Milenka z Ružového útesu

Milenka z Ružového útesu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112098/milenka-z-ruzoveho-utesu-112098.jpg 4 111 111

Růžový útes série

< 3. díl

Keď lord Randulf Fitz Hugh s manželkou Josselyn odídu do Londýna na korunováciu nového kráľa, na hrade Rosecliffe nechajú svoju dcéru Isolde. Má to byť trest, pretože sa vzbúrila proti otcovmu rozhodnutiu vydať ju za syna jedného zo spojencov. Isolde je presvedčená, že manžela si má nájsť sama a cestu k nemu jej ukáže srdce. Ako dočasná hradná pani si spočiatku počína dobre, no jedného dňa sa dopustí osudnej chyby: povolí vstup do hradu skupinke potulných spevákov vedených mladým mužom, čo sa predstaví ako trubadúr Reevius. Isolde však nemá ani najmenšie tušenie, že tento príťažlivý mládenec je v skutočnosti obávaný waleský rebelant, ktorý prisahal pomstu jej rodičom i jej samej...... celý text

oresvo
09.04.2021 5 z 5

Třetí díl, bylo pěkné vidět jak se hrdinové s prvních dvou dílů v životě posunuli.
Příběh byl poutavý, četlo se prakticky samo. Isolda sice byla rozmazlená ale nakonec se mi zalíbila.
Celá serie se velmi vydařila.

Nibiru
23.07.2020 4 z 5

Třetí díl této historické romance jsem četla s notným časovým odstupem od prvních dvou dílů, které se mi ohromně líbily. Tento příběh je o divoké vášni a lásce, která proti sobě postavila dva politicky nesmiřitelné protivníky, Isoldu, dceru Randa, pána na Růžovém útesu, a Rhyse ap Owain, divokého a drsného velšského rytíře, posedlého pomstou, kterou v sobě živil 10 let. Ovšem když dojde na rozhodné střetnutí, a Rhys se zmocní hradu a zajme dceru hradního pána, Isoldu, události se začnou vyvíjet jaksi samovolně a přestávají být ovládané vůlí. A to jak Isoldinou, tak Rhysovou. Hrdý Velšan a půvabná, inteligentní Isolda bojují ze všech svých sil, ale vášeň, která nepodléhá rozumu ani vůli, je silnější než oni. Příběh se dobře čte, není překombinovaný ani nevěrohodný, ale dávám čtyři hvězdy proto, že předchozí dva díly se mi přece jen dějově líbily trochu více. Autorka dobře vystihla drsné prostředí raného středověku, povahu i charaktery jednotlivých postav, jejich lásku a pevný vztah k přírodě, půdě, a ochotu hájit svou vlast i za cenu obětování svého života.

petraj30
03.09.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, asi byla nejlepší z celé série. Nevím, ale nějak mi přišlo, že jejich láska byla jaksi větší a silnější než v předešlých dílech - asi proto, že se znali už tak dlouho a poháněla pomsta a nenávist, která se potom vyvinula v něco silnějšího, a nebo se to zdálo jen mně? Od začátku jsem pofňukávala, protože mi jejich neštěstí drásalo nervy, a na konci bulela jak želva. Klidně to mohlo být o pár stránek delší.
Velmi krásná série, ke které se s chutí opět vrátím

deuce
09.11.2018

super kniha v pokračovaní série, človek si môže všetko predstaviť a mám rada šťastné konce, naozaj pútavý príbeh

Evaho73
29.06.2017 4 z 5

Celá séria Ružový útes sa mi páčila, super som sa odreagovala a v duchu som si predstavovala život v týchto dávnych časoch.... Ako mohli ľudia žiť bez mobilov, internetu, áut a ďalšich vydobytkov modernej doby. Určite to bol život ťažký a drsný, ale o to viac mali ľudia k sebe bližšie a dokázala ich zahriať aj ľudská blízkosť. Dnes majú pomyselné hrady inú podobu a postupne sa stávajú nepreniknuteľnými, nepomáha nám ani ľudská blízkosť, ktorá dnes už nič neznamená....rozmýšľam čo môže zachrániť nás - ľudí dnešnej doby....

adelinka
01.09.2016 3 z 5

Tu sa prenesieme do stredovekého Walesu na hrad Rosecliff a zažijeme nenávisť, pomstu, odpustenie, lásku.....no všetko......

ariel platto
06.08.2016 5 z 5

Krásný příběh...často mi vadí u tohoto druhu literatury, jak spisovatelky do téměř konce knihy, nechávají hrdiny, aby jeden druhému neprozradili, že se milují. Tady to klišé nějak nevadilo a jejich vzájemný vztah, jak ho prožívali, se mi moc líbil.

havrmoni
31.10.2015 5 z 5

Tak jsem se dočkala třetí díl byl podle mého gusta. Nejhezčí na konec.

maryzka
04.05.2012 3 z 5

je to dokončení knihy, jeden protivný chlap si vezme dědičku nepřítele koloběh života uzavřen