Eve.Z Eve.Z komentáře u knih

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Tak tohle byla skvělá jízda od začátku do konce, vtipné, svěží a láskyplné. Bonusem je prostředí exotického Thajska a hezky se vyvíjející vztah hlavních hrdinů. Kniha se čte vlastně sama. Velice odpočinkové čtení. Moc DOPORUČUJI :)

10.02.2023 5 z 5

Tohle může všechno změnit Tohle může všechno změnit Jill Mansell

Krásné oddechové čtení, skvěle se mi knížka četla už od první stránky, děj krásně plynul. Krásný romantický příběh, moc doporučuji.

30.01.2022 5 z 5

Skandální podvod Skandální podvod Lynn Messina

Jedná se o druhý díl ze série o Beatrice Hyde-Clare. V prvním díle jsme sledovali, jak Beatrice objevila svou zálibu ve vyšetřování záhadného úmrtí, a zároveň, jak se při zjišťování pravdy o záhadném úmrtí vyvíjí ze zakřiknuté ,,staré panny v sebevědomou ženu. Kniha je zařazena mezi historické detektivní romány s humornými prvky.
Ve druhém díle se ocitáme v situaci, kdy lež, která byla v prvním díle vyřčena jen jako zástěrka při vyšetřování onoho záhadného úmrtí, bohužel nabobtnala do obřích rozměrů a Beatrice musí tuto svou lež nějakým způsobem uzavřít, než vše zjistí její rodina. Její cesty ji zavedou do redakce londýnské Gazetty, kde se jí sveze k nohám muž s podivně povědomou dýkou v zádech. Další případ? Beatrice se tomu nejprve brání a nechce se do případu vměšovat. Její svědomí a nutkání mysli však ji stranou nenechají, zvrátí její rozhodnutí a Beatrice začne pátrat po oné dýce. Naplno se tak rozbíhá další dobrodružství, při kterém se Beatrice znovu setkává s vévodou z Kesgrave, se kterým se podílela na případu v Lake Distrikt a který jí, pro ni nepochopitelně, začne pomáhat i s tímto případem. Ještě více, než vévodovi pohnutky, však Beatrice nechápe proměnu vévodova chování, kdy na ni začíná být milý.
Beatrice a vévoda byli jako ústřední vyšetřovací duo opět výborní, navzájem se skvěle doplňovali, jejich přátelský vztah se prohloubil a krásná romantická linka v malých náznacích napovídá, jakým směrem by se mohlo vyvíjet jejich vzájemné pouto. Na rozuzlení této romantické linky si však čtenář musí počkat do dalšího pokračování.
Kniha je nesmírně čtivá, takže během jednoho večera máte příběh přečtený a už se můžete jen těšit na další díl. Dávám tudíž 5\5.

26.07.2023 5 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Velice pěkné, zajímavé, snadno se kniha četla i díky velikosti písmen. Jistě jméno Anne Frankové v knize skoro vůbec nezaznělo ale silný příběh člověka, který byl zapleten do odboje a jeho dedukce, kdo nejspíše byl tím oním zrádcem rodiny Frankových. Velice doporučuji!

16.02.2023 5 z 5

Anastázie Anastázie Walt Disney

Krásný příběh, líbilo se mi jak knížka i film. :)

12.02.2023 5 z 5

ZUličníci ZUličníci Matěj Hard

Hezká kniha, zajímavý příběh. :)

10.01.2023 3 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Hezký příběh, prostředí podsvětí zakomponovat do romantické knihy bylo skvělé. Kniha se mi líbila, některé situace a jak se v nich zachovala Ella jsem trochu nechápala, takže pocity z této postavy jsem měla trochu rozporuplné. Postava Chese se mi líbila už od začátku i když hrdina zase samaritánským komplexem. :) Celkově jsem postrádala trochu více rozvést to prostředí podsvětí, těsně ke konci knihy je vše vyhrocené a vypadá to, že padouch vyhraje a pak najednou skoro v poslední kapitole se vše v dobré obrátí a všichni jsou zachráněni, trochu mi tam scházelo víc to rozvést. Ale knihu jsem si i tak užila a rozhodně DOPORUČUJI :)

