Rytier z Rúžového útesu

Rytier z Rúžového útesu https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95443/rytier-z-ruzoveho-utesu-95443.jpg 4 116 116

Růžový útes série

Dej tohto pútavého románu sa odohráva vo Walese dvanásteho storočia. Odbojní Walesania sa usilujú vyhnať zo svojej vlasti anglických votrelcov. K najodhodlanejším rebelantom v divokých lesoch obklopujúcich hrad Rosecliffe patrí mladučká, hoci životom ťažko skúšaná Rhonwen. Hrdá, odvážna dievčina Angličanov z duše nenávidí, a tak bez zaváhania prijme úlohu zabiť jedného z ich veliteľov, Jaspera Fitza Hugha. Ako dieťa mu síce raz zachránila život, no teraz vie, že Jasperova smrť je nevyhnutná daň za slobodu jej ľudu. Rhonwen však ešte netuší, že oveľa silnejšia než tá najzarytejšia nenávisť je láska...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Knight Of Rosecliffe , 1999

oresvo
09.04.2021 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil víc než ten první.
Četlo se to prakticky samo.

moudivlacek
06.06.2020 5 z 5

Ještě teď mi plesá srdce nad tímto příběhem. Série začala krásným příběhem Jocellyn a Randa, a nyní pokračuje jeho bratrcem Jasperem a rebelkou Rhonwenn. Opětovný boj Angličanů a Welšanů. Rhonwenn brzy zjistí, že i přes svou nechuť se zamiluje do Jaspera. Ovšem odmítá zradit svého kamaráda a spolubojovníka v boji proti Angličanům Rhyse. A i když přijde čas si mezi nimi vybrat, ona volí jen a jen lásku.
Moc se těším na poslední díl. Pro romantiky mohu tuto knihu jen doporučit.

petraj30
02.09.2019 5 z 5

Mooooooc krásný příběh, plný intrik a romantiky..... ach, jak sladké. Kniha se mi líbila o trochu víc, než předchozí díl, asi proto, že v prvním díle se více bojovalo a tady se člověk více zaměří na postavy. Velice se těším na konečný díl této úžasné série.

1casper
10.12.2018 4 z 5

Knihy ze středověku mám ráda. Tahle se četla ještě lépe, než první díl.
Těším se na třetí díl.
Jsem zvědavá, jak bude pokračovat příběh Rhonwen a Jaspera.

deuce
15.10.2018 5 z 5

páčil sa mi román, história, dobrodružstvo a autorka vystihla postavy, tak, že si ich človek mohol dobre predstaviť a každej dala významný charakter

Evaho73
27.06.2017 4 z 5

Tým, že som prečítala prvý diel tejto série (Nevesta z Ružového útesu) bolo pre mňa ľahké vpadnúť do deja a dozvedieť sa o tom ako skončí osud druhej dvojice.

havrmoni
30.10.2015 4 z 5

Dala jsem 4*,ale spíš za druhou půlku. Ta první byla jak opakování z předešleho dílu. Věznitel a vězeň/kyně, možná kdyby byla kratší byla by svižnější a neměla by hluchá místa. To samé mi vadilo v prvním díle.

Nibiru
13.08.2014 5 z 5

Pokračování knih Růžového útesu mě nezklamalo, moc se mi líbila.

petrak
19.07.2012 4 z 5

Mám ráda takovéto knihy, tudíž se mi knih velmi líbila :-)

maryzka
04.05.2012 3 z 5

pokračování tak jsem byla zvědavá

Aria85
10.04.2011 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z téhle série.. pěkné :)