Elen.aja Elen.aja komentáře u knih

Sběrná kniha Sběrná kniha Pavel Kosatík

Skvělý rozhovor s charismatickou, citlivou H. Třeštíkovou. O hvězdičku méně za otázky P. Kosatíka, ve kterých si mnohdy odpověděl sám, než stačil paní Třeštíkovou pustit ke slovu, příp. byla už její odpověď zbytečná a shrnula to už jen větou...bylo to častěji, než by bylo únosné, takže to bylo už rušivé...

29.04.2019 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Četla jsem nedavno Hanu a ta me oslovila mnohem vic,zde jsem par odstavcu i preskakala,zbytecne popisy.Ale dejova linka zajimava,byt trosku neuveritelna...

08.03.2019 3 z 5

Domov je místo, odkud tě nevyhodí Domov je místo, odkud tě nevyhodí Dagmar Zezulová

Realisticky, syrově a přitom velmi krásně popsáno. Velmi oceňuji tu autentičnost. Zkušenost přijetí dětí do PP a navíc v době, kdy to nebylo ještě tolik ve společnosti přijímané, pěstounům se nevěnovala profesionální podpora a nebyly dostupné informace jako dnes. Na knize je zajímavé i to, jak je tam zachyceno delší časové období a můžeme číst o vývoji v rodině v průběhu let. Půjčila jsem si jako studijní literaturu pro svou práci a není nad tyto osobní zkušenosti, za které autorce moc děkuji i jako doprovázející pracovník.

04.06.2024 5 z 5

Už nemohu dál Už nemohu dál Daniel Heczko

Jelikož má 50 stran, tak je to přečteno za chvilku. Líbí se mi, že autor vychází z vlastní zkušenosti, tedy se nejedná o nějaké suché teoretické rady, ale zcela prakticky a stručně výstižně popisuje možné příznaky, příčiny, rady, co s tím a jak na prevenci.

Hvězda dolů za (pro mě) kontroverzní názor, doporučovat mezi léčebné tipy také alkohol s mírou. S tím tedy nemohu souhlasit: že by citově zhroucený člověk v dané chvíli dokázat ustát vhodnou míru jako uvolňujícího léku? A nezvrhlo by se to v únikovou strategii? Mám o tom dost pochybnosti.

26.02.2023 3 z 5

Další kvítka v bytě: Ruce od hlíny Další kvítka v bytě: Ruce od hlíny Veronika Ježková

Pokochání pro duši. Vizuálně nádherná a přehledná, srozumitelná i začátečníkům.

Jde znát, že se jedná o druhý díl, chybí mi tam některé informace, chystám se dokoupit i první :-)

20.02.2023 4 z 5

Aby vás rostliny milovaly Aby vás rostliny milovaly Summer Rayne Oakes

Spíš prolistováno, než přečteno.. Vůbec to není můj šálek kávy. Praktických rad zde moc není, spíše takové filozofování nad důležitostí lásky k rostlinám, ale takové až zbožšťování, dle mého. Chtěla jsem se dozvědět něco k péči o pokojovky a ne, jak se druzí rozplývají, že je uzdravila (psychicky nebo fyzicky) péče o rostliny. Co oceňuji, jsou otázky a podněty na konci kapitol.

06.01.2023 1 z 5

Pan Baf Pan Baf Joyce Dunbar

Skvělý příběh a ty ilustrace jsou TOP!

27.12.2022 5 z 5

Krizová kuchařka ze Svatojánu Krizová kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Mám doma první tři kuchařky. Tuto jsem si půjčila z knihovny, ale je spíše na pravidelné nakukování, než jednorázové přečtení,časem jistě přibude do mé knihovny;), opět zajímavé recepty a navíc plno tipů na domácí lékárnu, kosmetiku, využití bylin, výrobu domácích produktů, které jsou snadné a není třeba kupovat polotovary či hotové směsi.

Kapitán Žralok Kapitán Žralok Jutta Langreuter

5 letého syna bavila. Vtipný příběh, jedna z lepších příběhových knih o pirátech.

Ťapík na výletě Ťapík na výletě Daniela Řezníčková

Oddechový příběh pro nejmenší. U nás oblíbená celá série.

Dumbo Dumbo Pavel Cmíral

Krásný příběh o odvaze a překonávání sebe sama, objevení svých skrytých darů.

12.01.2022 4 z 5

Martinka: Krátké příběhy pro hezké sny Martinka: Krátké příběhy pro hezké sny Gilbert Delahaye

Naše děti baví moc, chtějí ji číst stále dokola. Realistické příběhy ze života a pěkné něžné ilustrace.

12.01.2022 5 z 5

Dobrou noc, děti - něžné příběhy do postýlky Dobrou noc, děti - něžné příběhy do postýlky Nicola Baxter

Naše děti neoslovila a mě moc také ne. Ani jsme ji nedočetli.

12.01.2022 2 z 5

Ženy z Bible Ženy z Bible Jacqueline Kelen

Cetla jsem jiz nekolik pribehu zen z Bible treba v romanove forme, ale tento zpusob fabulativne-interpretativniho vypraveni me tedy vubec nezaujal a knihu jsem nedocetla...

23.10.2019 1 z 5

Já jsem Dobrý pastýř Já jsem Dobrý pastýř Barbara Surma

Prakticka prirucka a velmi podrobne popsan prubeh KDP. Snad jen slozitejsi orientace a pro novacka neprehlednost-pomohl mi vhled z kurzu,vse se holt neda vycist...

08.03.2019 4 z 5

Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec Marek Vácha

Nadherne myslenky o nas,o Stvoreni, o Bohu...doplnene krasnymi fotografiemi.

12.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ctiva oddechovka...jen to nareci v psane forme mi tam pusobi trochu nasilne...

05.01.2019 4 z 5