Elisebbah Elisebbah komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Precteno za tri dny. Styl psani a napinavy pribeh vam nedovoli se od knihy odtrhnout. Jsem zvedava na dalsi knihy ze série.

22.03.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Jina Darcy Coates. Trochu jsem se bala, ze to sklouzne k jejim obviklym ducharinam, ale nestalo se. Napeti udrzovala celou dobu. Vraha jsem za celou dobu neodhalila.

10.01.2024 4 z 5

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Nadherne napsany zivotopis Terryho Pratchetta. Je znat, ze Rob k Terrymu choval obrovskou uctu, lasku a respekt. Kniha se cte sama, je protknuta Terryho stylem psani. A jeste aby ne, autor se pohyboval v blizkosti opravdoveho mistra.

08.09.2023 5 z 5

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

Jako milovnice Terryho Pratchetta a Sama Elania mi tahle kniha nemohla chybet ve sbirce. Je to sice jednoducha jednohubka, ale od srdce jsem se u ni zasmala a kdyz jsem ji cetla synovi, pripadala jsem si skoro jako hrdina ze Zemeplochy.

09.10.2023 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Skvely rozjezd, napeti narusta jiz od prvnich stranek. Bohuzel zhruba od pulky knizky se dej zacinal trochu tahnout a ja netrpelive vyhlizela konec, ktery nebyl nijak prekvapivy. Nicmene Darcy Coates se musi nechat, ze pise stylem, ktery je velmi ctivy a nuti vas otacet stranku za strankou.

29.10.2022 3 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Po dlouhe dobe neco, u ceho jsem se opravdu bala a mela husi kuzi. Naposledy se mi to stalo pri cteni Bird box a od te doby jsem na nic podobneho nenarazila. Bravurne napsano. I kdyz jsem si rikala, ze mam toho adrenalinu dost, nemohla jsem prestat cist.

10.01.2024 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Po knizkach od Pénélope Bloom pokukuji jiz dlouho, diky skvele vyvedenym obalkam.
Nyni jsem se dostala k Jeho bananu s tim, ze potrebuji nejakou oddychovou, nenarocnou knihu. Me ocekavani splnila, cetla se dobre a opravdu jsem si od ni odpocinula, protoze u ni nad nicim nemusite premyslet, pribeh je pomerne predvidavy a nenese zadna skryta poselstvi. Styl psani mi sedl a az si zase budu potrebovat oddechnout, urcite sahnu po dalsi z knih od Penelope.

30.04.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Darcy Coates a jeji serii Strasidelnych domu mam rada a jsem rada, ze jsem ji cetla driv, nez Hlasy v bouri. Protoze po Hlasech v bouri uz bych ji rozhodne nedala sanci.

Zacatek knihy vypadal docela slibne, od ctvrtky knihy mi ale hlavni hrdinka zacala byt pomerne nesympaticka a me velmi casto hlavou bezela myslenka "Proc uz tam ZASE lezes, Clare? Jsi snad uplne hloupa?!".
V pulce knihy, kdy si Clare konecne vybavi vzpominky z incidentu, jsem si rikala, ze uz by to zase mohlo byt trochu zajimave, ale zmylila jsem se. Bylo to jen dalsi protahovani a ja se nemohla dockat, az knihu doctu, abych mohla zacit cist neco jineho.
Konec ma nalakat na pokracovani, ale za me tedy ne. Radsi si necham takto otevreny konec, nez bych se trapila pokracovanim.

06.12.2022 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Oproti prvni knize ze serie tato nebyla tolik ctiva, pribeh byl pomerne predvidatelny a chvilemi az nudny. Napinavych chvil bylo pramalo a ja se tesila, az pribeh skonci, abych mohla sahnout po jine knize.

Nicmene davam velke plus za skvele vykreslovani prostor.

04.04.2022 3 z 5