Denny456 Denny456 komentáře u knih

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Zaklínače znám z knížek a z první série. Komiks je taky fajn, ale knížky jsou knížky. Byť kresba je na velmi dobré úrovni.

29.05.2022 4 z 5

Praha 7 křížem krážem Praha 7 křížem krážem Dagmar Broncová-Klicperová

Trochu zastaralá, trochu s velkým nadšením psaná, ale pořád dobré.

29.05.2022 3 z 5

Slavné stavby Prahy 4 Slavné stavby Prahy 4 Zdeněk Lukeš

Tahle série je příjemná. Stavby jsou v knize podle doby vzniku a jsou krátce a čtivě popsány. Fotky jsou kvalitní. Celá kniha nalákala k pár procházkám, takže účel splněn. Jen ten rok vydání je úsměvný... když čtete o tom jak se připravují stavby, které už dlouho stojí. :)

19.04.2022 3 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Ach jo. No prvni pokračování bylo ješte celkem uchazejicí, byť žadná sláva, ale už druhé bylo velmi slabé a tohle je opravdu bída. Zasmál jsem se asi pětkrát a vždy to byly naroubované vtipy od jinud. Tak doufám, že tímhle to fakt skončilo.

15.04.2022 1 z 5

Nuselský most: Historie, stavba, architektura Nuselský most: Historie, stavba, architektura Šárka Hubičková

Starší kniha o čtyřícítce Nuselského mostu, kterou jsem přečetl, těsně před padesátkou mostu. Tak snad nám vydrží. Kniha je v rozumné míře přijatelná i pro laiky jako jsem já. Ael myslím, že potěší všechny, kdo se o mosty a pražské památky zajímá.

28.03.2022 4 z 5

OkaMžiky s Hrabalem OkaMžiky s Hrabalem Jan Solovjev

Pár zajímavých fotografií a některé vzpomínkové texty. Je to takové doplnění Hrabalovského panteonu. Ničím to nenadchne, ale je to milé.

28.03.2022 2 z 5

Tučná linka černou tuší Tučná linka černou tuší Jaroslav Kopecký

Výborná kniha. Neprakta si zasloužil takovouto životopisnou knihu, ale podanou řekněme v odehčeném tónu a rytmu. Je to velmi odlehčené, ale přitom velmi obsažné.

28.03.2022 4 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Další knížečka od Cimrmanů nejn pro Cimrmanology. Přidaná hodnota je pro milovníky cimrmanů spíše menší, ale je to takové nostalgické a užijete si to. :)

17.03.2022 4 z 5

Velké procesy Velké procesy Jaromír Slušný

Přináší vám obecný vklad do některých procesů týkajících se našeho území. Myslím, že je to dostatečný vklad a u některých mi něco připomněl a některé postavy jsem vůbec neznal. Takže za mě pozitivní.

17.03.2022 3 z 5

Obchod na korze / Nevěsta Obchod na korze / Nevěsta Ladislav Grosman

Takže 90 stran je Obchod na korze a 70 pak Nevěsta. Přestože o Obchodu jste jistě už slyšeli díky oscarovému filmu, tak pro mě je určitě lepší Nevěsta. Ta je sevřenější a lépe napsaná. Naopak u Obchodu jsem si říkal, jak z tohohle mohli udělat tak prima film. No někdy se zázraky dějí.

25.02.2022 3 z 5

Požehnaná léta Požehnaná léta Jan Stavinoha

Ach jo. No rozjezd byl průměrný, ale díky tématu jsem byl zvědavý. Po přechodu do dospívání nastala nuda a pak jsem i myslel, že čtu jinou knihu. Chvílemi jsem se koukal na tiráž jestli si autor nedělá legraci a jestli to není nějaká legrace... nebyla. No jednu hvězdu dávám jen pro to téma.

25.02.2022 1 z 5

Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy Alan Grant

Lobáč. Pořád stejně ulítlé, pořád hodně bláznivé a pořád stejně kvalitivní. Prostě maganatřískanej frajer jede.

20.02.2022 4 z 5

Chalupáři Chalupáři Miroslav Graclík

Takže za první část knihy, která se zabývá chalupáři bych dal tak 3 hvězdy, ta druhá a mnohem větší část knihy se zabývá herci a jejich životními příběhy a přišla mi slabší. A smaozřejmě ovlivněná autorem a jeho pohledem na konkrétní herce. No ale každý má svůj pohled na věc.

