Dominika13 Dominika13 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha o knihách! Co více si přát?! :-D Nádherné vyprávění o holčičce, která miluje knihy, své pěstouny a kamarády. Probíhající válka a dech smrti rozhodně nemůže vzít Liesel odvahu. Obdivuji příběhy s mnoha krušnými momenty, avšak plné naděje.. Pohled smrti na veškeré dění přidává příběhu na dokonalosti.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Pokud hledáte knihu s duší, tak jste na správné adrese! Kombinace války, osiření, slepoty, nadání, lásky a přátelství je opravdu skvělá. Je znát, že se autor na této knize opravdu nadřel. Kniha se mi velmi líbila a vřele doporučuji. Bohužel, další knihy od tohoto autora mě již zklamaly. :-(

20.07.2018 5 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Troufnu si říct, že po přečtení této knihy, se ze mě stal fanoušek mangy!! Nejdříve jsem viděla film, kniha ve stylu mangy s (pro nás) netradičním stylem čtení a nádhernými kresbami je úplně jiný zážitek, který stojí za to. Pravda, je třeba se zdržovat alespoň prohlížením obrázků, protože jinak máte tuto knihu přečtenou za chvíli.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Má první detektivka! :-D Dlouho jsem se k tomuto žánru nemohla přemluvit, proto jsem ráda, že jsem začala právě Miléniem. Dle stylu psaní i popisu různých odborných oblastí je znát, že autor byl vynikající novinář a spisovatel. Na start byla kniha velmi dobrá, další díly jsou ještě lepší.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velmi zajímavý příběh k zamyšlení se nad postavením žen a mužů v době totalitního režimu, který se schovává za Písmo svaté. Autorka vypráví příběh bez větší citové účasti. Konec je nevyjasněný a otevřený. Krutost a přímost seriálu se v žádném případě nedá srovnat s knihou. Pro slabší povahy je kniha lepší volbou. :-)

20.07.2018 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Velmi oceňuji propracovanost příběhu a surový styl psaní autora, kterým se odlišuje od jiných. Pátrání po vrahovi, který staví sněhuláky, zasazené do bílých plání drsné, a přitom krásné norské přírody, mě opravdu bavil. Zhruba od třetiny knihy jsem měla pár tipů na viníka, nakonec jeden z nich vyšel. Určitě si hodlám přečíst další knihy od Nesba! Začínám přicházet na chuť detektivkám..