DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Lauren Slater

Výzkum na výzkum.
Za mě velice zajímavá kniha, která rozebírá jednotlivé experimenty, vědce, pokusy a psychologické testy. Autorka smýšlí velice lidsky a z praktického pohledu.
Knihu hodnotím jako velmi přínosnou do oboru

25.10.2023 4 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

O této knize jsem neměla ani tušení a náhodou jsem na ní narazila v knihkupectví. Málokterý český Fantasy píšící autor mi sedne ovšem tato autorka mě velice mile překvapila.
Kniha byla naprosto skvěle zpracovaná. Líbilo se mi zasazení mystična do historické doby 19. století. Autorka má veliký cit pro psaní. Četlo se to stejně krásně jako se dívalo na samotnou obálku. Líbilo se mi že autorka přidala několik vysvětlivek, a že je kniha autentická s historickou dobou. Líbil se mi i příběh Žofie, která byla opravdu statečná a ctižádostivá postava zároveň její schopnosti mi sedli do podzimní nálady.
To, co bych ovšem knize vytkla ačkoliv nerada, je právě děj, který mě zhruba od půlky až tak nezaujal jako na začátku, kdy mě se zabořeným nosem v knížce pohltil.
Celkově jsem ale velice ráda že jsem si knihu přečetla doufám a věřím že bude mít úspěch

21.10.2023 4 z 5

Vzplanutí: První kolo Vzplanutí: První kolo P. S. Herytiera (p)

Po knize jsem sáhla čistě náhodou zaujala mě zajímavou obálkou a určitým způsobem jsem si myslela že půjde i o fantasy bohužel ne. Kniha je jedním velkým klišé, nezaujal mě ani způsob jakým byla kniha napsaná, ale ani hlavní postavy, jejich jednání mi připadalo úplně nesmyslné hlavně tedy hlavní hrdinky. Máme tu hate vs love které se střídá jako ponožky chvíli: Pojď sem! ale pak: Jdi pryč!
neustále opakující se fráze "za všechno můžeš ty!"
A co se děje týče za mě byl umělé dramatický zabalený ve vrstvě vulgárních slov a také spousty zbytečných vedlejších postav.

Kniha nese název vzplanutí Ale za mě nevykřesala ani jiskru. Škoda

21.10.2023 1 z 5

Psychoanalytická párová terapie Psychoanalytická párová terapie Slavoj Titl

Kniha byla velice přínosná protože obsahuje spoustu věcí z praxe ale také spoustu odborností musím v knize ovšem vytknout některé věci které jsou za mě už v dnešní době hodně na jiném břehu samozřejmě člověk nemůže soudit knihu na základě dnešní doby když vycházela v jiné době svět se velice rychle mění ale spoustu věcí v párech a párových problémů zůstává stejných.

21.10.2023 3 z 5

Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Shannon Lee

Od této knihy jsem čekala obyčejnou rozvojovou knihu ale je rozhodně neobyčejná. Kniha obsahuje několik životních moudrostí ale také životních fází pocitů a prožitku a vlastně není až tak návodem jako spíš možností jak se lze na situaci podívat. Tím že je kniha napsaná dcerou Bruce Leeho tak vypráví i několik zajímavostí z osobního života. Knihu rozhodně stojí za to mít v knihovně a postupem času i během života se k ní vracet.
Vřele doporučuji a jsem velice ráda že jsem na knihu narazila

21.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

2 díl mě bavil daleko víc než ten první ani jsem to nečekala. Opět samozřejmě krásná obálka a originální děj. Jde teprve o druhou knihu proto jsem nečekala že to nějak dopadne jelikož autorka zmínila že tato série nebude Pouze trilogii ale několika dílnou sérií. Co se týče děje, tak kniha má velké plus v tom že se pořád něco dělo čímž byla kniha velice čtivá na druhou stranu musím říct že děj jako takový byl a je hodně rozvětvený do různých rozměrů a zdá se mi že čas od času i do nedotažených myšlenek. Co mě osobně příjemně sedlo tak jsou hlavní postavy Brexley mi tam hezky sedí Není to žádná křehoučká princezna a líbí se mi i rozvoj její postavy a co se týče Warwica ten byl spíše takovou zpestřující kulisou. Ačkoliv se děj neposunul nikam v milostné lince skvěle se posunul v té dějové lince.

