Efwa Efwa komentáře u knih

Deníky Deníky Keith Haring

... nejen deník jednoho výborného umělce, ale také skvělá kniha plná odkazů na spousty dalších talentovaných lidí, tipů na dobrou literaturu a ještě lepší filmy.

20.10.2013 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Nikdy by mne nenapadlo, že budu číst knihu, která je plná teorií týkajících se genetiky, kapitol věnujících se životě Mendela, jeho pokusech s hrachem, o smyšleném Benedictu Lambertovi, a že mě to bude bavit. Nenapadlo mě, že se od toho nebudu moci odtrhnout, že budu netrpělivě vyčkávat, co bude následovat v každé nadcházející kapitole. A přitom… Dalo se to očekávat. Vždyť je to přece dílo Simona Mawera.

06.03.2013 5 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

... vtipně a s nadsázkou podáno. Přínosné nejen pro studenty, ale i pro lektory tohoto jazyka.

17.01.2013 5 z 5

Vysoká škola fotografie Vysoká škola fotografie Andreas Feininger

... v dnešní době, která nabízí nepřeberné množství publikací zabývající se tématy týkající se fotografie, je tato starší kniha stále obsahově jednou z nejcennějších.

22.09.2012 5 z 5

Architektura štěstí Architektura štěstí Alain De Botton

... zmiňuje se o architektuře téměř celého světa a neopomíjí ani Českou republiku. Alain de Botton patří k mým oblíbeným autorům a ani touto publikací mne nezklamal, spíše naopak.

19.08.2012 5 z 5

Vášně mysli – román o životě Sigmunda Freuda Vášně mysli – román o životě Sigmunda Freuda Irving Stone (p)

... další z děl Irvinga Stona, které dokáží zaujmout a neodložit rozečtenou téměř tisícistránkovou knihu stranou. Nakladatelství JOTA, s.r.o. bych však doporučila v případě tolika stránkových děl kvalitnější zpracování desek a hřbetu knihy. I přeš šetrné zacházení a použití vlastního obalu se kniha rozpadá stejně jako Freudovy naděje během emigrace do Londýna...

22.06.2012 4 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Mne Palahniuk rozhodně nezklamal. Boží...

... pardon, promiňte mi to slovo na B.

08.05.2012 5 z 5

Gaudí Gaudí Gijs van Hensbergen

Barvitý popis nejen Gaudího architektury, ale také života jako takového. Pohled na jeho slasti i strasti a svět architektury.

30.04.2012

Umění nebo život Umění nebo život Miroslav Míčko

O autorovi jsem nikdy předtím neslyšela a k této knize jsem se dostala spíše náhodou. Této náhodě jsem nesmírně vděčná. Pohled na teorii umění formou rozhovorů z ní činí velmi čtivé dílo a spadá tak do kategorie knih, ke kterým se člověk rád opětovně vrací.

14.03.2012 5 z 5

Česká sestra v arabském světě Česká sestra v arabském světě Markéta Ryšlinková

... velmi trefné postřehy týkající se života Evropana v arabském prostředí. Kdybych chtěla sepsat podobnou publikaci za sebe, byla by téměř identická. Čtivé, poutavé i poučné.

17.02.2012 4 z 5

Rudolf Kremlička. O něm a s ním Rudolf Kremlička. O něm a s ním Karel Srp

... podtitulem této publikace by mělo být: "o něm a s ním".

12.02.2012

Umění cestovat Umění cestovat Alain De Botton

... já nepochybně přidávám plus za Ruskina!

23.01.2012 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

... První pravidlo Klubu rváčů je nemluvit o Klubu rváčů!

30.08.2011 5 z 5