diva diva komentáře u knih

příběh nenabídl nic převratného, ale prudce infekční bezstarostná atmosféra mnou prosákla hned zkraje. děda ve vší prostotě vítězí nad záludností každé životní situace. nekomplikované, uvolňující, povznášející. přečtěte si to ,) 95%

08.02.2013 5 z 5

Hranice lesa Hranice lesa Vratislav Kadlec

Jako prvotina to má koule, že by plemenný býk zrozpačitěl. Zábavné nápady, hravě rozkutálené. Rozsochatá čeština. Duševně nabito a odjistěno .) Těším se co bude dál a doufám ve větší formu.

19.08.2023 5 z 5

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

skvělé. palahniuk tady realitu obrousil až na dřeň. škoda toho konce .(

19.08.2011 5 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

v té knize je toho víc než by mě napadlo že do jedné může vejít. vhodná k opakovanému použití .)

19.08.2011 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

z perspektivy povědomí o jiných podobně inspirovaných románech je tohle druhý odvar. vykreslení charakterů černobílé, implicitní hodnocení působí snaživě a neautenticky. lehce naivní, úzkoprsé a takové ..jalové. nápad příjemný, možná mohl být propracovanější z hlediska technických detailů. závěr byl překvapivý a udělal by líp kdyby pár posledních stran když ne přepsal, tak klidně jenom seškrtal. jde poznat, že tmu nenapsal na jeden zátah, vcelku drasticky mění "rytmus" a formát. závěrem: i přes tuhle kritiku, přečíst se to dalo bez přemáhání se, času stráveného s tmou nelituju

19.08.2011 3 z 5

Klid mocných Klid mocných Veit Heinichen

místy to mělo náběh na slušnou oddechovku, ale zpětně vzato to jako celkek kulhá na všechny čtyři. příběh se dlouho rozjíždí a pak se někam vytratí, autor zřejmě seškrtal posledních 200 stran. hodnotím na 65% a autorovi dám ještě šanci, v jednotlivostech byl znát nevyužitý potenciál

08.02.2013 3 z 5

Doktor Pilka si kope hrob Doktor Pilka si kope hrob Petr Motýl

Toto je vzkaz sobe do minulosti, snad dorazi vcas:

NECTI TO!
!!!

Cist to bude ryzi ztrata. V kterykoli okamzik te polaska vnuknuti nedocist, prijmi ten dar, spas svuj cas jakoz i psychickou pohodu, koukej treba do zdi, jedine tim ziskas.

Ted vzyvam milosrdnou sklerozu, vem si to a strc to nekam hluboko za kredenc, at to nenajdou ani vnoucata pri vyklizeni.

Jak se pachatel sam doznava zaverem textu, vydat tuhle prehrsel zvastu odmitla vsechna tehdejsi vetsi i mensi ceska nakladatelstvi. Inu, nekdy se stane, ze se vsichni myli a genius zustane svetu skryt, tehdy tomu vskutku nebylo tak. Kdybych vlastnila papirovou knihu, vzdor svym zasadam ji zanesu do kontejneru pro trideny odpad, ani odlozit na parapet antikvariatu se to nehodi.

07.03.2024 odpad!

Čtyřicetiletá Čtyřicetiletá Leck Fischer

Vnitrni monolog prisne, odtazite starnouci zeny, ktera minula vsechny prilezitosti. Pres snahu a dilci bezvyznamne uspechy ztratila zamestnani, selhala partnersky, nevdala se, nedonosila dite, ani neziskala zadne pratele. V rozpuku stredniho veku si pripousti svou bezprizornost, hleda novou identitu. Setkava se s postavami chatrnych lidskych kvalit, poukazuje na jejich malosti. Bohuzel se vse v dobre obrati a pribeh se na konci zvesela vymkne logice vseho dosavadniho deni. Verim, ze vydavatel prilozil autorovi nuz na brk.

Pro me ctive, lidsky verohodne, znepokojive.

27.12.2020 3 z 5

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

pohnutky postav mlhavé, chovají se nesouvisle, bez logiky, nemají žádnou konzistenci. kdokoli může jednat jakkoli. což by mi samo o sobě nevadilo, pokud by šlo o záměr, podtrhnout osobnostní prázdno dotyčných, o čemž ale musím pochybovat, nebo kdyby šlo o propracovaný tanec mystiky s absurditou, ale to opravu není ten případ. děj nanicovatý, snad nějaká skrytá rovina (?) možná román promlouvá intimně ke konkrétní generaci, ko ví. na mě spíš působí jako vynuceně rozvinutá studentská etuda a ani druhý završený pokus mi nedal prozřít. důrazně nedoporučuju, obávám se že jde jen o jakýsi pokus vyzdvihnout červenou knihovnu z marasmu brakových žánrů (v tom případě zřejmě úspěšný)

08.02.2014 1 z 5

Planeta nachových mračen Planeta nachových mračen Arkadij Strugackij

jestli vas vsakly strugackymi stvorene svety, okouzlil jejich styl, proste radi je ctete - vykaslete se na planetu nachovych mracen, je to ztrata casu. jde o fadni az nudnou propagandistickou(!) scifi bez zasadniho napadu

20.04.2013 2 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

vnější děj stagnuje, celá kniha zaseknutá na pitvě jediné cyklující situace. východisko nastíněno na poslední straně, další epizoda téhle telenovely by tedy snad měla děj opět rozpohybovat. potenciál nápadu s hlukem dost nevyužitý. 60%

01.03.2013 3 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

stěžejní nápady ("hluk", komunikující zvěř..) docela zábavné a podnětné .) na vypravěčský styl se dá zvyknout. děj nemá příliš hluchých míst, občas ale navazuje trochu strojově. celek lehce povrchní, poplatný cílové skupině mládežníků. co mi čtenářsky nejvíc tahalo za nervy je nemístný patos intimity hrdinného párku. 70%

21.02.2013 4 z 5

Nezničitelná láska Nezničitelná láska Ian McEwan

zajímavý příběh podaný uvolněným a přitom poutavým stylem. příjemná četba, vyniká nad ostatní mcewanovu tvorbu

19.08.2011 4 z 5