09.01.2023 4 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Krásná knížka, příhody krtečka nikdy nezklamou. DOPORUČUJI :)

06.01.2023 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Krásné oddechové čtení, přečetla jsem skoro na jeden zátah. Velké plusové body jsou za naprosto nádhernou obálku :) Některé pasáže se sice několikrát shrnovali a opakovali, samozřejmě už od začátku je děj dost předvídatelný ale přesto prostředí kavárny a knihkupectví je skvělé. Četbu knihy jsem si vážně užila a postavu Aidena jsem si hned oblíbila. Rozhodně všem DOPORUČUJI :)

06.01.2023 4 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Byl špička hvězd.
Která bodá. A bolí.
Ale jindy
Byl srpek měsíce,
jeho úsměv, jeho ústa.
A teplo slunce. Jeho světlo.
Já jsem se chodila po všech těch obrysech,
Ztrácela se v jeho vrcholech,
A zachvěla se pokaždé, když jsem se v něm našla.

Jedná se o druhý díl ze série Nech život plynout. Na pokračování příběhu Leah a Axela jsem se moc těšila, jelikož po konci prvního dílu, kdy se životy hlavních hrdinů rozcházejí po vzájemných neshodách a ublížení jeden druhému, jsem nemohla dočkat, jak jejich životy budou plynout dál a jak se jejich cesty zase střetnou.
Příběh začíná tři roky po odloučení Leah a Axela, oba se v rámci svých životů posunuli dál, ona studuje umění na univerzitě a zároveň maluje obrazy plné emocí a on pracuje v galerii. Neustále myslí jeden na druhého a jejich cesty se protnou a vzájemně začnou spolupracovat. Příběhem nás opět po celou dobu provází jejich vzájemné životní motto: „Let it be“.
Kniha je opět nabitá emocemi, vlastně o popisu emocí, co v dané situaci cítí nebo jak to cítili předtím a jak by to mohli cítit potom, je celá kniha. Jedná se sice o pěkně vykreslené emocionální rozpoložení hlavních protagonistů, avšak někdy je to až zdlouhavé a občas jsem si musela dělat přestávky ve čtení tohoto příběhu. I tak je kniha krásná a jsem ráda, že jsem mohla společně s Leah a Axelem prožívat pokračování jejich opětovného sbližování a dočkat se krásného konce.
Rozhodně knihu doporučuji, protože jejím čtením jsem se mohla znovu přenést k moři a krásnému létu.

24.09.2023 4 z 5

Špalíček pohádek Špalíček pohádek Oldřiška Ciprová

Hezké ilustrace, soubor nejznámějších pohádek, hezky zpracováno.

27.03.2023 5 z 5

O Červené karkulce O Červené karkulce Jana Semelková

Moc hezké leporelo s příběhem známé pohádky, krásné ilustrace. DOPORUČUJI :)

13.02.2023 5 z 5

Gulliverovy cesty (převyprávění) Gulliverovy cesty (převyprávění) Vratislav Šťovíček

Krásná kniha, moc pěkné ilustrace :)

09.01.2023 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Václav Renč

Krásná pohádka, hezky veršované, DOPORUČUJI :)

09.01.2023 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Skvělé čtení, začátek mě nejdříve neoslovil ale potom jsem se již začetla. Konec dost překvapil, dojemný příběh. Čekala jsem možná více rozuzlení v případě Albertovy rodiny celou knihu se řešilo komplikované vztahy v rodině, takže v tomto případě mi to přišlo takové nedotažené. Jinak příběh zajímavý určitě doporučuji přečíst.

24.01.2022 4 z 5