efka-m efka-m komentáře u knih

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Na knihu jsem se moc těšila, mám ráda tlusté detektivky, ale i u mě bylo očekávání větší než výsledný dojem. Zajímavý hrdina, prostředí, doba událostí, kniha byla čtivá, ale nějak mi chyběl větší spád...rozhodně ale kvalitní detektivka se zajímavým příběhem a rozhodně s ní neuděláte chybu.

23.10.2023 3 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Pro mě osobně to byla kniha s velkým K, stala se ozdobou mé knihovny a všem jí doporučuji! Hrabě Rostov byl můj člověk - noblesní, vždy elegantní, nezahořklý, chytrý, vtipný...moc se mi líbilo klidné plynutí příběhu, který se odehrával za zdmi hotelu Metropol, a přesto měl příběh velkou sílu a velkou atmosféru. Vybroušené dialogy, často se v knize objevila myšlenka, nad kterou jsem pak ještě dlouho přemýšlela - např. Pokud se nevypořádate s okolnostmi, vypořádají se ony s vámi... Těšila se na každou stránku. Gentleman v Moskvě je zkrátka kniha, na kterou se nedá zapomenout...

07.08.2022 5 z 5

Zapomenutý ostrov někde v Pacifiku Zapomenutý ostrov někde v Pacifiku Tereza Dusová

Nenáročná povedená vtipná kniha zpracovávající s lehkostí starosti a strasti všedního dne. Líbil se mi humor, který autorka rozehrávala v určitých situacích. Příběh, který vlastně nebyl ničím výjimečným, ale byl ze života, plný naděje a někdy je fajn číst o obyčejných věcech...doporučuji vzít na dovolenou :)

09.03.2022 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Za mě ano! Kniha mi přišla krásně čtivá, zajímavě proložená texty od jiných autorů, líbilo se mi i spojení s Playlistem na Spotify přímo pro tuto knihu. Kniha bude aktuální v každé době - vztahy: to je téma témat! A přitom citlivě napsáno, žádné laciné čtení... Moc děkuji autorovi za zajímavý literární zážitek, který jsem si užila od začátku do konce :)

06.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha, ve které vyprávění plynulo jako život sám...líbilo se mi poznat historii pro mě neznámého kraje, neméně autorčin styl vyprávění, vykreslení postav, stylu života v tehdejší době...Děkuji za tuto knihu, moc ji doporučuji a těším se na druhý díl :-)

11.11.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělá a poučná kniha, myslím, že každý by si měl tuto knihu povinně přečíst! Je až neuvěřitelné, jak je s lidmi v "moderní" době zacházeno...Ani jsem netušila, jak těžký život severokorejci mají a vážím si svého vlastně bezstarostného života...Líbí se mi přístup autorky, nehodnotí, nic neodsuzuje, podává nezavádějící otázky. Doporučuji a važme si každého dne ve svobodné zemi!

04.07.2021 5 z 5