dolouš dolouš komentáře u knih

Kapitální békovina by byla nepřečíst si tuto skvělou knihu. Dostal jsem se k ní až po letech a i když mám seriál rád, kniha byla lepší.

07.11.2023 5 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Bohužel, nemohu dát více než tři hvězdy. A to mám postapo rád. Kniha mi přišla chvílemi zmatená, příliš prorostlá divadlem, v určitých chvílích jsem měl chuť jí odložit.

07.11.2023 3 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Snaha o přečtení byla, ale v první třetině jsem to vzdal.

22.10.2023 1 z 5

Protože je nás mnoho Protože je nás mnoho Dennis E. Taylor

Nevím, mám scifi rád, k této knize jsem se dostal náhodou ale ani po 50 stranách jsem se nedokázal začíst. Možná se k ní ještě zkusím někdy vrátit, ale zřejmě autor nebude můj šálek kávy.

26.09.2021 odpad!

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Osobně mám s touto sérií trochu problém, Kotletu mám docela rád, ale tohle mě zklamalo. Doufám, že trochu opráší svou upírskou podstatu, protože tohle mě dost zklamalo....

31.08.2021 3 z 5

Ve světle nebo ve stínu Ve světle nebo ve stínu Lawrence Block

Kniha povídek, některé byly slabší, jiné stály za přečtení. Většinu autorů neznám, každopádně King nezklamal :-)

31.08.2021 4 z 5

Kybersex Kybersex Přemysl Krejčík

Kniha povídek, která ničím neurazí, ale ani neohromí. Některé kousek lepší, jiné horší průměr.....

31.08.2021 3 z 5

Údolí světel Údolí světel Stephen Gallagher

Kniha mě moc nenadchla. Po nepříliš zajímavém začátku jsem ji odložil....

16.02.2021 1 z 5

Černá planeta / Nemesis z hvězd Černá planeta / Nemesis z hvězd Hans Kneifel

V knize byly celkem dvě povídky, Černá planeta nebyla špatná, ale ze začátku trochu zdlouhavá, Nemesis byla určitě lepší, napínavá od začátku až dokonce. Jinak určitě kniha stojí za přečtění.

16.02.2021 5 z 5

Léčebna Léčebna Jana Jůzová

Knihu se mi podařilo i s větším sebezapřením přečíst nakonec až do konce. Jedná se o dost schizoidní příběh psaný školáckou gramatikou. Autorka možná knihu vydala sama pro sebe. V textu je dost gramatických chyb a celý příběh je jeden velký nesmysl.

12.02.2021 1 z 5

Nosič nábytku Nosič nábytku Jan Weiss

Po přečtení knihy Dům o tisíci patrech jsem si řekl, že zkusím ještě další knihu tohoto autora. Musím říci, že jeho povídky jsou tak fantaskní, že vždy čekám, co se z toho vyvrbí. Některé byli kousek slabší, to nic ale nemění na jejich originalitě. Každopádně je poznat, že Weiss byl mistr svého žánru.

12.02.2021 5 z 5

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Opět jedná skvělá kniha s kterou jsem měl tu čest se seznámit. Silně psychotické, místy groteskní, přesto bravurní. Poslouchal jsem původně jako audioknihu, kniha je ovšem lepší.

10.02.2021 5 z 5

Autoelektrika a autoelektronika Autoelektrika a autoelektronika Jiří Šťastný

Kdysi jsem z této knihy vycházel při studiu elektroniky v motorovém vozidle. Jedna z lepších učebnic, seznamující se zařízeními a elektroinstalací ve vozidle.

09.02.2021 5 z 5

Elektronika pro auto, moto, kolo Elektronika pro auto, moto, kolo kolektiv autorů

Knihy jsem si kdysi jako kluk koupil a už se k ní skoro nikdy nevrátil. Ne že by snad kniha byla špatná, ale prakticky se mi nepovedlo nic uplatnit. U některých schémat taktéž chybí DPS.

09.02.2021 3 z 5

Zánik Faeny Zánik Faeny Alexandr Kazancev

Škoda, že toho autor nenapsal více. Kniha se mi velmi líbila, ze začátku jsem se tím musel trochu prokousávat, ale pak měla nadchla. I ten konec byl takový hezky uzavřený.

Číslicová technika Číslicová technika Marcela Antošová

Základní kniha všech, kdo se více ponoří do studia slaboproudé elektrotechniky. Tyto řady knih jsou velmi zdařilé a i poskytují základní vhled do problematiky číslicové techniky.

09.02.2021 5 z 5

MultiSIM - elektronická laboratoř na PC MultiSIM - elektronická laboratoř na PC Antonín Juránek

Vzhledem k tomu, že SW využívám se jedná o hezky napsanou knihu, která seznámí se základy programu. Určitě by ji měl mít v knihovně každý, kdo využívá simulaci el. zapojení.

09.02.2021 5 z 5

Základy elektrotechniky II pro 2. a 3. ročník SOU elektrotechnických Základy elektrotechniky II pro 2. a 3. ročník SOU elektrotechnických František Lstibůrek

Stejně jako první díl, na svou dobu geniální kniha z které jdou čerpat informace stále, i v dnešní době. Bohužel se takto kvalitní knihy dnes již nevidí.

09.02.2021 5 z 5

Základy elektrotechniky I pro 1. ročník SOU elektrotechnických Základy elektrotechniky I pro 1. ročník SOU elektrotechnických Ladislav Voženílek

Kniha z které vzešlo několik generací elektrotechniků. Zásadní, základní a výborná. Čerpám z ní dodnes.

Elektronika pro silnoproudé obory Elektronika pro silnoproudé obory Jiří Chlup

Velmi dobrá kniha poskytující základní přehled o slaboproudé elektronice. I když některé věci jsou již přežité, přesto pro základní přehled dostačující.