20.02.2022 2 z 5

Tajné Impérium 2 Tajné Impérium 2 Nick Spencer

Tajné impérium 1,2, přečteno společně. No tak já se budu asi tady vymykat. Ne není to špatné. Vlastně bych měl nadšením hýkat, ale.... za ale přichází neúměrné množství postav, který neznalci nic neříkají a průměrnému znalci taky ne. Příběh je v podstatě fajn, i když když se nad tím zamyslíte tak vlasně poměrně prostý a celou dobu víte, jak a co dopadne. Kresba a styl vyprávění závisí náhodně na tom co a kolik toho ten den vykouřili. No prostě jsem rozhodně nebyl nijak nadšen. Takže něco mezi třemi a čtyřmi hvězdamy.

20.02.2022 3 z 5

Moje milá Barunko... Moje milá Barunko... Eliška Polanecká

Žiju na Praze 8 u Kobyliské střelnice. Takže příběh rodiny, která přišla o Františka Famfulíka, který byl četníkem a zemřel na jediné veřejné popravě na Kobyliské střelnici byla jasnou volbou. Jedná se v podstatě o klasické písmákovské (to je myšleno pozitivně) sepsání historie jedné rodiny a to jednou z jejích členek.

12.02.2022 3 z 5

Gravitace Gravitace Daniel Suarez

Takže. Nepokrytě přiznávám, že některá technické vysvětlování bylo úplně mimo mě. Zvláště začátek jsem bral s velkým úsměvem, protože jsem absolutně nechápal co si tam povídají. Pak se děj zvrhne zase v šílenou scifárnu a na konci až akční řežbu. Tak nějak nevím co vlastně autor nakonec chtěl, ale třeba chtěl právě všechno. A ne vždy to funguje. Natahovaný prostředek a uspěchaný konec je myslím poslední dobou základem všech podobných knih.

09.02.2022 2 z 5

Vrtošivá Lyreleï Vrtošivá Lyreleï Christophe Arleston

Druhej a třetí díl pěkně v jednom zátahu. To se nedalo skončit. Kresba jako vždy super. Tady není o čem. A příběh byla celkem jízda. Vždycky chvílemi přemýšlím jestli to autoři vymýšlí při alkoholu nebo při drogách a čím začínají. Takže super jednohubky a to prostě musíte.

09.02.2022 4 z 5

Černý a bílý Černý a bílý Willian Wagner

Rád čtu komiksy a rád čtu životopisné komiksy. Tenhle patří k těm povedenějším. Je to jistě i tím, jak moc "divný" byl jeho hlavní hrdina Bobby Fischer. Komiks si hraje krásně s šachovou hrou a zapojuje ji dst často do příběhu, což mi přišlo super. Kresba je výborná.

31.01.2022 4 z 5

Knock-out Knock-out Reinhard Kleist

Kleista čtu celkem pravidelně. Knockout není špatnej, ale zase to není ani žádná topovka. Styl kresby není pro mě nijak úžasnej, ale to se dá překousnout. Příběh je fajn a zase jsem se něco dověděl. Doslov je tragickej a upřímně si myslím, že v knize být neměl.

20.01.2022 2 z 5

Kronika komunistického Československa. Alexej Čepička - dobová dramata komunistické moci Kronika komunistického Československa. Alexej Čepička - dobová dramata komunistické moci Karel Kaplan

Tak zase jednou Kaplan. Z toho se stává oblíbený spisovatel. Kniha je poskládaná, jak bývá u Kaplana zvykem z komentovaných zápisů a dobových materiálů, které autor nastudoval. Dozvíte se toho o Čepičkovi opravdu hodně. Bohužel někdy i věci, které jste snad ani slyšet nechtěli, ale to by vás nemělo překvapit. Čepička byl zajímavý člověk, který nezapadal mezi komunisty padesátých let, protože společně s Gotwaldem patřili mezi ty chytřejší, zatímco ostatní byli spíše méně inteligentní. Asi i proto si byli poměrně dlouhý čas blízcí. Knihu doporučuji těm, které problematika zajímá. Je to těžké čtení.

06.12.2021 4 z 5