duben duben komentáře u knih

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Čtivě napsané, rozdělní do tří hodně samostatných pohledů je moc dobrý nápad a prostřední část knihy, ač se mi zpočátku líbila nejmíň se mi nakonec svým podáním stala nejhezčí částí s kterou jsem se nerad loučil. Dobře promyšlené a celý příběh měl hlavu a patu. Určitě bych doporučil přečíst těm co mají rádi sci-fi literaturu.

02.06.2015 4 z 5

Pernští delfíni Pernští delfíni Anne McCaffrey

Zatím pro mě asi nejslabší kniha z série o Pernu. Sice příjemně doplní informacemi o širším dění na Pernu a ukáže další zajímavý pohled na postavy. Ale není to až tak chytlavé jako předchozí díly a při čtení už to není takové napětí, že by člověk nechtěl dát knihu z ruky, nebo se nemohl dočkat kdy si bude moct přečíst další kousek.

26.05.2015 3 z 5

Všechny pernské Weyry Všechny pernské Weyry Anne McCaffrey

Sem tam sice trošku rozvleklejší, ale i tak se mi to moc líbilo.

10.05.2015 5 z 5

Hrdinové pekel Hrdinové pekel Darren Shan (p)

Pěkné trošku předvídatelné zakončení, ale napsané hodně poutavě a rozhodně tam byla i nějaká zajímavá překvapení.

10.03.2015 5 z 5

Temné volání Temné volání Darren Shan (p)

Paráda, víc směrované do sci-fi než předchozí hororové díly, ale tohle se mi hodně líbilo

10.03.2015 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Darren Shan (p)

Tak se to zase moc pěkně rozjelo. Hlášky Grubbse mě baví, takže vyprávění z jeho pohledu jsem si pěkně užíval. Zatím jedna z těch nejlepších knížek celé série.

09.03.2015 4 z 5

Stín smrti Stín smrti Darren Shan (p)

Souhlasím, že už je to překombinované až moc. Zrovna si říkám, jestli to už nedosáhlo bodu, kdy už to je tak na hlavu postavené, že nedává moc smysl číst to dál. Ale už zbývají jen 3 knížky tak to dočtu, třeba se to nebude dál stupňovat, i když soudě dle jiné série co jsem od autora četl v nějaké zlepšení moc nevěřím.

07.03.2015 3 z 5

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Darren Shan (p)

Trochu předvídatelné, vzhledem k tomu jak dlouhé je celá série. Ale i tak plné zajímavých zvratů. Navíc jsem od toho nemohl odejít dokud jsem to nepřečetl na jeden zátah.

06.03.2015 4 z 5

Massagre Massagre Darren Shan (p)

Příjemná oddechovka, o něco lepší jak první díl a podobně dobrá jako díl druhý.

03.03.2015 5 z 5

Mistrovství práce s DSLR Mistrovství práce s DSLR Roman Pihan

Doporučuju všem kdo si koupí zrcadlovku a pak chtějí poradit co s ní. Základy, pěkně srhnuté. Jediné co mi na knize extrémně vadí je formát. Je zbytečně velká, přitom text je pak na víc sloupců a je díky rozměrům nejde číst jinde než doma někde v křesle, na sedačce nebo u stolu. Zapomeňte, že byste ji vzali s sebou do vlaku, autobusu nebo třeba s sebou někam na focení do terénu.

02.03.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha plná zajímavých myšlenek, pokud si jich člověk všimne a chce je vnímat. Zároveň se hezky čte jako pohádka dětem před spaním

02.03.2015 5 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Pro mě zatím nejúžasnější a nejlepší kniha jakou jsem kdy četl.

02.03.2015 5 z 5

Odlesk duše Odlesk duše Stanislav Duben

Kniha jde koupit v tištěné verzi na http://www.librix.eu/cz/books/detail/odlesk-duse-246/ a nově také o něco levněji v elektronické podobě zde http://ekniha.eu/stanislav-duben-odlesk-duse/?ap_id=duben

04.03.2013