Jarní měsíc

Jarní měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157524/bmid_jarni-mesic-OwV-157524.jpg 4 93 17

Příběh se odehrává na rozlehlých pláních státu Montana, na nichž leží pozemky patřící k ranči Lykos. Ranč je zdánlivě určen k chovu dobytka, ale jeho skutečnými obyvateli jsou vlkodlaci, členové mocného klanu. Mezi nimi žije jediná lidská bytost, Indiana Teller, syn vlkodlaka a lidské matky a vnuk náčelníka klanu, typický nejistý teenager. Indiana se snaží najít své místo v přísné hierarchii členů klanu – mezi čistokrevnými vlkodlaky, polovlkodlaky a řadou dalších fantastických bytostí, které žijí v těsném sousedství světa lidí, ale je odmítnut a odchází studovat na univerzitu, aby konečně začal žít normálním životem. Navzdory varování svých prarodičů se zamiluje do půvabné spolužačky Kateriny. Zanedlouho málem přijde o život při nehodě, ale jakoby kouzlem v posledním okamžiku zmizí. Právě v tomto okamžiku se poprvé projeví vlastnost, kterou je obdařen – dokáže cestovat časem. Jsou podivné události odehrávající se v Indianově blízkosti jen shodou náhod, nebo úklady nesmiřitelného nepřítele? Indiana je nucen čelit svému osudu a rozhodnout se přitom, komu smí věřit a koho smí milovat.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Spring moon , 2011

kraslicanka
18.12.2022 5 z 5

Fantasy knihy jsou prostě moje srdcovka.

finka
03.09.2021 4 z 5

Nebýt tam dívky Kateřiny, tak bych dala plný počet, fakt se mi to líbilo.
Vlci a vlkouni, zajímavě vystavěný nadpřirozený svět, který má potenciál - ten má i hlavní hrdina - škoda, že další díl není přeložený.
Dát tomu atraktivnější obálku a vydat i druhý díl (celkem jsou/budou čtyři, stejně jako je ročních období), byla by to bomba. Samozřejmě i nějak knihu zpropagovat - vůbec jsem o její existenci nevěděla.

oluskace
24.06.2021 5 z 5

Rozhodně to není žádné nudné čtení. Jen škoda, že není další díl :(

Iliveabook_Kris
24.07.2020 5 z 5

Tato kniha mě velmi bavila, měla jsem ji přečtenou za jeden den. Zvažuji, že bych si koupila i druhý díl, který u nás není přeložen. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne!

kubakubikula
20.09.2019 5 z 5

Jednoduše super, čte se to samo. Ale chtělo by to další díl :-/

Vendula39
11.06.2019 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, zaujala mě dějem, autorka napsala i pokračování, jen není přeloženo.

Alex794
17.11.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha

ElliMuffin
07.04.2018 3 z 5

Kniha jde příběhem pomalu, ale tady mi tak nějak nevadí! A za přečtení rozhodně stojí :-)

1259
04.04.2017 5 z 5

Super počteníčko. Podle mě tam nic nechybí. Víc k tomu nemusím dodat. Rozhodně doporučuju, jako odpočinkové čtení. Jediný mínus je, že to nemá pokračování, ale stejně super.

dancadragneel
05.03.2017 5 z 5

Jedna z těch překrásných knih, která prostě překvapila dějem... Do konce knihy čtěte s tím že stále nevíte co ještě může přijít a nejste si ničím jistí.

trudoš
18.08.2016 2 z 5

Jarní měsíc je románem šitým přímo na míru teenagerům. Využívá atraktivního motivu vlkodlaků, přičemž pracuje se sympatickými hrdiny, kteří mají dost vlastních problémů, aby si ještě dělali hlavu se zachraňováním světa. Takže spousta láskování prokládáno intrikami dvou znepřátelených frakcí. Slabinou je bohužel odfláknutá zápletka, která jen splňuje požadované standardy. Navíc by se vyprávění klidně obešlo bez fantaskních kudrlinek, protože o víc než rozpory mezi puberťáky s jejich bohatými rodiči tu vlastně nejde. Ich-forma vyprávění je ovšem chytlavá, svižně šlape od první stránky a bavila až do konce. Sice je to jen hromada řečí kolem ničeho vyplněná prvoplánovým humorem, ale alespoň se to dobře četlo.
Srandovní je, že příběh připomíná novodobou verzi Rychlých šípů napsaných Donaldem Trumpem. Náctiletý hrdina, jehož snem je stát se poctivým finančníkem, je pro mě věc skutečně nevídaná. Což bude tím, že jako prostý plebs jsem sníval maximálně o kariéře popeláře, hajného či požárníka.

1599
10.05.2016 5 z 5

Je mi13,a je to NEJLEPŠÍ a nejzajímavější kniha na světě na začátku mně to bavilo, ale uprostřed knihy se to rozjelo (Chtěl bych moc 2 díl) Prostě to řeknu,BEST BOOK EVER))

Lucik38
23.01.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Skvělý příběh,doufám,že bude pokračování.Zprvu jsem myslela, že Indiana je holka :D

paulie512
17.01.2016

Knížka je super. Moc mě bavila a to se u mě zrovna moc často nestává. Mohu jí jen a jen doporučit! A ještě jsem se chtěla zeptat jestli někdo nevíte, kde bych mohla sehnat druhý díl (=pokračování)

e.llis
10.01.2016 3 z 5

Začátek knihy mě nebavil-Předlouhý popis toho, jak to u nich ve smečce funguje. Chtěla jsem to přeskočit, ale nejsem ten typ člověka co to udělá, takže jsem se přez to dostala. Potom se kniha začala rozjíždět a já pocítila lítost k Indianovi. Na konci knihy už jsem byla naštvaná asi na všechny z toho příběhu. Dál mám naprostý guláš ve vlkounech vlkodlacích atd.-Napadlo mě že vlivem překladu se to nějak pomotalo.
Celkově docela pěkná knížka.

lukyli154
01.01.2014 4 z 5

Začátek knihy mě moc nebavil, i když bylo zajímavé se dozvědět o všech náležitostech smečky. Kniha se začne rozjíždět, až tak v polovině, ale pak už se to čte mnohem lépe. Někdy mě mátla názvosloví- vlk, vlkodlak, vlkoun- ale nakonec jsem se zorientovala. Co se týče zápletky, je to jasné celkem brzy. Docela jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Lowelllyyp
25.11.2013 3 z 5

http://spacewithbooks.blogspot.cz/2013/11/rc-recenze-jarni-mesic-indiana-teller-1.html ...tam