České fialky

České fialky https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115068/ceske-fialky-115068.jpg 3 7 2

Autorka sbírala svoje pohádkové motivy po celých středních Čechách - hledala je v archivech a muzeích, ale vyptávala se i kronikářů či pamětníků různých lidových pověstí a zkazek. Často mohla ve své práci vycházet pouze z kusých záznamů, jež rozvíjela do ucelenější podoby dětských próz - dotvářených fantazií a také svéráznými rysy středočeské krajiny v proměnách staletí. Právě zde se vše odehrává, ať již jde o děje vážné nebo veselé, kouzelné nebo opravdové, dobrodružné či poetické. Každý malý ctitel pohádek má tedy mnoho možností vybírat si, co by mu zrovna mohlo padnout do noty - nebo naopak, při čem se mu bude večer nejlépe usínat. Tak tedy: Dobrou noc + Dobrý den - s dobrou pohádkou, která potěší. ... celý text

mot33
18.07.2018 3 z 5

Takový průměr nějaké pověsti jsou známé z jiných okresů a opakují se , Ale přečíst jednou ano.

Džerkys
25.11.2017 3 z 5

Kniha mě zaujala pouze některými pohádkami, které byly vydařené, některé pohádky nebyly dobře napsané