e.llis e.llis komentáře u knih

Navěky Navěky J. M. Darhower

Nádherný příběh, který se skvěle čte.

Musím uznat, že za můj výběr může hlavně obálka, ale to, co se za ní skrývá ve mě vyvolalo tak silné emoce, že jse se dala do kreslení fan-artů.
Je prostě dokonalá.

Navíc závěr knihy zapříčinil, že jsem se nezamilovala jen do knihy, ale i do autorky, což se mi často nestává. Dokonce i poděkování (kvůli kterému jsem se hlavně zamilovala do autorky) je napsané skvělou, hravou formou.

Celkový dojem? Zamilovala jsem se.
Otázka pro vás: Co je černé, bílé a přece celé červené?

18.05.2016 5 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Já...moc nevím co k tomu dodat. Jedna hvězda mluví za vše.
Možná to prostě nebyla knížka pro mě, ale děj byl zdlouhavý, Molly ufnukaná,...
Je mi líto, ale tohle prostě nevyšlo.

18.05.2016 1 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Dokonalé zakončení série.

Zase byli spolu a nechyběla akce. Nádherně vykreslené postavy...každá něco skrývala. Já vůbec nemám slov!

Do hlavy se mi vyryl jeden citát od Caleba, který předčil i Sobolovy proslovy. :D
"Bolest je hrozně bolavá, víš?"(Caleb)

18.05.2016

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Naprosto ůžasné pokračování knihy.

Po přečtení prvního dílu jsem si ihned půjčila zbylé dva, protože nebylo absolutně možné, že bych litovala. A překvapivě....jsem měla pravdu!!! Přečetla jsem ji za den a na konci zmateně přetáčela strany v naději, že se tam objeví nějaká skrytá strana...ehm, ne.

Pravda je, že jsem proletěla tím dějem hlavně proto, že jsem hledala, kdy už sakra budou Árie a Perry zase spolu...no a když už to vypadalo že už jako že jo...konec knížky!!...Což mě přinutilo skočit po té zbývající-kde se najednou objevil konec druhého dílu...JAKO CO??? Asi tady už opakuju hodně lidí, ale proč to nedali do druhého dílu?

Pořád před něčím musejí utíkat, ale to nezabránilo této knize aby byla tak ůžasná...

"Uteče ti někdy něco?"(Árie)
"Ty. Pokaždé."(Perry)

18.05.2016 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Zírala jsem na první stránky jako: CO ŽE TO???
Ale po nějaké chvíli příběh začal dávat smysl.

Pořád si sice nedokážu představit svět Lusků a Říší....ale to je myslím můj problém.
Naprosto bombastický příběh!!! Vtáhl mě do děje a já bojovala se spánkem o ještě jednu stránku. Líbilo se mi jak Arie a Perry byli od začátku jasní, ale knížka si přesto vedla svou (o tom že se nenávidí) až jsem tomu málem uvěřila. Možná díky té nenávisti o to víc byl pak ten konec sladší. Knížka mě rozesmívala pořád dokola.....jediné co mi náladu kazilo byla ta spousta chyb. Postavy byly nádherně vykreslené. Každá měla svůj osobitý charakter. Pravda...místy mě štvaly ale co by to bylo za postavy bez vad?
Nejak se mi zalíbilo, že se v knížce psal Smysl s velkým S...dalo jí to takovou vyjímečnost.
Konec byl krásně otevřený...do nekonečna...

18.03.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Po tom co jsem přečetla Hledání Aljašky a Papírová města, jsem chtěla rezignovat s tím, že tyhle knížky nejsou pro mě. Pak jsem se ale přemohla a řekla si-ještě poslední. A jsem velice ráda, že jsem to udělala. SPOILERY!!!
Jako první mě zaskočil Hazelin pohled na svět. Řekla bych, že lidé s takovým případem mají sny a věci, které chtějí stihnout. Přišlo mi smutné, že sedí celý den v posteli, asi potisící čte tu samou knížku a "užívá si rutinu".
Dále bych Hazel chtěla odporovat v jejím pohledu na lidi co mluví o svém boji s rakovinou. Jak autor popisuje, má chut říct něco ve stylu "Co jiného se dá dělat než bojovat?" na to bych jí odpověděla "Vzdát to." Nemyslím to tak, že se má chovat že je jí všechno jedno nebo dělat že už je mrtvá. Myslím to tak, že ačkoliv má člověk rakovinu, stále dokáže jít na most a skočit. Schovat si prášky a předávkovat se. Vyhnout se bolesti. Takhle to vnímám já.
Taky mě naštvalo když Hazel přiznala, že nebýt rakoviny, nevydrželo by jim to spolu. Připomělo mi to citát z Augustova domu, který zase zapůsobil na mě: "Pravá láska se rodí z těžkých časů." ale na tuto situaci by to bylo: Z těžkých časů se zrodila falešná láska.
Na druhou stranu jsem pochopila Hazel ve chvíli kdy řekla:Jsem jako granát. Líbilo se mi její nesobecké uvažování.
Dojala mě Izákova pohřební řeč.
Celkově mě tato kniha zase o něco naplnila a donutila mě přemýšlet. A pokud jste to všechno přečetli, jste vážně dobří :D

