deuce deuce komentáře u knih

Sokrates Sokrates Josef Toman

Kniha, ktorá ma postupným čítaním zaujíma viac a viac. Necháva v človeku stopu a pohne k uvažovaniu o živote a najviac ma zaujala myšlienka skormnosť, miernosť vo všetkom.

23.03.2020

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha, v ktorej autor opisuje pribeh muža ako sa stretáva s Trojjedinym Bohom. Nachádza cestu von zo smutku, ktory mu sposobila smrt dcery. Uzdravuje sa i zo zraneni, ktore si nesie z detstva od svojho otca.

27.05.2019

Marcus Aurelius Marcus Aurelius Alexander Giese

Zaujímavá kniha vytvorená zo zápiskov Marcusa a jeho pisára.

11.03.2019

Harém Harém Colin Falconer (p)

Kniha sa dala dobre čítať. Pútavé príbehy no zároveň vystihuje ako to naozaj bolo v minulosti v časoch Osmanskej ríši. Realita islamu a jeho uplatňovanie není podľa mojích predstáv a presvedčení. Ľudia veľa trpeli kôli ľudom, čo sa za islam ako náboženstvo schovávali len kôli moci.

07.02.2019

Búrka v srdci Búrka v srdci Rexanne Becnel

Pútavý príbeh, ktorý sa dobre čítal. Postavy si človek vie dobre vybaviť a vniesť sa do príbehu. Odohráva sa to v oblasti námorníctva a oto to je viac zaujímavejšie.

15.12.2018

Panenská nevesta Panenská nevesta Rexanne Becnel

Kniha sa mi veľmi páčila. Autorka znova dala každej postave význam, dobre vystihla ich povahy a každá postava dobre hrala svoju úlohu.

15.12.2018

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kniha plných zvratov, ktorá sa končí šťastne hlavne pre hlavné postavy sestry. Na začiatku som potrebovala čas, aby som prišla na chuť tomu deju. No ukázalo sa, že príbeh začal byť zaujímavý. Plná citov a sklamaní, kde prestíž a majetok ovládne nie jedného.

17.11.2018

Milenka z Ružového útesu Milenka z Ružového útesu Rexanne Becnel

super kniha v pokračovaní série, človek si môže všetko predstaviť a mám rada šťastné konce, naozaj pútavý príbeh

09.11.2018

Láska a vzdor Láska a vzdor Georgette Heyer

Kniha je zaujímavo písaná. Vystupujú tam viaceré postavy a dej je troška zašifrovaný. Na koniec pravda vyjde najavo a všetko dobre skončí. To ma tešilo. Mám rada deje so šťastným koncom.

23.10.2018 5 z 5

Rytier z Rúžového útesu Rytier z Rúžového útesu Rexanne Becnel

páčil sa mi román, história, dobrodružstvo a autorka vystihla postavy, tak, že si ich človek mohol dobre predstaviť a každej dala významný charakter

15.10.2018

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Získala som iný pohľad na vzťah medzi mužom a ženou. V praxi je to tak ako autorka píše. Muži aj tak vždy budú chcieť potvoru. Dobré dievčatá ich prestanú časom zaujímať. I keď na začiatku spoznávania si mysleli, že s tou by si vedeli predstaviť budúcnosť.

16.07.2017 4 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

pekná kniha o anjeloch, autorka opisuje svoj dar vidieť anjelov

11.05.2014 4 z 5

Dieťa zmierenia Dieťa zmierenia Francine Rivers

príbeh o slečne, ktorá sa rozhodla žiť život spolu s Bohom, tak rieši prekážky čo jej vstupujú do života

20.03.2014

veľmi pekná kniha

20.03.2014 2 z 5

Konštrukcia človeka Konštrukcia človeka Michel Quoist

super kniha ako autor píše o vzťahoch človeka ku sebe samému, vesmíru, bohu, a k luďom. Bez vzťahov by človek nemohol správne fungovať. Je to zmysel bytia láska v rôznych podobách.

24.11.2013 2 z 5

Konštrukcia človeka Konštrukcia človeka Michel Quoist

autor dobre píše o človeku ako o osobnosti, zaujímavé

08.09.2013 2 z 5

Tajomstvo Boha Tajomstvo Boha Ruediger Schache

zaujímavá kniha, odporúčam prečítať :) pre tých, čo sa zaujímajú o život odkiaľ prišiel človek a o vzniku a stvoriteľovi všetkého.

08.05.2013 5 z 5

Charizmatický svätec - Detstvo Charizmatický svätec - Detstvo Oldřich Med

autor dobre napísal o detstve Jána Bosca, páčila sa mi kniha, matka Jána Bosca bola múdra žena. Autor píše o živote svätca :)

07.05.2013 3 z 5

Oběť zpovědního tajemství (převyprávění) Oběť zpovědního tajemství (převyprávění) Joseph Spillmann

veľmi dobre sa čítala kniha, zaujímavý dej, trocha napínavý, páčila sa mi :)

07.05.2013 2 z 5

Veľké a malé tajomstvá Veľké a malé tajomstvá Helena Boková

páčil sa mi príbeh ženy ako nakoniec stretla svoju pravú lásku.

15.04.2013 2 z 5