Denny456 Denny456 komentáře u knih

Pražský hrad, nádvořími do zahrad Pražský hrad, nádvořími do zahrad František Kadlec

Krásné fotky a pár informací. Spíše jako památka než moc historická kniha.

27.04.2023 3 z 5

Beton, Břasy, Boletice: Praha na vlně brutalismu Beton, Břasy, Boletice: Praha na vlně brutalismu Petr Vorlík

Trochu odbornější text. Pro neznalce to bude trochu nudné čtení. Fotky mi přišly, že některé vůbec nevyjadřovaly danou stavbu. JInak o brutalismu ať vychází knih klidně více :)

11.04.2023 3 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Tak druhý díl Lectera jsem četl jako poslední a přijde mi úplně nejslabší. Ale možná jsem jen očekával více, než mi mohlo být dáno. Pořád je to dobrý příběh, který mě jen ne úplně oslovil. Navíc jsem měl chvílemi pocit, že už jsem to párkrát četl.

11.04.2023 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 1 Vetřelci komplet - svazek 1 Steve Perry

Je to dlouhý, je to třikrát totéž, je to starý a není to moc dobrý. Mírně lepší je jen prostřední část. Zbytek je k neučtení.

11.04.2023 2 z 5

Bez výčitek...Genocida Čechů po atentátu na Reiharda Heydricha Bez výčitek...Genocida Čechů po atentátu na Reiharda Heydricha Vojtěch Kyncl

Je to spíše těžce napsaný text odborné práce na téma jak moc jsou odpovědní příslušníci popravčích čet. Je to zajímavé téma, které se ale poměrně těžce čte.

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Knížka je paráda. Styl kroniky mě absolutně vyhovuje a přijde mi parádní. Množství zápletek je super a pořádné vrstvení a politikaření je pořád zábavné. NA rozdíl od seriálu, kde jsem s těží dokoukal druhý díl a nevím zda budu pokračovat.

11.04.2023 5 z 5

Podobenství o rozsévači Podobenství o rozsévači Octavia Estelle Butler

Na knížce je jasně vidět, že je stará a neobstála úplně v čase. Dystopií není nikdy málo, ale mám raději ty lépe napsané. Není to úplně špatné, ale není to ani žádný veledílo. V řadě chvílích jsem si říkal: Proboha, proč? Do dvojky fakt nejdu.

11.04.2023 2 z 5

Pekelný pastýř Pekelný pastýř Oskar Fuchs (p)

No trošku mě to přišlo, že tady by chtěl být někdo Kotletou, ale úplně to nejde. Bylo to hodně natáhlý, což bylo škoda. Ale jo, smál jsem se občas, ale ne tak často, jak by takové knize slušelo. Třeba se to příště zlepší.

11.04.2023 3 z 5

Pražská bojiště Pražská bojiště Jiří Brož

No kniha s lákavým tématem, ale to zpracování je poměrně nízké. Když pominu to, že autor si některé historické fakta a skutečnosti upravuje podle svého vidění, tak vše je zpracováno hodně zrychleně. Trochu mi to přišlo, že to původně byly články do nějakého populárního časopisu s tématem historie, kterých teď vychází mraky a pak zcuknuto do knížky.

29.01.2023 1 z 5

Zbraně Avalonu Zbraně Avalonu Roger Zelazny

Dvojka je za mě výrazně slabší. Má mnohem pozvolnější děj a dost času se cestuje mezi světy, což může být někdy i únavné. Ale třeba jsem jen zmlsaný.

Kronika protektorátu Kronika protektorátu Jiří Padevět

Uff. Dočetl jsem tu bichli a mám spoustu nových myšlenek, nad kterými je potřeba přemýšlet. Muselo to dát dost práce a kontrol.

15.01.2023 5 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana 2: Příběhy psané střelným prachem Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana 2: Příběhy psané střelným prachem Vlastislav Toman

Některé ty příběhy jsou už jednoznačně zastaralé a některé jsou neuvěřitelně nadčasové. Kresba je většinově na skvělé úrovni. Tomana jsem měl vždy rád a i tady se vytáhl.

15.01.2023 3 z 5

Poslední revoluce: Jak jsme žili (1985-1992) Poslední revoluce: Jak jsme žili (1985-1992) Martin Komárek

Krásné fotky, tragický text. Pan Komárek je ukázkový příklad proč se nemá psát "historický text", když je člověk emočně zainteresován na ději. Je to v podstatě nejdříve vytvořený příběh, na které se navázalo pár faktů a jiné fakta se vypustily, aby nerušily nesmyslnost textů.

15.01.2023 1 z 5

Labyrint: Nezdolné srdce Labyrint: Nezdolné srdce Ryan Ferrier

No ufff. Asi se budu vymykat. Mě to zase tak úžasné nepřišlo. Příběh byl tak trochu pořád stejný a natáhnutý leckdy bez nějakého většího smyslu. Odložil jsem asi tříkrát. Kresba klasická jen lehce nadprůměrná.

Destiláty Destiláty Joel Harrison

Je to trošku postarší, je to hodně proamerické (myšleno ne politicky, ale jen vztahem k trhu s destiláty :)). Někdy je to celkem až moc okaté. Například mezi vodky nebyla zařazena ani jedna ruská ani východně evropská a jen jedna polská, za to americký jsou tam tři. Ale jinak na úvod je to myslím dobrý a pár zajímavých informací tam najdete.

15.01.2023 3 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

Starej dobrej Batlička. V dětství mě to přišlo pochopitelně lepší. Teď je to trochu nostalgie. Povídky zachraňuje především to, že jsou krátké.

02.12.2022 3 z 5

Hniloba v kořenech Hniloba v kořenech Theo Addair (p)

Moc jsem nečekal. Young adult s tématem rasové nerovnosti.... No byl jsem překvapen. Bylo to dobré. Autor nespekuloval, jak je dnes bežné, s třemi a více díly a všechno hezky napsal najednou a v rozumné délce. Spousta překvapení a děj svižně ubíhal.

02.12.2022 4 z 5

První republika 1918-1938 První republika 1918-1938 Karel Pacner

Pěkný. Je to vhodné spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Někdy je text trochu lépe udělaný a někdy trochu povrchně. Ale celkově moc pěkná publikace. A je to doplněno spousty zajímavých artefaktů a ty to vylepšují.

04.11.2022 4 z 5

Protektorát 1939-1945. Okupace - Odboj - Denní život Protektorát 1939-1945. Okupace - Odboj - Denní život kolektiv autorů

04.11.2022 4 z 5

Berlín Berlín Gisela Buddée

Jedeme do Berlína, tak jsem nasosal data. Není to špatné.

04.11.2022 3 z 5