Chytněte mi guerézu

Chytněte mi guerézu

Shánění zvířat pro zoologickou zahradu Durrella často přivádí do bláznivých situací. Durrellova zoo na ostrově Jersey samozřejmě není bez problémů, ale když chce někdo zachraňovat a rozmnožovat chráněné živočichy, musí s nimi počítat. A žádaná zvířata si musí někde opatřit, nejlépe v jejich domovině, takže se spolu s autorem podíváme za levharty a opicemi do pralesa v Sierra Leone a na úpatí mexického Popokatepetlu za vzácnými králíky. Chytněte mi Guerézu je také výpravou do nadšeneckých časů prvních ochránců divokých tvorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32008/chytnete-mi-guerezu-32008.jpg 4.5117

Catch me a Colobus (1972)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Mladá fronta

Uroborus

Ja mám to staršie, zdá sa mi, krajšie vydanie. Durrellova knižky som hltal a stále ich mám vo svojej knižnici.

medlovice

Už dlouho jsem nečetla knihu s takovou chutí. Milá a humorná i když spousta případu je smutných. Ne vždy se jim podařilo zvířátko zachránit a odchovat mladé, na odchytech si taky užili radosti a smutku , ale je to hezká optimistická knižka a Durrell je výborný vypravěč a velký člověk.

evelinka
16.12.2017

Jako všechny knihy od Geralda Durrela svěží a poutavé čtení

Riccia
02.02.2017

Další knížka pana Durrella, ve které však nepíše pouze o svých výpravách za zvířaty, ale významnou částí knížky je i vyprávění o zrodu a chodu vlastní zoologické zahrady na ostrově Jersey - o důvodech, které ho vedly k jejímu založení i o cílech, které by chtěl svou zoologickou zahradou dosáhnout. Píše i o svých důvodech, proč píše knihy a sám přiznává, že psaní knih je možností, jak pro chod své zoo získat potřebné finance. Někomu možná tato "vynucenost" může vadit, já jí naopak fandím. Našel cestu, jak nám čtenářům přiblížit svět divoké přírody prostřednictvím svých zážitků a poznatků a přitom ještě trošku zabezpečí chov ohrožených zvířat. Prima.

anelaz
22.01.2017

Opět pěkná oddechovka od pana Durrella

Martin, Vyškov
11.02.2015

Tato kniha se Durrellovi opět moc povedla, velmi hezky napsané a úsměvné příběhy, většinou i s dobrým koncem.

kapllu
30.06.2014

Knížka není špatná, ale stejně z ní cítím, že Gerald Durrell hlavně milovník zvířat, to spisovatelství praktikuje jen z nutnosti. Tím neříkám, že by neměl psát, některé příběhy jsou opravdu zábavné a i zákulisí ze zoo ve mně vzbudilo zájem, ale jedno přečtení mi nejspíše stačilo.

BlackFun
01.09.2013

Moje oblíbená kniha už od dětství :)

mayinka
05.07.2013

A od precteni tehle knihy nemam rada zoo. Kazde zvire, co lidi v zoo vidi, ma nekde nejake rodice, ktere bud museli zastrelit, odehnat nebo ..... Chapu ale .....

evickakyticka
11.03.2013

Opět oddechové čtení, u kterého se dozvíte řadu zajímavých informací ze života zvířat. Mohu jen tiše závidět samotnému autorovi, který scestoval svět a neváhal se s námi, se čtenáři, podělit o své zážitky. Poslední kapitola a doslov se věnuje ochraně přírody. Ta je v naší době pro každého (doufám!) samozřejmostí. A je také hezké srovnat, jak se posunula od dob, kdy o ní Durrell pouze snil.

Sirina
26.02.2013

Výborná kniha, která mi dala ohledně zvířat mnohem víc, než veškerá skripta na naší univerzitě.

dusty
18.09.2012

Prostě pan spisovatel. Jen málokdo dokáže svou práci popsat tak vtipně, že byste od Durrella klidně mohli číst příručku o vytírání záchodku.