evelis48 evelis48 komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Myslím, že tohle je moje oficiálně první přečtená kniha, co se týče LGBT literatury. Z počátku nic moc. V půlce mě začlo hlodat, kdo je vlastně Blue a když jsem knížku zaklapla, zjistila jsem, že jí asi miluju. Prostě pecka a rozhodně jí doporučuju všem! ♥

10.06.2018 5 z 5

Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Ačkoliv je knížka v podvědomí všech vedená jako pohádka, já bych jí asi dnešním malým dětem nepředčítala... Dělalo mi problém přelouskat jím, kvůli spoustě nelogičností, které mi málem zavařily mozek. :D Ale knížka se mi jinak moc líbila. Krásní hrdinové, autor měl neuvěřitelnou fantasii.

07.03.2018 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Trošku slabší než jednička, ale hrozně mi vyhovuje styl autorčina psaní. Je to oddechovka, která určitě bude vyhovovat všem, kdo má rád slaďárničky. Strašně se mi líbí nápad s hrou na špiony, protože ve chvílích, kdy to bylo jinak dějově slabší vás drží v napětí alespoň to, kdo tu hru vlastně vyhraje. Super!

31.05.2018 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Vtipné, milé i ošklivé zároveň. Občas fakt koukám, co jsou lidi schopní napsat... Velká pecka!

17.05.2018 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Slaďák pro všechny co mají rádi romantiku, trable s láskou ze střední a k tomu pěkné oddechovky. Za mě pět z pěti, přesně tohle jsem teď potřebovala. Moc hezky psané!

17.05.2018 5 z 5

Biblické příběhy pro nevěřící děti Biblické příběhy pro nevěřící děti Martin Vopěnka

Naprosto super. Jednoduché shrnutí biblických příběhů pro ateisty. Starý zákon jsem si užívala mnohem více, než nový, ve kterém už jsem měla trochu pocit, že mi autor předává svůj zaujatý postoj, kdežto ten starý byl skutečně informativní a moc hezky pojatý.

29.04.2018 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Celkem jsem se bála, že Percy Jackson v mých 20 letech už nebude to pravé ořechové. Ale spletla jsem se. Knížka je naprosto skvělá, jen mi po většinu času hodně nesedělo, že hlavním hrdinům je teprve dvanáct let. Možná i chápu, proč je ve filmu postaršili. Jinak super, Riordan má svělý styl vyprávění, často jsem se zasmála a názvy kapitol jsou jednoduše legendární. :D

14.06.2018 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Líbilo se mi, že se autorka pustila i do jiného tématu něž jakýsi milostný trojuhelník. Ale kniha se mi četla mnohem pomaleji, měla o dost delší kapitoly, než předchozí díly a v jistých částech mě uplně nebavila. I tak jsem si ale velmi oblíbila Laru Jean, Petera i většinu ostatních postav. Jenže... asi jsem totálně propadla kouzlu Johna Ambrose McLarena... a dokonce i během tohohle dílu jsem ho úplně nemohla vyhnat z hlavy. Hele, Johnny, nechceš místo tý svý holky mě? :D

10.06.2018 3 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Pravda je, že slyšet tohle naživo, asi bych z toho půlku nevnímala a nebo se snažila vnímat jen proto, že je to Rowlingová. Vtípek o homosexuálním kouzelníkovi a pár drobností bych si asi zapamatovala... Ale když mám možnost držet to jako knihu v ruce a přečíst si to i s pěknými doprovodnými obrázky... Dost to na mě zapůsobilo. U některých částí mi rozhodně nebylo do smíchu a v zápětí to zachránila něčím celkem vtipným. Tahle kniha je super, možná ale dost drahá, na svůj obsah...

31.05.2018 3 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Boží. Trochu uspěchaný konec, chvílemi až moc sladké, ale oceňuji autorčinu fantasii. Moc se mi to líbilo. ♥

18.03.2018 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Tehle díl Percyho se mi zatím líbil nejvíc. Prostě skvělý třetí díl...

25.07.2018 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Té knižní předlohy, se mohli při výrobě filmu držet víc. Je to pěkné pokračování Percyho, rozhodně jsem zvědavá na další díly. Ale pevně doufám, že budou lepší, než tento...

10.07.2018 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Za mě skvělá. Velmi oddechová, vtipná, příběh sice poněkud nereálný, očkoliv se jedná o upravené dějiny, ale mě se kniha velmi líbila a ačkoliv nepatří k těm nejtenčím, měla jsem ji hodně rychle přečtenou. Ke konci byl děj trochu uspěchaný, jedná se spíš o pohádku, ale já mám pohádky ráda, takže... proč ne. Za mě pět hvězdiček. Myslím, že patří k mým nejoblíbenějším. :D ^^

31.01.2018 5 z 5