Emilkaopilka Emilkaopilka komentáře u knih

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nevěřila jsem, že mě takhle kniha tak chytne, ale opak je pravdou. Líbilo se mi to hned od začátku. 2. světovou válku jsem měla v dějepise ráda a proto mě román v tomto období opravdu zaujal, navíc i podmínky v Leningradu a celém Rusku. Děj měl rychlý spád a já jsem jen tajila dech a čekala, jak to vlastně dopadne a zároveň jsem nechtěla, aby kniha skončila. Na to, kolik to má stránek, jsem to přečetla asi za 3-4 dny. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Příběh hlavních hrdinů je poutavý, milostná zápletka na konci tomu dodala trochu šťávy. V některých pasážích, hlavně jak Alexandr bránil Taťánu před rodinou, mi ukápla slza.

06.12.2014 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Něco zase jiného než série s Robertem Langdonem, ale naprosto mě tato kniha uchvátila. Měla rychlý spád, četla se výborně, zápletka byla skvělá, chvilkami jsem tajila dech. Místy byla sice trochu předvídatelná, ale to mi nevadilo.

12.11.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Třetí díl by byl lepší, kdyby ani nebyl. Nelíbil se mi, ve vyprávění jsem se ztrácela, často jsem nevěděla, jestli to vypráví Tris nebo Tobias a až u konce kapitoly mi to došlo. Prostředí o kterém se vyprávělo bylo chaotické, některými pasážemi jsem se s obtížemi prokousávala. Konec byl opět poutavý, ale počin Tris mě docela zklamal, i když všechno nemůže být idylické až do konce, nejsme přece v pohádce.

31.10.2014 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Opravdu skvělá knížka, od jejího čtení jsem se nemohla odtrhnout. Má v sobě napětí, nějaké ty sladké scény, měla jsem z toho husinu a v některé části mi ukápla i slzička. Hrozně se mi líbil nápad s rozdělením města na frakce, každá má něco do sebe a hlavně výcvik u neohrožených byl popsán poutavě. Jediné, co mě zklamalo, že kniha nekončí prvním dílem, dále ji rozvádět pro mě je zbytečné. Ale i tak patří mezi mé oblíbené knihy a musela jsem si ji koupit.

31.10.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Z knih, která jsem od Dana Browna přečetla byla pro mě tahle nejslabší. Děj se odvíjel docela pomalu a přestože mě téma zaujalo, příběh mě nevtáhl do sebe, jako u ostatních dílů. Párkrát mě čekalo překvapení, které jsem chvíli nemohla rozdýchat, ale jinak byl pro mě ostatní průběh poměrně nezajímavý. Závěr mě zklamal z celé knihy ovšem nejvíce, asi jsem od něho čekala něco víc.

07.11.2014 3 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Jsem zklamaná. Kdyby tenhle díl už nebyl, nic by se nestalo. Letní zahradu jsem četla na mé poměry dlouho. U Alexandrova prohřešku jsem se nemohla odtrhnout, ale zároveň jsem byla zhnusená. Vietnam byl také zpestřením. Dále pár vyprávění z minulosti mě také zaujalo, ale jinak to byla slabota. A ten konec, no sladká idylka.

26.12.2014 2 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Musím říct, že kvalita vůči prvnímu dílu klesla, ale i tak se pořád drží na docela vysoké úrovni. Trochu mi vadily změny neustálé změny dějů, ale byla jsem ráda za Alexandrův příběh z mládí. Konec byl opět napínavý, akorát bych už touto knihou skončila a nenavazovala knihou třetí.

19.12.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl mě trochu zklamal, ale i tak jsem na něm našla hodně pozitivních scén, které se mi líbily. Ovšem chování hlavní hrdinky Tris mě malinko začalo odpuzovat a Tobias na mě působil chladně. Nemělo to náboj, jaký byl mezi nimi v prvním díle, tedy až na konec, který byl zase silně emotivní a opravdu nečekaný.

31.10.2014 4 z 5