Eduarda Eduarda komentáře u knih

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Pro mě ztráta času. Existují desítky severských krimi s lepším příběhem, propracovanějšími postavami, nečekanějšími zvraty - a když už nic, tak alespoń zaujme postava detektiva. Tady nic z toho - a navíc ultratragický překlad.

11.11.2018 1 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Autentická, vpravdě šokující výpověď - pro mě bezesporu nejzajímavější první část ze Severní Koreje. Ze zpracování nejsem bezvýhradně "nadšená" (jakkoliv blbě tohle slovo v kontextu tématu zní), ani se ke knize nebudu vracet - ale motivuje mě k hledání dalších faktů a podobných příběhů.

01.12.2017 4 z 5

Až nadejde čas Až nadejde čas Peter Høeg

Nehodnotím, nebylo by to fér. Vůbec se to nepotkalo s mým očekáváním, pochopením ani momentálním rozpoložením. Tak jen malé varování - pokud nemáte filosoficko-hloubavé období (nebo přímo náturu), hodně času na úvahy, anebo čekáte děj, nechte jí na později...

14.08.2020

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Jiné napětí než u Foglara (pro mě slabší), trochu jiná práce s postavami (při "dospělém" čtení stravitelnější), nejsem si jistá, jestli by Foglar (když už to tady tak porovnáváme) dovolil, ve vší úctě a respektu, takovéto zapojení žen a dalších neVontů. Ale Velínský není Foglar - a mě to baví!

13.07.2020 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Ale jo, zábavné, neotřelé, jiné - ovšem občas s místy až nudnými pasážemi a trochu drhnoucími vtipy. Za mě fajn myšlenka, z hlediska story lehce nedotažená. Přečíst ale doporučuju, taky jsem se víceméně bavila.

01.01.2019 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Dlouho po dočtení jsem obraz té chodby nemohla vyhnat z hlavy. V pozitivním slova smyslu. Tenhle nápad je na knížce to nejlepší!

09.01.2018 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Po prvním dílu jsem se těšila - dvojka mi najednou ale nepřišla tak výjimečná, tak obrazová, ani tak báječně snová. Za mě určitě slabší, než jednička - ale od trojky mě to neodradilo.

09.01.2018 3 z 5