džejnyy Online džejnyy komentáře u knih

Vojna a mír Vojna a mír Lev Nikolajevič Tolstoj

(SPOILER) Andreje budu ještě chvíli rozdýchávat. Tomu jsem ten šťastnej konec přála ze všech nejvíc.

14.04.2024 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Tak Hermína s Andrém přece jenom skončí spolu (i když ne úplně tradičně) a já si můžu spokojeně oddychnout <3

08.02.2024 5 z 5

Tim Tim Colleen McCullough

Když jsem četla Ptáky v trní, říkala jsem si, že to musí být to nejkrásnější, co kdy autorka napsala. Jak jsem se spletla.. :)

02.06.2023 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Tak tohle je první knížka, u které jsem se několikrát od srdce zasmála. I když se dají některé věci trochu předvídat, vůbec to ničemu nevadí, tím spíš je to celé vtipnější. Rozhodně doporučuju.

09.10.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

"Ten Darcy, co si o sobě jako myslí?
No hele, jako má svoje chyby, ale to máme všichni.
A přece jen je skvělej."

I když víte, že v knize má být pan Darcy a víte, že má být pyšný a nepřístupný a nakonec se z něj vyklube zlatíčko, stejně to s Elizabeth prožíváte.
Kniha je to krásná, určitě doporučuju všem.

26.02.2022 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Srdeční záležitost. Při každém čtení mám hlavní postavu méně ráda, ale na druhou stranu se mu jeho mazanost odepřít nedá. Jak mi připadá geniální, tak mi připadá odporný.

15.01.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Při čtení si připadám jako člen ideopolicie, který narušuje Wilsonovi a Julii soukromí, vrtá v jejich stavu a odhaluje, co se dá. A nemůžu se dočkat, až je budu odhalovat znovu.

07.01.2021 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Při čtení se cítíte jako další člen rodiny a prožíváte všechnu tu mizérii s nimi. Neskutečně napsané.

03.01.2021 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Nejkrásnější kniha, co existuje:)

23.10.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Přečteno v rámci maturitní četby.. jedním dechem:)

23.10.2017 5 z 5