Uvidíme co nás bude čekat dál snad stejná dávka napětí a akce. Na třetí díl se rozhodne těším protože se má odehrávat v Praze a věřím že bude stejně nadupaný jako tento

15.10.2023 4 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Kniha je obrovský autorčin pokrok oproti druhé sérii. Kniha je propracovaná a má větší hloubku. Avšak Každá Kniha ve čtenáři něco zanechá ve mě zanechala pochmurný pocit i přes ten konec.
Neni to Kniha pro veselé čtení ani pro oddech. Co mi nesedlo tak hlavní hrdinka u které se mi zdálo že v polovině knihy vyměnila charakter ale paradoxně mě kniha od druhé poloviny zaujala víc. Čemu také dávám zápor jsou některé kruté scény bez kterých si myslím že by se dějově kniha v klidu obešla.

Musím uznat velké plus a to originálnimu světu a jeho pojetí z náboženského/mytologického i historického pohledu je znát že právě na tom si dala autorka záležet.

Celkove knihu hodnotim smíšeně ale tím nezapírám autorčin styl psaní i smýšlení jelikož mnoho myšlenek bylo úchytných do života

12.10.2023 3 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Musím říct, že kniha byla asi taková jako název někde na koštěti poletující ztřeštěnost.
Samozřejmě, že to připomínalo XY knih a nebylo to nic originálního ale bylo to vtipné naprosto oddechové a s dávkou romantického kotle. Ideální na podzimní čas

11.10.2023 4 z 5

Psychodidaktika Psychodidaktika Jiří Škoda

Pro TEORETICKÉ základy pedagogiky je to asi vhodný začátek i pro rozšíření si vědomosti nicméně pro běžné počtení či pro mazáky v oboru nevím zda je to příbosné řekla bych ale, že v tomto ohledu nabízí knihy z oboru pedagogiky mnohem lepší knihy a to především z praxe.

11.10.2023 3 z 5

Jak jsem šel pro mléko a vrátil se s kolem Jak jsem šel pro mléko a vrátil se s kolem Jochen Mai

Některé myslenky nejsou špatné ale rady ohledně rozhodování? Myslím že každý může rozhodování vnímat jako Proces a více se zabývat nad tím proc mu třeba trvá tak dlouho vybrat jen obyčejnou věc. V tomto ohledu bych ovšem doporučila jinou knihu toto je opravdu na odlehčení pokud si s rozhodovanim děláme až příliš těžkou hlavu

11.10.2023 2 z 5

Sny jako řeč nevědomí Sny jako řeč nevědomí Robert A. Johnson

Nebylo to špatné počtení ale za mě až příliš esoterického pohledu spíš bych ocenila kdyby kniha rozebrala sny spíše z hlubinné stránky mozku a celkových propojení emocí s kterými chodíme spat a nasledne atmosfery ve snech

11.10.2023 3 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Kniha je originálním přepracováním klasiky Malé mořské víly.

Líbilo se mi jak autorka vykreslila hlavní postavu, která nezná nic jiného než krutost a kruté zacházení a s proměnou v člověka si začne uvědomovat hodnotu lidskosti ale především se sama mění a poznává jaký je lidský svět.
Co se týče "prince" kapitána tak jeho postava i charakter mě bavili i špičkování mezi ním a Lirou a to jaký byl.
Napínavý konec i krásné vykreslení světa.
Čím mě kniha trošku zamrzela byla natahováním neurčitých věcí a utnuti konce.
Jinak ovšem krásná obálka a pokud bude přeložena další autorčina že série tisíc království ráda si přečtu.

04.10.2023 4 z 5

Mýty na talíři: Proč téměř všechno, co se říká o jídle, není pravda Mýty na talíři: Proč téměř všechno, co se říká o jídle, není pravda Timothy David Spector

Souhlasím s tím, že kniha obsahuje opravdu mnoho informací ovšem není nejak složitá na porozumění. Odkrývá potravinové mýty a různá tvrzení které jsou v knize podloženy.

Myslím že na této knize je důležité uvědomit si jedno. Každé tělo je jiné a každému vyhovuje něco jiného. Myslím že informace se velice hodí pokud chce člověk předejít stereotypům a alespoň trochu být informován o tom co kupuje a jak se stravuje. Zároveň se mi ale na knize lidi že nikomu nenutí názor jen podkládá myšlenku jste to, co jíte.

29.09.2023 4 z 5

Voda na radost Voda na radost Radkin Honzák

Knihy Radkina Honzáka mám v oblibě líbí se mi že jsou směsicí humoru, praxe, teorie i moudrých myšlenek. A s touto knihou to nebylo jinak. Kniha se různě střídala a proplétala a hovořila především o smíchu a radosti.

