Eicherik Eicherik komentáře u knih

Procesí k panence Procesí k panence Miloslav Stehlík

Procesí k panence by bývala velmi dobrá kniha. Nápad, kdy se vesničané zbaví lstí agitátorů tím, že se před jejich příjezdem vytratí na již léta nepraktikované procesí je geniální (prý vychází ze skutečné události) a navíc kniha obsahuje obrovské množství neskutečných hlášek a mistrných slovních obratů. Ale je tady jedno velké ale a to, že se autor nepostavil k "souboji" mezi agitátory a obyvateli jedné zapadlé vísky nestranně, ale že mírně ale viditelně straní agitátorům. Je to škoda, protože jinak by to bývala velmi dobrá knížka.

30.08.2016 3 z 5

Stopy vedou k odhalení Stopy vedou k odhalení František Říha

Kaleidoskop kriminálních mikro příběhů. Od ukradených kol automobilu až po vraždy.

29.08.2016 2 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Jedna ze dvou knih, které doporučuji zájemcům o Germánské pohanství. Teprve po přečtení této knihy a nebo knihy Soumrak a prsten doporučuji začít s četbou Eddy.

24.06.2016 5 z 5

Roboti a androidi Roboti a androidi Martin Petiška

Tahle kniha je první z mých návratů ke sci-fi. Kniha je zajímavě rozdělena do čtyř celků a má i pěkný obal. Jako zápor bych označil, že obsahuje 8 povídek od jediného autora - I. Asimova. Na druhou stranu za nejlepší povídku této sbírky bych označil Dvěstěletého člověka právě od I. Asimova. Tahle povídka mi hodně připomíná tvorbu R. Bradburyho. Od této sbírky jsem měl o něco větší očekávání a proto ji hodnotím třemi pentagramy.

24.06.2016 3 z 5

Moxonův pán a jiné povídky Moxonův pán a jiné povídky Ambrose Bierce

Prvních 11 povídek je o válce Severu proti Jihu a dalších 10 povídek spadá pod horory nebo černé anekdoty. Pro mě nejlepší povídkou z této sbírky je titulní Moxonův pán. Knihu považuji za mírné zklamání, protože mě nepřinesla žádný nový zajímavý příběh.

06.02.2016 3 z 5

Bosoráctvo a čierna mágia Bosoráctvo a čierna mágia Angus Hall

Kniha působí dosti zastarale. Není divu, originál vyšel už v roce 1979. Nicméně obsahuje mnoho pěkného obrazového materiálu, kreseb a fotografií. Pro lidi, kteří se zajímají o sekty a kulty může být zajímavá. Na poměrně malé ploše samozřejmě najdete jen některé sekty a pouze s nejzákladnějším popisem.

17.11.2015 5 z 5

Smrt navíc Smrt navíc Zdeněk Roman (p)

Trochu mi dělal problém autorův slovosled.

19.08.2015 2 z 5

Stín z času a jiné horrory Stín z času a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Jsem rád, že se mi podařilo sehnat všech 11 dílů.

12.07.2015 5 z 5

13 hororových povídek 13 hororových povídek * antologie

Hodně slabá sbírka, z které mě alespoň trochu zaujali povídky Kostní moučka a J. R. E. Ponsford.

29.08.2017 2 z 5

Zákon vlků Zákon vlků Hynek Hlaváček

Drsný příběh o cestování v čase. Pro čtenáře, kteří upřednostňují akci před filosofováním.

11.03.2017 3 z 5

Strašidla Strašidla Josef Koenigsmark

Na knihu jsem se hodně těšil. Zvolené téma mě velmi zajímá, ale za výsledné ztvárnění ubírám jeden pentagram. Abych dal plný počet, museli by být příběhy více baladické. Ke knize se určitě vrátím.

13.11.2016 4 z 5

Noční kousky Noční kousky Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann

Moje první setkání s Hoffmannem a nejspíš i poslední. První povídku Pískař bych označil jako psychologický horor, ale její popis v anotaci mi nepřijde příliš zdařilý. Ty ostatní jsou temně romantické. Nejvíce mě oslovila povídka Dědičné sídlo, jen byla dle mého názoru zbytečně komplikovaná.

27.08.2016 3 z 5

Astrální dvojník Gifforda Hillaryho Astrální dvojník Gifforda Hillaryho Dennis Wheatley

V knize jsou dlouhé pasáže, které se zaobírají strategií britského ministerstva války, které mohou některé čtenáře nudit. Samotný příběh hlavního hrdiny je snadno čitelný a až na pár drobných detailů logický. Osu příběhu tvoří okultní proměna, která potká našeho hrdinu za ne zcela běžných okolností. Příběh se ke konci stále více a více zamotává, ale na konci se dočkáme rozuzlení.

10.07.2016 3 z 5

Dlouhý stín Dlouhý stín Antonín Jirotka (p)

Klasická česká detektivka z dob minulého režimu, která se přečte na jeden zátah. Ke čtení mě zlákala pro detektivku nezvyklá, ale pěkná obálka.

28.06.2016 3 z 5

Třicet případů majora Zemana II. Třicet případů majora Zemana II. Jiří Procházka

Případ Lišky mění srst se v televizním seriálu neobjevil. Je to tak trochu pokračování případu Klauni. Vytkl bych mu příliš velkou koncentraci osob známých z minulých kauz.

26.06.2016 4 z 5

Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction! Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction! Martin H. Greenberg

Z tohoto souboru mne nejvíce zaujala povídka Metastáze, kterou jsem znal už ze sbírky Temné vize a povídka Kdo je tam?, která do tohoto souboru zapadá nejvíce a má z celé sbírky nejlepší atmosféru.

17.01.2016 3 z 5

Conan Conan Robert Ervin Howard

Nejsem zrovna příznivec žánru fantasy, ale Howardova Conana můžu.

10.11.2015 5 z 5

Černá křídla Cthulhu Černá křídla Cthulhu * antologie

Tahle knížka má mimořádně pěkný obal, ale povídky, což je samozřejmě to důležitější, jsou bohůmžel slabší.

10.11.2015 3 z 5

Einsteinův mozek a jiné povídky Einsteinův mozek a jiné povídky Josef Nesvadba

Nejlepší povídka z této sbírky je pro mě Po stopách sněžného muže. Tato povídka byla pro mě i důvodem, proč jsem po této knize sáhl.

24.01.2015 2 z 5

Tajné zbraně Třetí říše II. Tajné zbraně Třetí říše II. Zbyněk Válka

Útlá, ale obsahově bohatá knížka, která v šesti kapitolách pojednává o některých tajných zbraních Velkoněmecké říše. Konkrétně se zde dočteme o ponorkách, miniponorkách, supertanku Maus, proudových a raketových letadlech jako třeba o Messerschmittu Me 163B Komet, kluzácích Blohm und Voss BV 40 a radarech. Pro mě nejzajímavější z této knížky byli Messerschmitty Me 262 Schwalbe a Heinkel He 162.

11.03.2018 5 z 5