dusty dusty komentáře u knih

Tonek z Napoleonovy armády Tonek z Napoleonovy armády Johan Fabricius

Jako dítěti se mi moc líbila.

21.08.2012 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Další moje srdeční záležitost. To je prostě sága, jak má být, plná kouzelného jazyka.

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

Tohle je jedna z nejzáživněji napsaných "historických", ale hlavně je to srnada na pátou.

Fialový poustevník Fialový poustevník Ota Pavel

Tak tady musím nesouhlasit, ta kniha je prostě úžasná, četl jsem to několikrát a je to prostě pohlazení po duši.

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Nějak pořád nevím, co téhle knize zajišťuje tak vysoké hodnocení. Podle mě je to nudná filozofie vůle.

15.07.2012 2 z 5

Karty, hráči, karetní hry Karty, hráči, karetní hry Slavomír Pejčoch Ravik

Pokud jste slyšeli o nějaké karetní hře a nevíte jak ji hrát, pak je tahle knížka nejlepší volba.

14.07.2012 5 z 5

Chilský deník Chilský deník Jan Burian

Velmi poutavě napsaný cestopis a navíc je to čtení k přemýšlení.

12.07.2012 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Podle mě není mnoho lepších či srovnatelných českých knih.

12.07.2012 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války I. Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války I. Jaroslav Hašek

Tak jsem se prolouskal první částí a komentář si asi nechám až po té poslední.

20.11.2014 3 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tak zase sám proti proudu. :) Já hodnotím Rychlé šípy spíš záporně, už jako dítě jsem ty čisťounké kladňoučké Mirky Dušíny neměl rád.

30.05.2014 1 z 5

O lidech nešikovných O lidech nešikovných Jindřich Plachta

Od autora Aminy jsem očekával víc. Bohužel jsou ta zamyšlení poplatná době vzniku a bez výborné znalosti dobových reálií těžko pochopitelná.

02.02.2014 3 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Tohle pokračování příběhu mě rozhodně nezklamalo. V podstatě mám stejný komentář jako k předchozí knize.

16.10.2013 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Ne tak zajimavé jako Duna, na můj vkus by to chtělo víc akce a méně politiky. Stále je to ale velmi strhující čtení.

01.08.2013 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Ani poslední díl téhle tetralogie mě nezklamal. Opět je to nabité dějem i myšlenkami a velmi zajímavá je i myšlenka, jak přemoci nepřemožitelného. Rozhodně doporučuji k přečtení.

02.07.2013 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Cítím ja Paoliny během psaní své tetralogie rostl, Brisingr už je kniha s propracovaným příběhem, plná zajímavých postřehů a někdy až filosofujících úvah. Moc se mi líbilo jak autor mnohé věci domýšlí a od ničeho neutíká, např. jak uvažuje o zabezpečení dobytého území, místo toho aby hnal příběh dál. Už se těším na Inheritance a zda se Paolinimu podaří zajímavý nekýčovitý závěr.

15.06.2013 5 z 5

Zoo na zámku Zoo na zámku Gerald Durrell

Prostě Durrell, moje srdeční záležitost, zasmál jsem se a odpočinul jsem si.

30.05.2013 5 z 5

Osudy Osudy Josef Kainar

Nějak nemůžu téhle Kainarově sbírce přijít na chuť.

23.05.2013 3 z 5

Šafrán Šafrán Přemysl Houda

Opravdu krásná publikace o Šafránu. Zajímavý text, velká spousta obrazových příloh a krásné vydání.

07.01.2013 5 z 5

Bezvadný den Bezvadný den Ivan Klíma

Zajímavá práce I. Klímy. V povídkách se autor pokouší o popsání momentálního stavu psychiky v mezních situacích. V nejdelší z nich je nastíněn pocit odcizení mezi lidmi, lehce z toho zavání existenciální témata. Z knížky je bohužel cítit komunistická minulost (v té době ještě současnost) Ivana Klímy.

24.09.2012 4 z 5

Chytněte mi guerézu Chytněte mi guerézu Gerald Durrell

Prostě pan spisovatel. Jen málokdo dokáže svou práci popsat tak vtipně, že byste od Durrella klidně mohli číst příručku o vytírání záchodku.

18.09.2012 5 z 5