Estudiante436 Estudiante436 komentáře u knih

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Kniha mi vyrazila dech. Je skvěle napsaná! Děj není nijak hluboký, ale to vůbec nevadí. Kniha nastavuje zrcadlo dnešní době a nutí k zamyšlení nejen nad hlavním tématem knihy, ale i nad dalšími neduhy dnešní doby. A i přes tak vážná témata je kniha psaná lehce, s jemným humorem a velkým nadhledem. A velká pochvala patří i překladateli.

19.03.2019 5 z 5

Možnost ostrova Možnost ostrova Michel Houellebecq

Podle mě zatím nejlepší kniha, kterou Houellebecq napsal. Je to pátá kniha, kterou jsem od něj přečetla, a musím říct, že mi přišla zatím nejtěžší. Jeho úvahy a zamýšlení se nad životem jednotlivce, jeho postavením ve společnosti i nad tím, zda existuje a co je štěstí, co je podstata života, kam to spějeme a co vlastně chceme...... Najde hlavní hrdina nakonec štěstí, i když dosáhl všeho, co chtěl, třeba nesmrtelnosti? Tak tuto knihu si rozhodně přečtu ještě jednou.

09.11.2019 5 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Jednoduchý příběh, ale těžké téma. Tentokrát se Michel Houellebecq podíval na zemědělce v Normandii a musím uznat, že jejich situaci vykreslil skvěle, až z toho jde mráz po zádech. Čtenář se však ani tohoto tématu nemusí bát, nakonec dostane přesně to, co od autora čeká. V knize nechybí úvahy o současné době, popisy krajin, sex a zvrácenosti, prostě všechno, na co jsme u Houellebecqa zvyklí. Všechny tyto věci jsou navíc podány autorovým typicky úžasným stylem, kdy máte pocit, že ani jedna věta není navíc. Další skvělá kniha!

21.07.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak do půlky knihy jsem si říkala jak je ta kniha skvělá, daleko lepší než Trhlina a Tma. Ale ten závěr! Ten veškeré mé nadšení doslova zabil.

19.03.2019 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvěle napsaná knížka. S vtipem a nadhledem i o vážných věcech. U čtení této knihy jsem si vzpomněla na knihu Tři muži ve člunu od Jeroma Klapky Jeroma a mám pocit, že kdyby žil Jerome v naší době, tak by psal nějak podobně.

26.09.2018 5 z 5

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

Knihu jsem si koupila na základě anotace. Píše se tam, že si autorka omotala čtenáře kolem prstu… a že nás bude od smíchu bolet břicho!….
No…, mně se nestalo ani jedno! Ani si mě autorka neomotala kolem prstu a ani mě od smíchu nebolelo břicho, vlastně jsem se ani jednou nezasmála. Zklamání.

03.03.2019 1 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

To bylo pohlazeni po duši - čtivé, zajímavé, pěkně napsané. Více takových knížek!

22.02.2019 5 z 5

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

Průměrné povídky, nenadchlo, nezaujalo.

11.04.2020 2 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Kniha mě zklamala, prostě Agatha je jen jedna a nikdo ji neni schopen nahradit. Není to ten Poirot, jak ho znám z původních knih, a zápletka je taky dost slabá. Byla to moje první kniha od této autorky, ale taky poslední.

22.02.2019 1 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Vtipná oddechová kniha.

30.04.2019 5 z 5

Otec u porodu Otec u porodu Miroslav Pech

Je to moje druhá kniha od M. Pecha a musím říct, že autor si mě získal svým stylem psaní. Možná by mohl některé scény víc přibarvit (tím by kniha získala na větší popularitě), ale to on asi nechtěl. Z knihy je cítit otevřenost, upřímnost až nahota, s jakou se otevírá světu, a ať je vše pravdivé nebo ne, věřila jsme mu každé slovo. Už se těším na jeho další, i když pro změnu hororovou knihu - Mainstream.

24.02.2019 4 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Knihu jsme otevírala s velkým očekávání, ale moc jsem se u ni nebavila, za mě zklamání. Rozsahem velká kniha, ale pro mě zvláštně bezobsažná.

26.09.2018 2 z 5

Osvícení v temnotě Osvícení v temnotě * antologie

Kdybych měla vybrat z knihy tři nejlepší povídky, tak za mě je to Síť, Hřbitovní tanec a Román o holocaustu - zajímavý pohled na autora, na to, jak ho vnímá okolí a co se od něj očekává. V tomhle je hrůza jakoby až za dvěma zatáčkami, ale je tam, a zamrazilo mě.

Povídky jsou vskutku různorodé, ne vždycky čistokrevné horory, ale jako nerealistické čtení laděné do temna, kde netušíte, co vás čeká na další stránce (zvlášť u docela střeleného Kinga, který vystrkoval růžky;-), to funguje. Za sebe můžu doporučit, bavilo mě to a v letním vedru osvěžilo.

Jo a oceňuji i poznámkový aparát, doslovy, medailonky o autorech atd. Je vidět, že Lilja si dal se svým dítkem práci, česká redakce očividně taky a dohledávala kdejakou obskurnost viz třeba u Stewarta O'Nana.

26.07.2018 5 z 5