko a další kriminální příběhy * antologie

Sbírka průměrných a podprůměrných velmi krátkých krimi povídek. Vyšlo to hned po revoluci a je to v těch povídkách hodně cítit.

08.06.2020 2 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Já v tom zase takový hit nevidím. Peklo je sice výborně vymyšlené, ovšem akce je pomálu a popisné scény převažují nad údernými.

08.06.2020 3 z 5

Säffleská bestie Säffleská bestie Per Wahlöö

Velmi slabá krimi (nemůžu napsat detektivka, protože tady není žádné pátráni po pachateli). Polovina knihy je věnována sadismu oběti, aby se nějak ospravedlnilo konání vraha. Ten se nijak neskrývá a je hned odhalen. Druhá polovina je v podstatě jediná scéna, kdy pachatel ostřeluje policii ze střechy domu a je následně zneškodněn. Jak neočekávané :). Zbytečná kniha.

22.04.2020 1 z 5

Smrt na mysu Charity Smrt na mysu Charity William G. Tapply

Pomalá krátká detektivka. Advokát pátrá po tom, jestli syn jeho bohaté klientky spáchal sebevraždu nebo ne. Zápletka je až příliš jednoduchá, ale číst se to dá.

19.04.2020 2 z 5

Ztracený případ Ztracený případ Luděk Rasocha

Krátká krimi z doby soudruhů a národních výborů. Když někoho nemůžete dostat za vraždu, určitě to půjde za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví.

31.03.2020 3 z 5

Modří lidé Modří lidé Pavel Bagrjak

To byla ale blbost. Komisař Hard pátrá po unesených dětech, najde je, zjistí, kdo je únosce, ale protože ten je vysoce postavený, tak se mu nic nestane a unesené děti zůstávají i nadále unesené. A je konec. Za takový příběh by měl autor dostat tak 500 hodin nucených prací, aby ho přešel ten blbý nápad být spisovatelem.

21.03.2020 1 z 5

Gestapo Mars Gestapo Mars Victor Gischler

Takové odpočinkové vesmírné sci-fi. Carter Sloan jako nesmrtelný agent Reichu. Akce je dost, ať už ruční práce nebo ve vesmíru. Celé to ruší celkem useknutý konec, ale dá se to přežít.

12.03.2020 4 z 5

Potopa Potopa John Creasey

Na obálce je napsáno "Thriller". Ve skutečnosti je to taková průměrná detektivka s malým prvkem sci-fi. To, co bylo thrillerem v 60. letech, je už dneska téměř směšné. Ale číst se to dalo, taková krátká jednohubka do vlaku.

03.03.2020 3 z 5

Syn Jidášův Syn Jidášův Markus Heitz

Ještě lepší než první díl. Skylla nezabila všechny své potomky a to byla chyba. Akce, upíři a vlkodlaci, kam se podíváš.

07.02.2020 5 z 5

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

Ve srovnání s předchozími díly je to slabší, až moc protahované. 0,5* dolů za nesmrtelného Burkova, 1,5* za sprosté ukončení.

12.07.2019 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Nelíbilo se mi to. V žádném případě to nepatří do kategorie "Humor". Je to smutná až depresivní kniha. Od autora Aristokratky jsem čekal něco lepšího.

26.05.2019 1 z 5

Fragment Fragment Warren Fahy

Akční příběh o výzkumu ostrova, na kterém je ekosystém úplně odlišný od našeho (a mnohem smrtonosnější). Kdyby si autor odpustil dlouhé přírodovědné přednášky, bylo by to za 5*. Na druhou stranu jsem se poučil - např. o zvířeti, co se jmenuje "strašek" jsem předtím nikdy neslyšel (a jeho vlastnosti v reálu jsou fantastické).

04.11.2018 4 z 5

Relikvie Relikvie Tim Lebbon

Kdyby bylo na obálce uvedeno, že se jedná o urban fantasy, tak bych to nečetl. Po Lebbonových vetřelcích a predátorech jsem nevím proč čekal něco podobného. Nejvíc mi to připomínalo trochu temnější příběhy Bena Aaronovitche o Peteru Grantovi, akorát bez magie a bez humoru. Úplně špatné to nebylo, jen ta obálka a anotace moc nesedí k obsahu. Ta věc na obálce je utržené křídlo postavy, která v knize vůbec nevystupuje (to křídlo ano). Celkově je to zřejmě jen úvodní díl k sérii o prolínání současného a fantasy světa.

21.10.2018 3 z 5

Ničitel světa Ničitel světa David L. Golemon

Úderné akční sci-fi, bitka s mimozemskými ničiteli je výborná. Určitě stojí za přečtení.

28.09.2018 5 z 5

Průlom Průlom Myke Cole

Důstojné zakončení magické série. V podstatě celá kniha je jedna velká bitva, proložená flashbacky vztahu Harlekýna a Skylly.

14.08.2018 5 z 5

Hranice Hranice Myke Cole

Druhý díl je rozdělený na dva děje - boj plukovníka Bookbindera o záchranu základny Hranice a pokračování zážitků portomanta Oscara Brittona z prvního dílu. Oba děje se nakonec spojí v závěrečné bitvě, která je ovšem pouze předzvěstí třetího dílu. 1* dolů za roztahanost, dalo by se to zkrátit a děj by o nic nepřišel. Jinak tradiční akční sci-fi s magií.

12.08.2018 4 z 5

Krvavý život Krvavý život Patricia Nead Elrod

Vymyslet postavu upíra, který nepoužívá své schopnosti, bojí se někoho praštit (nebo nedejbože zabít) a je tak neschopný, že ho každou chvíli někdo dostane, je opravdu odvaha. V prvním dílu jsem to překousl, protože to vypadalo, že se jako čerstvý upír teprve rozkoukává, ale ve druhém už mi to šlo na nervy. Třetí díl odkládám na neurčito.

08.08.2018 2 z 5

Rok Havrana Rok Havrana Vladimír Šlechta

Oproti Oggerdovi výrazně slabší. Autor má sice stejné politické názory jako já, ale v knize už tlačí trochu moc. Ten závěr radši nebudu komentovat. Jinak klasická akční kniha složená ze čtyř povídek, které na sebe celkem navazují.

03.08.2018 3 z 5

Captain America: Vyvolení Captain America: Vyvolení David Morrell

Odvaha, čest, obětavost, kdo neskáče není Američan. Mám rád superhrdinské komiksy, ale takový výplach, jako ve Vyvolených, jsem už dlouho neviděl. Kresba (vynášená až do nebe) mi přišla průměrná a za příběh by se měl David Morrell fackovat aspoň týden. Jako dojemný agitační komiks vynikající, ale zábavnost je velmi slabá.

17.07.2018 2 z 5

Vesmírná flotila útočí Vesmírná flotila útočí Karl - Heinz Tuschel

Bohužel je v knize strašně znát, že autor byl kovaný komunista - cpát do sci-fi myšlenky typu: "Mimozemšťani musí mít beztřídní společnost, protože bez společného vlastnictví výrobních prostředků není možné vyrobit raketu, která doletí až k nám." - je strašné. Chápu, že kniha je ze 70. let, ale ty kecy o komunizmu a socialistickém zřízení si mohl autor odpustit. Celkově by obě povídky mohly být aspoň průměrné, nebýt jejich useknutých konců - jako by je autor musel zkrátit a nechal konec na fantazii čtenáře.

26.05.2018 1 z 5