10.01.2016

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Mě se kniha velice líbila. Sice jsem se sem tam ztrácela, ale stálo to za to.
Pro ty, kterým se tam nelíbí ty vzpomínky jenom chci říct, že o tom ta kniha vlastně byla. O tom že si uvědomila jak život může být ůžasný a to nakonec ovlivnilo její rozhodnutí.

01.10.2015 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Knížka se mi moc líbila.
Postavy jsou úžasné. Četla jsem to jedním dechem. :)

01.10.2015 4 z 5

Skoro směšná story Skoro směšná story Ned Vizzini

Úžasné.
Ani jsem nevěděla o českém vydání a uznávám, že jsem z toho anglického originálu nepochytila tolik, kolik bych mohla..

Ale i tak se nechám slyšet jako obdivovatelka tohoto spisovatele. Styl jakým píše je neuvěřitelně chytlavý a zádumčivý. Nedává věci do obalu, což se mi u něj líbí, prostě vše popisuje tak, jak to je. Craig o sobě párkrát řekl věci, kterým by se někdo mohl smát, ale vy se nesmějete, protože víte, že je to pravda.
Samozřejmě také miluju jak přímo do tohohle prostředí vnáší vtipy. Tak nenuceně, jakoby tam prostě odjakživa byly.

Tak snad abych si to přečetla i v češtině? :D

22.08.2017 5 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Do tohoto příběhu jsem se zamilovala. Ne tak jak to většina lidí říká dnes. Ale Doopravdy.

Asi se to nedá vyjádřit slovy, ale když jsem tu knihu četla, byla jsem zase malá holka a mamka mi sedíce na posteli četla příběh o holce, která se narodila nespoutaná. A klukovi, který se snažil všemu na světě dát význam. Ačkoliv svět je větší než tušil.

Naprosto celá kniha byla plná něčeho, co by jste mohli přiřadit ke kouzlu vánoc. Přesto to bylo jiné. Tak neuvěřitelně skutečné a přitom jako sen. A vy tu knihu dočtete a jste plní emocí. Avšak kdyby se mě v tu chvíli někdo zeptal, co mě tak nadchlo, otevřela bych pusu a nic by z ní nevyšlo. Jen bych na něho zírala a poté mu gestem naznačila, aby si ji taky přečetl.

05.12.2016 4 z 5

Jarní měsíc Jarní měsíc Sophie Audouin-Mamikonian

Začátek knihy mě nebavil-Předlouhý popis toho, jak to u nich ve smečce funguje. Chtěla jsem to přeskočit, ale nejsem ten typ člověka co to udělá, takže jsem se přez to dostala. Potom se kniha začala rozjíždět a já pocítila lítost k Indianovi. Na konci knihy už jsem byla naštvaná asi na všechny z toho příběhu. Dál mám naprostý guláš ve vlkounech vlkodlacích atd.-Napadlo mě že vlivem překladu se to nějak pomotalo.
Celkově docela pěkná knížka.

10.01.2016 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Musísm se přiznat že jako první mě zaujala tím obalem. Když jsem ji objevila v knihkupectví, brala jsem to jako znamení a tak jsem se do knihy ihned pustila. Neuvěřitelně mě vtáhla do děje. Byla jsem přímo polapená jejím příběhem. Pomohla mi uniknout realitě. To rozhodně. Občas to bylo tak silné, že jsem málem přišla pozdě do školy. Líbily se mi postavy, ikdyž ke konci už mi Abby přišla moc krutá. Jinak super čtení.

10.01.2016 4 z 5