Zloděj snů

Dobrodružný příběh, jehož protagonistou je český malíř a ilustrátor amerického Západu 2. pol. 19. století - Bohuslav Kroupa (1828-1912).

Kniha opatřena doslovem o malíři Bohuslavu Kroupovi a jsou zde také reprodukovány jeho dvě kresby.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38152/zlodej-snu-38152.jpg 3.820

Kniha Zloděj snů

Barza
03.12.2021

Po knize Bílý indián o první cestě českého botanika Albrechta Vojtěcha Friče do Jižní Ameriky (mimochodem rovněž doporučuji!!!) jsem se zájmem a zvědavostí sáhla po Zloději snů. Jméno malíře Bohuslava Kroupy mi bylo do té doby neznámé. Kniha je psána velice čtivě, napínavě. Čte se o to lépe, že v ní čtenář vidí krajana, skutečně žijící osobu. Předčítala jsem synům před spaním a vždy byli nespokojení, že nemohu skončit v tom nejnapínavějším. Při čtení jsme si o příběhu i povídali, jak se kdo a proč zachoval apod. Navíc jsme se dověděli o dalším zajímavém Čechovi ve světě, který byl u nás ne zcela doceněný. Rozhodně doporučuji!!!

Jellus
10.03.2020

Lehke prijemne cteni. Nikdy jsem jmeno Bohuslav Kroupa nejspise neslysel (nebo si to nepamatuji), avsak jeho osobni pribeh je velice zajimavy. Zpusob, jakym byla kniha napsana mi velice vyhovoval a i pribeh samotny.

Džerkys
12.08.2017

Kniha se mi celkem líbila, některé pasáže mohly být delší více rozpracované, například odchod od indiánů. Pěkné připomenutí malíře Bohuslava Kroupy.

Luccy78
10.11.2015

Příjemný dobrodružný western, který je napsaný částečně ze skutečných příhod českého dobrodruha a malíře Bohuslava Kroupy (v Americe, v příběhu i přáteli nazývaným Timothy). Základem tohoto vyprávění je skutečný příběh z doby jeho toulek s kočujícími Indiány, kdy mu dělá společnost i průvodce indiánský kluk Pikavu. Moc dobře se četlo, vyprávění je místy napínavé a o to víc při pocitu, že v něm figuruje skutečně žijící postava. Vřele doporučuji k přečtení..

Yalka
03.01.2013

Skvěle napsaný western s použitím skutečné postavy, pozapomenutého českého malíře B. Kroupy.
Můžu jen a jen doporučit. Nechápu, že kniha tu nemá žádné hodnocení a komenty, je opravdu hodně dobrá.