Záhady starého Egypta

Tajuplně pojednané dějiny starověkého Egypta se snaží odhalit důvody výstavby pyramid, mumifikací i osudy faraona Tutanchamona. Pulikace je rozdělena na tři oddíly, které se zabývají záhadou vzniku i zániku města pod pyramidami, okolnostmi Tutanchamonova panování i smrti a důvodem mumifikace chrámové tanečnice i účelem mumifikace jako takové. Kniha je doplněna chronologickou tabulkou, výběrovou bibliografií a barevnými fotografiemi v příloze....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12737/zahady-stareho-egypta-6lJ-12737.jpg 4.210
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Domino

The private lives of the pharaohs, 2000

Kniha Záhady starého Egypta

Terezzzka89
08.09.2019

Příjemná záležitost, četla jsem před lety, ale ráda se k ní vracím. Toto je Paní Spisovatelka, co má Egypt v srdci a kvůli honbě za prodejností se neprodá moderním trendům záhad, ufounů a pod.

tenax
29.08.2014

Podle názvu jsem čekal běžnou záhadologickou publikaci, kterých vychází v posledních letech hodně. Místo toho jsem ke svému (příjemnému) překvapení četl seriózní egyptologickou publikaci, která vychází z výsledků posledních archeologických i laboratorních výzkumů. Navíc je psána poutavým stylem a čte se jako detektivka.