egona egona komentáře u knih

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Vhodné k četbě v dospívání. Stále je to lepší než jiná, na oko hluboká (a dobře prodejná) díla... ale i tak mohl autor děj utnout podstatně dříve. První část je úsměvně milá a líbivá, pak už je to prodlužované utrpení.

05.06.2017 1 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Velmi důstojné rozloučení, ke kterému jsem se po úvodních kapitolách rozhodla přistupovat jinak než k ostatním dílům Zeměplochy. Kniha má jiný charakter. Poněkud jiný styl, ale rozhodně byla nad moje očekávání. Navíc, přečtení této knihy je pro mě skutečným rozloučením se s bryskním, chytrým, nadaným a jedinečným autorem, kterého si nesmírně vážím.

04.07.2017 5 z 5

Kalevala - Karelofinský epos Kalevala - Karelofinský epos Elias Lönnrot

Holečkův překlad je ve své roztomilosti nedostižný a nelze jinak, než jej milovat. Navíc Kalevala je prostě srdeční záležitost :)

05.06.2017 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Inu... nápad je velmi dobrý a atmosféra strašidelného domova důchodců na začátku také není špatně vykreslená. Příběh nicméně rozhodně není variací na slečnu Marplovou, ježto není detektivní ani co by se za nehet vešlo... zápletka není dobře promyšlená a ke konci knihy se rozbředne, jako by autorka nevěděla kudy kam. Musím přiznat, že jsem zklamaná...

03.06.2017 2 z 5

Silné ženy Silné ženy Pirjo Hassinen

Z knihy jsem poněkud rozpačitá. Rozhodně mi nesedl autorčin styl. Nelíbila se mi stylistika, spoustu motivů jsem nepochopila a postavy byly velmi nevěrohodné. Musela jsem se dost přemáhat, abych knihu dočetla.

05.06.2017 1 z 5

Moje temné srdce Moje temné srdce Antti Tuomainen

Antti Tuomainen není zrovna mistr rozuzlení. Daří se mu však zachytit ponurou atmosféru. Kdyby se držel právě popisů atmosféry a přímočarosti děje a nesnažil se o překvapivé zvraty, jeho knihy by (alespoň v mých očích) stouply o několik tříd. Knihu jsem dost hltala a pochvalovala jsem si, jak se autorův styl od Léčitele pěkně vyvinul, ale konec to opět zabil. Poslední strany už jsem se nespokojeně šklebila.

05.06.2017 3 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

Není to vůbec špatná kniha, ale klidně bych oželela celý motiv sériového vraha. Děj by mohl zůstat velmi přímočarý a tak vypíchnou to, co je nejnosnější, tedy vykreslenou atmosféru. Konec díla je... velmi slabý. Snaha o překvapení se nevyvedla a ublížila celému románu. Škoda.

05.06.2017 3 z 5

Červená čára Červená čára Ilmari Kianto

Poselství knihy: volíte-li sociální demokraty, sežere vás medvěd. Velmi poučná kniha :)

03.06.2017 4 z 5

Z kola ven Z kola ven Outi Pakkanen

Jako lehké čtení na dovolenou je to fajn.

04.07.2017 2 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Skvělý literární styl a vybroušená stylistika. Téma mi sice nebylo blízké ani co by se za nehet vešlo, ale podání jsem si dost užila. Řemeslně je kniha výborná a z tohoto hlediska nelze, než doporučit.

04.07.2017 4 z 5

Moje kočka Jugoslávie Moje kočka Jugoslávie Pajtim Statovci

Tato kniha pro mě byla příjemným překvapením. Je napsaná poutavě, obsahuje plno rozmanité symboliky, která ale nepřerůstá přes hlavu natolik, aby se text stal nečitelným a dnes velmi aktuální téma je podáno zajímavě. Nemohu než doporučit k přečtení :)

05.06.2017 4 z 5