ELMA ELMA komentáře u knih

Záhada čínského pomeranče Záhada čínského pomeranče Ellery Queen

Mé prvné setkání s Ellery Queenem. Moc mě těšilo!

04.09.2015 4 z 5

Král bez zítřka Král bez zítřka Christophe Donner

Životopisy moc nemusím, ale tohle není klasický životopis

01.09.2015 4 z 5

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Chyběla mi na konci alespoň zmínka o Madeleininých rodičích.

01.09.2015 4 z 5

Nehlučně Nehlučně Frank Schätzing

Jsou knihy, u kterých litujete, že mají pouze 250 stran. A jsou knihy, u kterých litujete, že nemají pouze 250 stran. Tahle kniha patří do druhé kategorie. Kdyby neobsahovala 300 stran naprosté nudy, byla by naprosto skvělá.

26.08.2015 3 z 5

61 hodin / Seznam přání / Kde se snoubí šero se šerem / O dívce, která chytala měsíc 61 hodin / Seznam přání / Kde se snoubí šero se šerem / O dívce, která chytala měsíc Lee Child

Hodnotím jen Seznam přání a Kde se snoubí šero se šerem. Neurazí ale ani nenadchne.

21.08.2015 3 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Moc hezky napsaný příběh, jenom škoda, že záporáka lze uhodnout poměrně záhy

20.08.2015 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Tahle kniha je celá špatně. Ještě se mi u Kingových nestalo, aby mi hlavního záporáka bylo téměř líto, jedna z hlavních postav mi děsně lezla na nervy ale hlavně - ŽE JSEM SE PŘI ČTENÍ NUDILA!

15.08.2015 3 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Skvělá pohádka na dlouhé zimní večery

14.08.2015

Cynické fantazie Cynické fantazie Milan Petrák

Soubory povídek se někdy hodnotí těžce. Některé si zaslouží 4*, některé sotva 2*

13.08.2015 3 z 5

Nic moc jsem od toho neočekávala, ale kniha mě "dostala"!
PS: A stejně jsem pořád doufala, že Emily je Julianina ztracená dcera (i když je to nesmyslné :))

13.08.2015 4 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Ne, tohle u mě nefunguje. Také jsem měla výjimečné prarodiče, prožili spolu leccos za padesát let společného života, ale co je komu do toho? Jsou to moji prarodiče...

13.08.2015 3 z 5

Tvář toho druhého Tvář toho druhého Kóbó Abe

"Pochopitelně vina se nemůže svalovat jen na mě... ! Já lidi nenávidím... A nemám zapotřebí se někomu omlouvat!"

Nejsem si úplně jistá, jak mám hodnotit. Námět je skvělý, zpracování horší. Trvalo mi dlouho, než jsem knihu přečetla a pořád přemýšlím, jestli je to mnou, autorem nebo překladem...

29.07.2015

Jidášova díra Jidášova díra António Lobo Antunes

Takové hodně... syrové

18.07.2015 4 z 5

Dvojčata v pátém ročníku Dvojčata v pátém ročníku Enid Blyton

Jako dítě jsem Dvojčata milovala a do dnes je mi líto, že nemají žádné pokračování

15.07.2015 5 z 5

Sedící žena Sedící žena Guillaume Apollinaire

Při čtení jsem se ztrácela, a chvílemi ani nechápala, "co tím chce básník říci". Naprosto souhlasím s předchozím komentářem.

15.07.2015 1 z 5

Zabít matku Zabít matku Jürg Amann

Vyznání lásky k matce bez zbytečného sentimentu.

15.07.2015 4 z 5

Paradeník aneb Jak jsem spadla z hrušky Paradeník aneb Jak jsem spadla z hrušky Kateřina Antošová

Před autorkou smekám! Já bych asi rezignovala...

19.06.2015 5 z 5

Kvalitní parodie mám ráda, ale tohle se vážně nepovedlo

09.05.2015 2 z 5

Hrobka Hrobka F. Paul Wilson (p)

Opravář Jack mě chytil a už nepustil! Kniha se velice dobře čte jedním dechem a já jen doufám, že na Jacka ještě někdy narazím

09.05.2015 5 z 5

Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Inna Rottová - Mirovská

Já bejt šikovnou tchyní, tak ty dvě fúrie (matku s dcerou) vlastnoručně uškrtím :D
PS: Šikovná tchyně, byla dárek od mé vlastní tchyně, dodnes přemýšlím, jestli mi tím chtěla něco říct :)

09.05.2015 4 z 5