Elea Elea komentáře u knih

Záhady starého Egypta Záhady starého Egypta Joyce Tyldesley

Podle mého názoru nejslabší kniha autorky, je v ní uvedena řada názorů, myšlenek a úvah napsaných v jiných knihách spisovatelky.

08.02.2024 3 z 5

Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Alena Činčerová

Hodně zajímavá kniha, perfektní jsou rodokmeny jednotlivých rodů.

07.02.2024 5 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Krásné doplnění světa Pána Prstenů a Hobita.

06.02.2024 4 z 5

Vše je dokonalé! Vše je dokonalé! Osho

Kniha určitě stojí za přečtení, i když je pravdou, že některé názory jsou dost svérázné a hodně provokující.

05.02.2024 4 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

I když je kniha poměrně náročná, hlavně první část, určitě stojí za přečtení a zamyšlení.

01.02.2024 5 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Zajímavé propojení lukostřelby s životní moudrostí.

30.01.2024 3 z 5

Na knize oceňuji krásné fotky a grafickou úpravu, jako cestopis se mi kniha příliš nelíbila, autorka popisuje především své problémy (s motorkou, zdravotní i jiné).

29.01.2024 3 z 5

Kniha vyššího vědomí Kniha vyššího vědomí Ken Keyes

Kniha se mi nelíbila, i když přináší řadu zajímavých myšlenek, je napsaná nesmírně těžkopádně a nezáživně.

25.01.2024 2 z 5

Umění nemoci Umění nemoci Jan Vojáček

Kniha se mi líbila, považuji ji za nejlepší z knih autora. Hodně na mne zapůsobily příběhy lidí, především příběh Báry.

21.01.2024 5 z 5

Vita brevis Vita brevis Jostein Gaarder

Zajímavá kniha, líbí se mi autora schopnost psát netradičně o tradičních tématech.

18.01.2024 4 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Nemohu se zbavit dojmu, že jsem cestu do Santiaga absolvovala spolu s autorem, obdivovala krásné kamenné budovy, přírodu, seznamovala se s lidmi, zajímavými, zábavnými i nepříjemnými, perfektní kniha, podle mne nejlepší od autora.

12.01.2024 5 z 5

Konzul v afrikánech Konzul v afrikánech Pavel Šrut

Knihu jsem přečetla kvůli výzvě, nelíbila se mi, nebavila mne.

12.01.2024 1 z 5

Green Kitchen Quick + Slow Green Kitchen Quick + Slow David Frenkiel

Podle mého názoru nejlepší kuchařka autorů, velmi dobrá vegetariánská jídla s podrobným popisem postupu vaření.

10.01.2024 5 z 5

Prostě si to přejte, a to s lehkostí Prostě si to přejte, a to s lehkostí Pierre Franckh

Kniha se hodně dobře čte a je plná pozitivní energie.

09.01.2024 4 z 5

77 pravidel pro úspěšná přání 77 pravidel pro úspěšná přání Pierre Franckh

Celou dobu jsem měla dojem, že čtu Zákon rezonance, někdy možná trošinku rozšířený o jednu nebo dvě věty, jinak nic nového.

08.01.2024 2 z 5

Nefertiti Nefertiti Joyce Tyldesley

Kniha se hodně dobře čte, je zajímavá, přibližuje i další faraóny 18. dynastie, Nefertiti a její rodinu autorka popisuje na základě archeologických nálezů, na rozdíl od jiných autorů se neuchyluje k různým nepodloženým úvahám a teoriím.

06.01.2024 4 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Zábavná jednohubka do výzvy.

06.01.2024 3 z 5

Moje nejmilejší kočičí historky Moje nejmilejší kočičí historky James Herriot (p)

Mám ráda knihy Jamese Herriota, ze všech je cítit jeho láska ke zvířatům.

04.01.2024 4 z 5

Tao Te Ťing Tao Te Ťing Lao-c´

Vynikající kniha, ke které se určitě budu opakovaně vracet.

03.01.2024 5 z 5

Kouzlo obyčejné radosti Kouzlo obyčejné radosti Tomáš Kosačík

Kniha se dobře čte, obsahuje řadu zajímavých myšlenek, ale toto všechno jsem už dřív četla jinde.

02.01.2024 3 z 5