Jaroushek Jaroushek komentáře u knih

Syndrom Loutky Syndrom Loutky Dina Rubina

Zajímavá, netradiční a rozhodně výborná kniha. Chce to věnovat pozornost i malým detailům, aby vše hezky zapadlo. Českým čtenářům jistě udělá radost část děje odehrávající se v Praze. Vše začíná pozvolna, postupně se rozmotává, aby poslední třetina byla ta, kterou zhltnete jedním dechem.
Da se říct, že pravdu mají jak recenze s vysokým, tak nízkým hodnocením. Jsem si jistý, že záleží, v jakém rozpoložení čtenáře kniha zastihne.
Spousta informací o loutkách, které mě donutily nejednou odběhnout a načíst si o dané zmínce víc.
Jako poslední věc bych určitě všem doporučil četbu co nejméně kouskovat a pustit se do ní, až na ni budou mít opravdu čas.

28.07.2021 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Zatím nejslabší kniha z této série. Jedna z mála zajímavých pasáží byl manželský pár v chatě. Přišlo mi, jako by to bylo od jiného autora než předchozí díly.

20.04.2021 3 z 5

Oběť Oběť James Carol

Moje první kniha ze série i od autora celkově. Abych byl upřímný, byl jsem zklamaný. Winter je od začátku prezentován jako geniální vyšetřovatel a přitom celý děj knihy jen vidíme, jak se i s Mendozovou (která mi přišla, že je dosazena jen do počtu a víceméně garantuje Winterovi policejní pravomoci, které on nemá a dělá jakýsi hloupý protipól, aby Winter mohl nahlas říct svou tezi) dozvídají jen to, co naše pachatelka chce, aby věděli a žádnou vlastní iniciativu extra nevyvíjí. Loutka by byl příhodnější název. Tempo i děj je dobré, nicméně bez nějakých výrazných momentů, u kterých bych si byl jistý, že při zmínce této knihy si na ně vzpomenu. Za mě tedy průměr, který neurazil, ale ani nenadchnul a bohužel nemotivoval pouštět se do další knihy ze série.

13.01.2021 3 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Přečteno takřka jedním dechem a opět naprostá spokojenost. Povídky jsou vyvážené, žádná není vyloženě špatná. Za mě naprosto nejlepší hned ta první, na druhém místě Velký řidič. Vyprávění nenechá člověka oddechnout, dokud není na konci povídky a opravdu mě mrzelo, když jsem si četl závěrečnou řeč a záviděl svému minulému já, že měl tuto sbírku teprve před sebou.

27.12.2020 5 z 5

Bounty Bounty Michael Byrnes

Kdyby dílo udrželo tempo nastavené v první polovině, neváhal bych a šel do plného hodnocení. Bohužel, postupně ubývá napětí a jak i v jiných komentářích zaznělo, závěr je vyloženě odbytý i za předpokladu případného pokračování a to mě mrzelo. Co se mi naopak líbilo bylo trefné poukázání na nebezpečí rozšiřujících se možností technologií a taky sehranost vyšetřovacího týmu, kdy je milou změnou, že není přítomen žádný do očí bijící hlupák mezi vyšetřovateli.

Co se technických věcí týče, i já jako laik jsem neměl žádný problém s porozuměním. Kdo má základní znalosti a případně je ochotný si během jedné minuty na internetu najít, o čem přesně je řeč (i když v mnohých termínech se snaží autor čtenáře poučit), nebude mít žádný problém s pochopením.

27.12.2020 4 z 5

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Musím říci, že kniha mě mile překvapila. Jako člověk, co se pohybuje ve vojenském prostředí jsem v tom kolikrát viděl absurdní situace, které jsou v armádě viditelné do určitého měřítka i dnes. Dílo rozhodně plní svou úlohu, i když myslím, že by šlo i trochu více přitlačit na pilu. Určité části (jako vyobrazení života na zemi v pokročilých fázích a homosexualita) mi přišly již méně zdařilé, ale celkový dojem zůstal vysoce pozitivní.

27.12.2020 5 z 5

Advokáti mrtvých Advokáti mrtvých Pavel Nečas

Obrovský potenciál, který není ani za mák využitý. Spousta lékařů, kteří měli rozhodně co říci, ale obsah není o zajímavých kazuistikách ani o perličkách z tohoto oboru. Každý rozhovor má téměř totožné otázky a proto ve výsledku splývají jeden do druhého a žádný není ryze originální. Tazatel se baví o rybaření, politice, studiu na fakultě, ale ze samotného oboru a kolem případů se točí tak 3% knihy. Obrovské zklamání a nedoporučuji.

02.10.2019 1 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Já tedy začal netradičně z druhého konce série, jelikož to byl dar, nicméně návaznost na předchozí díly není nijak závratná, tak si toufnu soudit, že se zase nic moc nestalo. I když něco mi asi sepne až zpětně, když se nyní pustím do prvních dvou dílů.

Začátek nechodí kolem horké kaše a rovnou jsme vrženi do řešení onoho tajemného dopisu. První třetinu bych hodnotil jako vysoce napínavou a asi nejlepší z celé knihy. Druhá třetina se trochu vleče a souhlasím s některými komentáři, že kniha by mohla být o několik stran kratší, díky roztáhlému středu děje. Finále nicméně opět šlape na plyn a vskutku nešlo jinak, než posledních 200 stran dočíst najednou. Za mě veliká spokojenost a jsem rád, že jsem se k pravidelnému večernímu čtení vrátil zrovna tímto kouskem.

15.09.2019 5 z 5