Džerkys Online Džerkys komentáře u knih

Zmatek nad zmatek Zmatek nad zmatek Jules Verne

Kniha celkem zajímavě napsaná, i konec se autorovi podařilo dotáhnout do určitého rozuzlení i když velmi nepravděpodobného...

25.11.2017 3 z 5

České fialky České fialky Dagmar Štětinová

Kniha mě zaujala pouze některými pohádkami, které byly vydařené, některé pohádky nebyly dobře napsané

25.11.2017 3 z 5

Druhá vlast Druhá vlast Jules Verne

Pěkný román, ale hned bylo jasno jak to dopadne. :)

06.11.2017 4 z 5

Zloděj snů Zloděj snů Otto Janka

Kniha se mi celkem líbila, některé pasáže mohly být delší více rozpracované, například odchod od indiánů. Pěkné připomenutí malíře Bohuslava Kroupy.

12.08.2017 4 z 5

Příhody Řeka Melikla Příhody Řeka Melikla Witold Makowiecki

Velmi dobře napsaná kniha - napínavá, souhlasím s názorem, že mohla být delší.

10.08.2017 5 z 5

Toulky světem Toulky světem Richard Halliburton

Velmi dobře napsaná kniha čtenář se cítí být na místech, které autor navštěvuje. Netradiční cestopis s mnoha bláznivými nápady, které se zdají být nemožné, ale autor svým ledovým klidem vše hravě zvládne.

10.08.2017 5 z 5

Dobyvatelé ledových moří Dobyvatelé ledových moří Konstantin Sergejevič Badigin

Četl jsem na dovolené u moře, čekal jsem od ní více, děj se kouskuje a čtenář se poté dozvídá vše najednou a ne postupně. Dobré vylíčení dobového Novgorodu a jeho situace.

10.07.2017 3 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Některé povídky luxusní, některé méně zdařilé, ale celkově pěkné čtení.

03.03.2017 4 z 5

Bratři Kipové Bratři Kipové Jules Verne

Pěkně napsané Verneovka, nevěděl jsem o ní, ale po přečtení se mi moc líbila.

03.03.2017 4 z 5

Napněte všechny plachty! II. Napněte všechny plachty! II. Radu Tudoran

Dobré pokračování, které má spád. Anton Lupan splní si svůj sen prozkoumá neprobádané končiny světa, ale svého přítele nenajde. Na konci se mu do ruky sice dostává vzkaz v láhvi, ale už se nedozvíme jestli jeho přítel ještě žije, otevřený konec této dvoudílné knihy, což si myslím je celkem škoda. Jinak plné hodnocení.

01.03.2017 5 z 5

Brno pod hákovým křížem Brno pod hákovým křížem Zbyněk Válka

Kniha není tak obsáhlá, jak by si to tato tématika v Brně zasloužila.

25.02.2017 3 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Pěkně napsaná detektivka, v první části vyšetřuje Ludmila, které to moc nejde, po návratu Oldřicha z Chlumu vše pokračuje ve správných kolejích.

25.02.2017 5 z 5

Mys Dobré naděje Mys Dobré naděje * antologie

Zajímavé příběhy od skvělých autorů ....

22.02.2017 5 z 5

Napněte všechny plachty! I. Napněte všechny plachty! I. Radu Tudoran

Pěkná dobrodružná kniha o neobvyklých námořnících, které spojí jejich kapitán Anton Lupan, který pátrá po svém zmizelém příteli.

20.02.2017 5 z 5

Kapitán Kajman Kapitán Kajman Karel May

Kniha, ač rozdělená do povídek, tak byla velice čtivá, nejlepší z knihy - povídka Kanadský Bill. Smutná, napínavá, postupně příběh krásně gradoval.

14.02.2017 5 z 5

Osamělé stádo Osamělé stádo Günther Weisenborn

Jednotlivé příběhy knihy jsou vloženy do rámcového příběhu, který vypráví o tom, jak autor, povoláním poštovní jezdec, doprovází na své klisně Bajce skupinu čtyř gaučů, kteří několik týdnů ženou přes argentinskou pampu tisícihlavé stádo dobytčat. Na cestě zažijí strašlivé sucho i děsivou bouři, ale stádo v pořádku dopraví do cíle. Příběhy se mi líbily, autor věděl o čem píše.

13.02.2017 4 z 5

Super knížka, už dlouho jsem se takhle nezasmál.

11.02.2017 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Oblíbená kniha dětství, pěkný příběh.

09.02.2017 5 z 5

Zemí šelem Zemí šelem Jules Verne

Krásná Verneovka četla se sama

08.02.2017 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Žádná sláva to teda nebyla.

07.02.2017 2 z 5