29.09.2023 4 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Souhlasím s předchozím komentářem. 1 díl začal velice slibně autorka si mě získala svým smyslem pro psaní čtivý děj. Nicméně díl od dílu se vlastně celá pointa prvního dílu přesunula zcela jen na milostnou dějovou linku. Hlavní děj který byl tak vyzdvihnutý v prvním díle byl tady úplně upozaděný, aby se neřeklo a tudíž i nezáživný. Kniha má hlavně úplně nelogické uspořádání a spoustu nedotažených myšlenek. Za mě je závěrečný díl od kterého jsem Očekávala nejvíce zklamání Ale pokud si chce člověk přečíst knihu kterou bude bezmyšlenkovitě pročítat a užívat si nemravné scény pak je třetí díl to pravé. V opačném směru Doporučuji autorčinu Druhou sérii která je zpracováním o poznání lepší

28.09.2023 2 z 5

Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Victor Dixen

Zajímavý nápad to rozhodně ale kniha za mě byla velmi plytká. Dějem nezajímavá občas i nelogicky navazující a i názvy či vykreslením neoriginální. Konec rozhodně nebyl ukončením...co bude dál dozvíte se v příštím díle ale jakoby autor utnul další rozepsanou kapitolu a hodil uprostřed souvětí do druhé knihy.

Nápad nebyl špatný ale čekala jsem víc už jsem četla lepší knihy s touto tématikou ale tak to je někomu sedne někomu ne a věřím že si najde své čtenáře.

26.09.2023 1 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Kniha není jen obal. Ale tahle kniha je kouzelným odrazem svého obalu, který zaujme. Nečekala jsem že mě kniha až tak nadchne. Uznávám, že byla pochmurná občas morbidní ale zato mi naprosto obsahem vyrazila dech.

Nevím vlastně čím to je ale knize nemám co vytknout. Čtivý děj, nádherná obálka, skvěle vykreslené postavy, chytlavá zápletka a naprosté ponoření. Takový pocit jako když sedíte tam, kde se odehrává děj a jen čtením jste zcela přítomní ho prožívat se všemi emocemi spolu s hrdiny. Co mě na knize ale nejvíce zaujalo byl pohled na smrt a celkové zamyšlení se nad v tomto případě smrťákem. Autorka smrti vdechla vlastnosti lidského charakteru a vytvořila tak nejzáživnější postavu knihy, která má svůj humor i pocity. Možná je to chmurným podzimem a blížícími se svátkem mrtvých ale mně kniha sedla. Spoustu lidí knihy s tématikou smrti číst nechtějí protože to bývá těžké čtení ovšem zamýšlet se nad smrtí/ smrťákem takto může být svým způsobem ulehčující také.

Už aby vyšel další díl a ke knize se ráda vrátím

25.09.2023 5 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Původně jsem si myslela, že to u třetího dílu skončí ale stále ti pokračuje a rozšiřuje se.

Autorka mě nadchla už první knihou takže proč nepokračovat kniha má skvěle zpracovaný svět i děj který si mezi sebou notuje takže se člověk nenudí. Svět je opravdu nádherný, originální a nezevšední akorát u této fantasy bych navrhovala oddělit některé postavy do zvláštní série a napsat jim děj klidně i ve stejném světě a spíše posouvat hlavní a původní postavy které tam za mé nedostaly mnoho místa a upřímně vyznat se co kdo kde s kým a na jakém břehu už je ve 4 díle docela hokej. Obzvlášť tedy pamatovat si vedlejší a vedle vedlejší postavy dalo občas zabrat.

Co se samotného děje týče tak navázal krásně na předchozí díl a byl rozjetý již od začátku těším se na pokračování protože tato série má opravdu kouzlo a učarováníhodný svět i děj.

25.09.2023 4 z 5

Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Daniela Kovářová

I za mě nic extra spíše podprůměrné a dějově nezajímavé ale bavili mě autorčiny hlášky i hudební vkus

21.09.2023 2 z 5

Tvůj mozek ví víc, než si myslíš Tvůj mozek ví víc, než si myslíš Niels Birbaumer

No asi jsem čekala něco lépe propracovaného tohle ačkoliv zajímavé byla v podstatě nedotažená hrstka výzkumů a myšlenek. Nicméně některé studie byli opravdu pozoruhodné

21.09.2023 2 z 5