eva9749 eva9749 komentáře u knih

Mlynáři od Babic Mlynáři od Babic Luděk Navara

Všechna čest těm, které to semlelo. Ale žasnu, že je pod tím podepsán novinář. Styl vyprávění je takový...
Zvláštní.
Jestli mi rozumíte.
Rozumíte?

05.07.2018 2 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Jestli někomu kniha přináší nové informace, pak nevím, na jaké planetě žil doteď. Jestli se má člověk za něco stydět, tak za to, jak se chová k celé planetě. Jestli se stanu vegetariánkou? Ne, fandím tradičnímu chovu dobytka s pastvou.

05.07.2018 3 z 5

Potraviny známé neznámé Potraviny známé neznámé Iveta Pari

Moc pěkná knížka.

27.12.2017 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Tý jo!!!

28.10.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

AG mám ráda jako herečku, lopatu do ruky bych jí nedávala, ale ani bych jí nesvěřovala úkol psát knihy. Čtení na léto fajn, taková jakoby slepičí polévka pro duši, poznáte se v tom, někde vás pobaví, ale od půlky si říkáte: Kde jsem tohle... Už během čtení mě napadala B. Šťastná a její Šťastný blog (a hle, tady se její kniha nabízí v podobných), ale i Banánové rybičky. A jestli je to soubor fejetonů pro Elle, tak to odpovídá.

10.08.2017 1 z 5

Rus je ten, kdo miluje břízy Rus je ten, kdo miluje břízy Olga Grjasnowa

Kdyby byl příběh jen o vztazích mezi přáteli hlavní hrdinky, i tak bych měla problém porozumět tomu, jak se chová. Protože navíc (jak říká book74worm) nerozumím politickému pozadí, bylo čtení o to náročnější. Nějak se mi ani popis Cornelie Fiedler v Süddeutsche Zeitung nepromítá do toho, co jsem četla, ale to už bych prozradila moc (např. hrdinka se mi nezdá ani trochu cílevědomá a ani netraumatizovaná).

02.08.2017 3 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Velký Gatsby - velké nadšení. Že znám film, mě vůbec nerušilo, z oslovení "kamaráde" se na mě usmíval Leonardo (to je trochu osobní). Poslední magnát mě trochu mate, zato nedostanu z hlavy pár vět, které si prostě musím číst stále dokola, třeba: "Nevěděla jsem, jestli jsem spravedlivá; tak brzo po ránu jsou slova jen velmi neurčité nástroje."

07.07.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala skrze film a po začtení zjistila, že s filmem má společný jen název.

07.07.2017 4 z 5

Stín a jeho kluk Stín a jeho kluk Lenka Krbcová

Na 48 stranách text, který by se vešel na A4... Příběh kostrbatý. Několik momentů: co? proč? Pointa zabitá. Přečtení zabere 8 minut (desetiletému dítěti - ověřeno). Jedna hvězda za obrázky.

25.04.2017 1 z 5

Pro mě je tato kniha příjemným překvapením. Zpočátku se mi ji číst ani nechtělo kvůli komolení jazyka, ale pak se ukázalo, že dát tomu šanci byl dobrý nápad: tímto se omlouvám knihovnici, které vrátím knihu s poprskanou stranou 39 - zymňi král Fridex Falcski.
Domnívám se, že tato kniha nemůže v žádném případě zavinit nárůst dyslektiků a dysgrafiků v našich školách, protože příčina tohoto jevu je úplně jinde.

25.04.2017 5 z 5

E-den E-den Mikäel Ollivier

Tak pěkný nápad.
A tak strašně odbyté podání. Je to snad přizpůsobeno "uspěchanému čtenáři", co mu nesmí přečtení knihy zabrat víc jak dvě hodiny?

20.02.2017 2 z 5

Čirá anarchie Čirá anarchie Woody Allen (p)

Woody mě baví ve filmech a teď jsem zjistila, že i v textové podobě. Povídky jsou plné humoru, absurdit, skvělých přirovnání, praštěných odboček a nadsázky, často jsem se nahlas smála. Výborné!

06.01.2017 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Moc krásná kniha. Balady jsem si pěkně zopakovala a pak se jen kochala komiksy. Nejvíce se mi líbil Holoubek, Svatební košile a Záhořovo lože.

02.01.2017 5 z 5

Pilot a Malý princ Pilot a Malý princ Petr Sís

Nádherná knížka, pastva pro oči.

01.01.2017 5 z 5

V sedmém nebi V sedmém nebi Jiří Kolář

Nádherná knížka z mého dětství. Naprosto miluju výtvarnou podobu knihy (Vladimír Fuka) a jsem velmi ráda, že jsem v bazaru sehnala 1. vydání. Prý ji mají rádi spíš dospělí, co na ni vzpomínají. Vyzkouším na potomkovi a dám vědět.

19.09.2016 5 z 5

Alenka v říši divů (převyprávění) Alenka v říši divů (převyprávění) Giada Francia

Ilustrace krásné, text příšerný. Pozor, na knize je výslovně napsáno "inspirováno jedinečným dílem...". Příběh je sesekaný, takže čtenáři naprosto uniká smysl a návaznost příběhu, rozhovory končí rozpačitě... Ale prohlédnout si ji, to fakt stojí za to.

04.07.2016 2 z 5

Umění ilustrace - Vizuální myšlení Umění ilustrace - Vizuální myšlení Mark Wigan

Kapitoly se mi jevily nevyvážené: dost jich bylo pro začátečníky, pak pár pro více zasvěcené. Čtení nikterak náročné. Rady autorů, no ehm...
Přínos knihy: obrazový materiál, souvislosti, ale vlastně jsem ji četla u pc a rovnou prohlížela práce těch lidí tam. Projekty na konci zdají se být zábavné.

29.04.2016 4 z 5

Tajemství umění - 80 mistrovských děl s detailním vysvětlením Tajemství umění - 80 mistrovských děl s detailním vysvětlením Andy Pankhurst

Pro uměním nepolíbené myslím docela přístupná kniha. Za mě: potěšení z prohlížení obrazů převážilo nad informacemi v komentářích autora.

27.04.2016 3 z 5

Klíče k sochám Klíče k sochám Igor Zhoř

Poutavé a srozumitelné čtení o sochařství. Na docela tenkou knihu obdivuhodný záběr informací, a přitom lehkost, s jakou se jimi pročítáte.
Škoda že většina fotografií je malá a ČB, pár informací stihlo zestárnout.

26.04.2016 4 z 5

Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali Adele Faber

Dočetla jsem se v podstatě to samé co v knize Respektovat a být respektován. Pravidla mluvení autorka zavádí nejen pro rodiče, ale i pro puberťáky, takže kniha je přínosná i pro ně. Dokonce stejný přístup k pochvalám a trestům. Vysvětlování je dost polopatické.
Osobně mám trochu problém s dvěma věcmi: komunikace tímto způsobem se mi jeví tak nějak robotická, nepřirozená a předkládané scénáře, jak puberťák zareaguje, dost přitažené za vlasy. Druhá je, že celý problém je popsán na nějaké seanci rodičů (cosi jako AA), ta atmosféra je fakt trapná. Navíc je metoda vlastně stoprocentně úspěšná. No věřili byste tomu?

26.04.2016 3 z 5